8.5 میلیارد دلار از سهام تسلا قبل از تصاحب توییتر فروخته شد

[ad_1]

ماسک 8.5 میلیارد دلار از سهام تسلا را قبل از تصاحب توییتر فروخت.

به گزارش ایسنا، بورس و اوراق بهادار آمریکا فاش کرد که ایلان ماسک، مدیرعامل تسلا، 8.5 میلیارد دلار از سهام یک خودروساز برقی را فروخته است تا احتمالاً به خرید احتمالی آن از توییتر کمک کند.

ماسک روز پنجشنبه در توییتی اعلام کرد که انتظار نمی رود فروش بیشتری برای تسلا پس از امروز وجود داشته باشد. طبق آرشیو پنجشنبه و جمعه، هفته گذشته حدود 9.6 میلیون سهم فروخت که معادل 5.6 درصد از سهام خود در شرکت است.

هنوز مشخص نیست که او پس از ترک این سمت چه خواهد کرد.

این فروش پس از آن صورت گرفت که ماسک قراردادی 44 میلیارد دلاری برای خرید نقدی توییتر امضا کرد، معامله‌ای که کنترل پلتفرم رسانه‌های اجتماعی را که میلیون‌ها کاربر دارد، از جمله رهبران جهان، به ثروتمندترین مرد جهان تغییر می‌دهد. جهان. طبق گزارش فوربس، دارایی خالص ماسک 268 میلیارد دلار است.

به عنوان بخشی از این معامله، ماسک گفت که 21 میلیارد دلار متعهد خواهد شد.

مشخص نیست که میلیاردر چگونه می تواند 12.5 میلیارد دلار باقیمانده در تامین مالی سهام را تامین کند. ماسک مالک 43.61 درصد از SpaceX است که 100 میلیارد دلار ارزش دارد.

سهام تسلا در معاملات صبح جمعه حدود 5 درصد افزایش یافت.

از زمانی که بیش از 9 درصد از سهام توییتر توسط ماسک در 4 آوریل منتشر شد، سهام تسلا حدود 20 درصد کاهش یافته است.

این اولین فروش سهام تسلا ماسک از زمان فروش 16.4 میلیارد دلاری سهام آن در ماه های نوامبر و دسامبر پس از نظرسنجی یکی از کاربران توییتر برای 10 درصد از سهام این سازنده خودروهای الکتریکی است.

ماسک در توییتر اعلام کرد که در سال 2021 بیش از 11 میلیارد دلار مالیات پرداخت خواهد کرد زیرا گزینه های سهام او در سال جاری منقضی می شود.

برخی از معامله گران این هفته نگران هستند که Mask ممکن است پول کافی برای تامین مالی پیشنهاد نقدی 21 میلیارد دلاری خود نداشته باشد و ممکن است به دلیل سهام توییتر از معامله خارج شود.

ماسک به عنوان بخشی از قرارداد تامین مالی توییتر، 13 میلیارد دلار وام به توییتر و 12.5 میلیارد دلار وام حاشیه مربوط به سهام تسلا متعهد کرد.

انتهای پیام/

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بایگانی‌ها