543 زندانی جرائم غیر مترقبه در خراسان رضوی سال گذشته آزاد شدند

[ad_1]

ایسنا/ خراسان رضوی رئیس ستاد دیه خراسان رضوی از آزادی 543 زندانی کیفری استان از طریق حمایت رایگان و همچنین تسهیلات ستاد دیه و پذیرش حکم آنها نسبت به سال گذشته خبر داد.

جواد غفاریان طوسی امروز 21 فروردین ماه در نشست خبری با موضوع آزادی زندانیان جرایم غیر مترقبه و ویژه برنامه های ماه مبارک رمضان که در سالن اجتماعات زندان مرکزی مشهد برگزار شد، اظهار داشت: امیدواریم پایان ماه مبارک رمضان با بعثت امام رضا (ع) 88 باشد. یکی از زندانیان جرایم غیر مترقبه تا اینکه تعداد زندانیان بدهکار مالی کمتر از 100 میلیون تومان در استان به صفر برسد.

وی گفت: در سال گذشته 433 زندانی با حمایت رایگان و همچنین تسهیلات ستاد دیه و پذیرش محکومیت آزاد شدند که هر کدام چند مورد داشتند که 110 نفر بدون مشاوره و میانجیگری آزاد شدند؛ یعنی در مجموع. 543 نفر در سال گذشته در ستاد دیه آزاد شدند که بالغ بر 130 میلیارد تومان کل بدهی بود.

نماینده ستاد دیه خراسان رضوی گفت: خیرین، خادمان افتخاری حرم امام رضا(ع)، شعب صلح و سازش و به ویژه مددکاران در زندان های استان 42 میلیارد و 300 میلیون تومان از 543 معترض را مورد عفو قرار داده اند.

طوسی گفت: از 433 نفر آزاد شده با قرار وثیقه در سال گذشته، 421 نفر مرد و 12 نفر زن بودند. همچنین از این 433 نفر، 9 نفر در اثر تصادف رانندگی، 9 نفر در اثر حوادث کارگاهی، 13 نفر در اثر صدمات بدنی غیرمترقبه، 287 نفر به دلیل بدهی و جرایم مالی، 43 نفر در اثر عدم پرداخت کمک هزینه مهریه و ۷۲ نفر در اثر پرداخت نفقه به زندان افتادند.

خراسان رضوی حدود 588 زندانی جرائم غیر مترقبه دارد

وی گفت: در حال حاضر حدود 588 زندانی جرائم غیرمترقبه در زندان های استان وجود دارد که در حال بررسی آزادی 247 نفر از این افراد هستیم. ”

نماینده ستاد خراسان رضوی دیه گفت: در سال 1378 16 میلیارد تومان برای آزادی این زندانیان پرداخت شد که حدود 8 میلیارد تومان آن از محل تسهیلات ستادی کشور بود. نسبت حامیان استان در پرداخت آزاد 1400 از مرز 21 میلیارد تومان گذشت و نسبت ارز ستادی کشور حدود 3 میلیارد و 700 میلیون تومان بود. لازم به ذکر است که تعداد پرونده ها در سال 1400 نسبت به سال های گذشته افزایش یافته است اما تعداد آزادی ها تفاوت چندانی نداشته است.

طوسی گفت: مددجو و خانواده اش یکی از ارکان آزادی و نیاز به کمک کارگران پول هستند. به این ترتیب حدود 11 میلیارد تومان از مبلغ آزاد شده در سال گذشته توسط خود مددجویان تامین شد. همچنین بیش از 12 میلیارد و 800 میلیون تن تسهیلات بانکی در اختیار آن دسته از مشتریانی قرار گرفت که خود باید اقساط را پرداخت کنند.

وی ادامه داد: با بررسی مددجویان زندان استان، ستاد دیه و حمایت قضات بیش از 43 میلیارد و 600 میلیون تومان از بدهی زندانیان تقسیم و احکام آنها صادر شد. قبول کن.

مدیر ستاد دیه خراسان رضوی گفت: در هر شهر و زندان استان کمیته هایی متشکل از رئیس قاضی، دادستان، فرماندار، امام جمعه، انجمن ها، موسسات خیریه و خیریه وجود دارد که برای آزادسازی آزادگان تلاش می کنند. زندانیان.”

طوسی گفت: در نتیجه محدودیت های تاج گذاری، در دو سال گذشته قابلیت های جدیدی ایجاد شده است که به آزادی زندانیان کمک کرده است. شامل فضای مجازی، گروه های مذهبی، گروه های جهادی و اتحادیه های کارگری می شود.

وی گفت: رئیس اتاق اصناف مشهد آمادگی خود را برای برگزاری جلسات با تمامی اصناف مشهد و هیئت مدیره منتخب اتحادیه تا برگزاری جشن گلریزان مستقل در دل هر یک اعلام کرده است. از اصناف و اتحادیه ها اولین انجمنی که اعلام آمادگی کرد اتحادیه طلافروشان مشهد است که هم اکنون جشن گلریزان و پذیرایی از 30 فروردین برگزار می کند.

انتهای پیام/

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بایگانی‌ها