4 سطوح پایین درآمد جانبازان واجد شرایط دریافت کمک هزینه زندگی هستند

[ad_1]

4 سطوح پایین درآمد جانبازان واجد شرایط دریافت کمک هزینه زندگی هستند

مشاور امور ایثارگران وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از شناسایی درآمد افراد از جمله ایثارگران در پایگاه ایرانیان فواید خبر داد.

به گزارش ایسنا، مسعود آزادی، مشاور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه افراد چهار دهه پایین درآمدی طبق قانون شناسایی می شوند، گفت: اگر در آن دهه باشند. با دریافت حمایت معیشتی طبق قانون از این توانایی بهره مند می شوند و در غیر این صورت ادامه پرداخت معیشتی به آن عزیزان امکان پذیر نخواهد بود.
وی گفت: مردم در آن دهه ها طبق قانون از معافیت هایی مانند پرداخت قبوض آب و برق معاف هستند و عموم مردم با احتساب شهدای این دهه از این خدمات بهره مند می شوند. ”
داریوش ابوحمزه، معاون رفاه اجتماعی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی پیش از این گفته بود: خانواده های ایرانی در ابعاد مختلف از جمله فقر درآمدی، فقر تحصیلی، فقر مسکن، فقر بهداشتی، فقر انرژی، دسترسی به منابع مالی. و تسهیلات بانکی آیا مطالعه ای انجام شده است که منجر به تصویری نادرست از وضعیت خانوارهای کشور شده است. این تصویر بر اساس اطلاعات پایگاه ایرانیان فواید و جمع آوری این داده ها با اطلاعات سایر نهادها، خانواده های ایرانی را از نظر فقر و خط فقر مورد بررسی قرار می دهد و نتایج برای اقدام در این زمینه به نهادهای مسئول ارائه می شود. منفعت عمومی
وی با اشاره به گستردگی کاربردهای پایگاه ایرانیان فواید، تاکید کرد: این پایگاه پتانسیل مشارکت در امور رفاهی و تصمیمات دولت و سیاست های پولی در همه حوزه ها را دارد که چند سال پیش از آن استفاده می شد. به عنوان مثال در 22 بهمن امسال 32 میلیون نفر بر اساس اطلاعات به دست آمده از این پایگاه مشمول کمک معیشتی شدند. در همین راستا، افراد در 4 دهه کم درآمد شناسایی و وارد دولت شدند و گروه هدف، مبلغی را به عنوان کمک معیشت به حساب آن افراد واریز کردند.
انتهای پیام/

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بایگانی‌ها