5 معدن راکد در شهرستان طبس شناسایی شد

[ad_1]

ایسنا/ خراسان جنوبی پنج معدن راکد شهرستان طبس در اولین جلسه شناسایی معادن غیرفعال منطقه خراسان جنوبی در سال جاری شناسایی شد.

اولین جلسه شناسایی معادن غیرفعال و غیرفعال استان با محوریت معادن سیلیس و با حضور رئیس گروه صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی، معاون امور معادن و امور ریاست جمهوری در شهرستان طبس برگزار شد. صنایع معدنی این گروه و کاربران پنج معدن غیر فعال.

به گزارش ایسنا، به نقل از سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی، عباس جرجانی، رئیس گروه صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی گفت: برای غیرفعال و غیرفعال کردن فعالیت معدنی در استان، پنج بی وقفه را ثابت کنیم. معادن طبس در اولین جلسه امسال و واگذار شد.

وی گفت: تعیین فعالیت معادن غیرفعال و غیرفعال استان از اولویت ها و برنامه های مهم سازمان صمت در 2 سال گذشته بوده است.

وی با بیان اینکه در این مدت جلسات متعددی در مرکز استان و شهرستان ها برگزار شده است گفت: این جلسات امسال و در شهرستان ها ادامه خواهد داشت.

دبیر شورای معادن استان خراسان جنوبی گفت: در این راستا جلسه آزمایش عملیات معدنی غیرفعال و غیرفعال در شهرستان طبس با محوریت معادن سیلیس با حضور پنج معدنکار غیرفعال تشکیل شد و وظیفه این بود جاسوس ها برای تایید کار در مدت زمان مشخص.

وی تاکید کرد: همچنین طبق قانون، خائنان این معادن رد صلاحیت می شوند و این معادن طی برنامه ای برای اجرا از طریق مزایده برای سرمایه گذاران تایید شده صادر می شود.

رئیس گروه صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی در ادامه برنامه های سفر به شهرستان طبس از واحد تغلیظ زغال سنگ “شرکت فرآوری زغال سنگ پروده طبس” بازدید کرد.

این کارخانه فرآوری دومین تولیدکننده زغال سنگ در کشور است که با تولید سالانه 260000 تن تراکم زغال سنگ، حدود 120 نفر را مشغول به کار کرده است.

جرجانی همچنین از معدن زیرزمینی زغال سنگ شرکت نگین طبس و نحوه استخراج این معدن در عمق 400 متری زمین بازدید کرد.

انتهای پیام/

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بایگانی‌ها