86 سال از زندگی محمدرضا حکیمی در مستند

[ad_1]

محمود اسدی از پایان سوختن مستند «قناری سرفه و سکته کلمات» و آغاز تدوین این مستند خبر داد و گفت: این مستند 86 سال از زندگی محمدرضا حکیمی را به تصویر می کشد.

بر اساس گزارش ها خوب با مراجعه به مرکز ارتباط و اطلاع رسانی مرکز توسعه فیلم های مستند، تجربی و انیمیشن، مستند «قناری سرفه و سکته کلمات» مرکز توسعه، داستان مردی است که در 86 سالگی خود، از طریق هر گونه پروژه رسانه ای اعم از مصاحبه، گزارش، فیلم به صورت زنده پخش شده است و از تصویر جز در موارد خاص و خصوصی خودداری شده است. راوی این مستند محمود اسدی است که 30 سال است با محمدرضا حکیمی آشنا شده و با ده ها دانشمند و استاد در ایران و برخی نقاط جهان گفتگو کرده است.

محمود اسدی درباره نحوه ساخت این مستند توضیح داد: در سال 1371 که تصمیم گرفتم برای اولین بار تصویری از محمدرضا حکیمی، نظریه پرداز و بنیانگذار مکتب جدایی را به عنوان چهره برجسته در مجله منتشر کنم، با مرد دیگری آشنا شدم. رویکرد. “نه، نیازی نیست.” درخواست ما بیهوده بود و عکاس ناامید شد و مجله با تصویری از اساتیدش منتشر شد. از آن زمان، من می خواستم راز این تنهایی داوطلبانه را کشف کنم. حکیمی مردی تنها، ساده، آرام اما کارآمد در جامعه بود که قناری هایش را در توالت ها همراهی می کرد.

وی در خصوص اختلافات حکیمی با سایر اساتید گفت: ارتباط حکیمی با همایش و دانشگاه در سطوح عالی و روشنفکران، معاندین و حتی غیرمؤمنان نفوذ افکار او را گسترش داده است.وی قبل از انقلاب نهج العلم را تدریس می کرد. -بلاغه برای اولین بار در دانشگاه تهران به دعوت عبدالحسین زرین کوب، دیدار با فرزندان چه گوارا و علاقه خاص او به عدالت اجتماعی در پرتو جامعه قرآنی از دیگر جنبه های زندگی او بود.

این کارگردان درباره مصاحبه های انجام شده در مستند «قناری سرفه و سکته کلمات» گفت: گفت وگو با اساتید فلسفه، عرفان، دین و ادبیات بخشی از این مستند است که از جمله اساتیدی می توان به ابراهیم دینانی، احمد سمیعی، مهدی محقق اشاره کرد. ” ، آیت الله سیدان، سید مهدی جعفری و … خاطرنشان کردند.

مستند «سرفه قناری و سکته کلمه» این روزها توسط بهروز خباز خوب تدوین می شود. محمود اسدی مستندهایی چون «فلسفه با طعم شکلاتی» با بررسی زندگی و آثار غلامحسین ابراهیمی دینانی، «فلسفه سالک» با محوریت آثار کریم مجتهدی، «شاعر نقاش» با بررسی آثار و موقعیت محمود فرشچیان، «فوسفوس» ساخته است. گروه های «بررسی زندگی مجید سمیعی و. .. در دستور کار خود ذکر شده است.

انتهای پیام/

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بایگانی‌ها