30 فروردین آغاز آموزش حضوری در دانشگاه تربیت مدرس / اتاق خواب های مستقل برای دانشجویان سال دوم

[ad_1]

وی پس از تماس برخی از دانشجویان دانشگاه تربیت مدرس با خبرگزاری دانشجویان ایران به عنوان گلایه از کمبود خوابگاه برای دانشجویان سال دوم و محوطه دانشگاه و مشکلات آنها در تامین خوابگاه گفت: معاون دانشجویی و فرهنگی اجتماعی سازمان از. دانشگاه تربیت مدرس به ایسنا گفت: آنها در ترم دوم دانشگاه پذیرفته شدند، نمی توانند از اتاق خواب دانشگاه استفاده کنند و می توانند از اتاق خواب های خودگردان استفاده کنند. در نتیجه بازگشت به آموزش حضوری، دانشجویان زمان کافی برای آماده سازی و دریافت خوابگاه داشته اند، بنابراین دانشجویان از 20 فروردین ماه آموزش حضوری خواهند دید.

دکتر در گفت وگو با ایسنا، صادق دردایی، معاون دانشجویی و فرهنگی اجتماعی دانشگاه تربیت مدرسوی در خصوص اطلاعیه اخیر دانشگاه تربیت مدرس مبنی بر از سرگیری آموزش حضوری و تامین خوابگاه برای دانشجویان، گفت: تاخیر در از سرگیری آموزش حضوری به تعویق افتاده و به سال جدید موکول می شود. بنابراین در اطلاعیه های جدید از سرگیری آموزش حضوری و تقاضای خوابگاه به دانشجویان اطلاع رسانی شد. طبق سیاست خوابگاهی دانشگاه تربیت مدرس، برای ثبت درخواست اتاق خواب نیازی به مراجعه حضوری به دانشگاه نیست و دانشجویان تنها باید درخواست اتاق خواب را در سامانه مربوطه ارسال کنند. محل اقامت قبل از بازدید

وی ادامه داد: در واقع در ترم جاری اتاق خواب در اختیار دانشجویانی قرار می گرفت که در حال انجام کارهای پژوهشی یا دروس عملی بودند و در ترم گذشته دانشجویان دروس کار پژوهشی و دروس عملی را در اتاق خواب انجام می دادند. رویه، دانشجویانی که در حال حاضر در اتاق خواب های دانشگاه زندگی می کنند نیازی به ارائه هیچ گونه درخواستی ندارند و محل اقامت فعلی آنها ادامه خواهد داشت.

دکتر دردایی با اشاره به اینکه اولین نشریه بازگشت به آموزش حضوری در دانشگاه تربیت مدرس نهم فروردین ماه صادر و به دانشجویان ابلاغ شد، گفت: آموزش حضوری در حال بررسی است. دوره 3 تا 4 هفته برای کسب درآمد.

معاون دانشجویی و فرهنگی و اجتماعی دانشگاه تربیت مدرس گفت: که اتاق خواب های دولتی هستند. نه، آنها نسبت به سایر دانشگاه‌ها مشکلات کمتری در تأمین خوابگاه یا استفاده از اتاق خواب‌های مستقل دارند. چون تماس های ما زودتر انجام شد و این امکان را برای آنها فراهم کردیم که برای بازگشت بهتر برنامه ریزی کنند.

وی درباره ظرفیت فعلی خوابگاه‌های خودگردان خاطرنشان کرد: برای امسال نیازی به ایجاد دوره‌ها و پردیس‌های نوبت دوم نیست و تمامی دانشگاه‌های کشور از سال‌های گذشته در این دوره‌ها دانشجو می‌پذیرند. . آخرین نسخه نشریه وزارت علوم در خصوص پروتکل های بهداشتی در موسسات آموزش عالی و خوابگاه ها نیز اخیرا رونمایی شد که نسبت به نسخه قبلی تغییر کرده است.

دکتر دردایی گفت: امکاناتی را برای دانشجویان فراهم کرده ایم تا بتوانند در محیطی راحت تر به تحصیل حضوری بپردازند و یا به صورت ترم یا تک درس در شهر خود مهمان باشند.

وی در نهایت از دانشجویان واجد شرایط دانشگاه تربیت مدرس خواست تا فرم درخواست و دستورالعمل ثبت درخواست را به دقت مطالعه کنند.

به گزارش ایسنا، در اواسط تعطیلات نوروزی سال 1401، وزیر کشور اعلام کرد که دانشگاه های کشور از 14 فروردین به صورت حضوری به دانشجویان ارائه کنند. از آن زمان به بعد دانشگاه ها به تدریج بازگشایی شدند یا به آموزش حضوری بازگشتند.

یکی از دغدغه های امروز دانشجویان و دانشگاه ها بحث اتاق خواب است. زیرا پس از دو سال که بسیاری از اتاق‌های خواب تعطیل شده‌اند، مشکلاتی به وجود آمده است و اکنون که همه دانشجویان 100 درصد به دانشگاه بازمی‌گردند، ممکن است رعایت پروتکل‌های بهداشتی نسبت به دوران قبل از کرونا کاهش یابد.

پس از مراجعه چند نفر از دانشجویان دانشگاه تربیت مدرس مانی برای ایجاد مشکل در اتاق خواب، به بررسی مشکل این دانشجویان پرداختیم.

یکی از این دانشجویان به ایسنا گفت: پذیرش دانشجو در دانشگاه تربیت مدرس کلاس اول و دوم است و از همان ابتدا به ما گفته شد که قبول داریم دانشجوی نوع اول هر روز یک اتاق خواب دارد و دانشجوی نوع دوم شب). )) خوابگاه نیست.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه تمامی دانشجویان دانشگاه تربیت در مقاطع تحصیلات تکمیلی تحصیل می کنند، در حال حاضر 6 تا 8 جلسه تا پایان کلاس های ترم معمولی باقی مانده است و دانشگاه اعلام کرد که از فروردین ماه به صورت حضوری ارائه می شود. 20.”

این دانش آموز ساکن شهرستان گفت: برای ما که دانشجوی روز دوم هستیم و اتاق خواب متعلق به ما نیست، متأسفانه فرصتی برای اجاره خانه یا خانه وجود ندارد و تا 30 فروردین ماه به صورت مستقل بخوابیم.

او که دانشجوی حقوق است گفت: «زمان باقی مانده کافی نیست و نمی دانیم چه کنیم.

یکی دیگر از دانشجویان اتاق خواب می گوید: قبل از کرونا، دانشگاه اتاق خواب اجاره می کرد و ما مشکلی برای اقامت شبانه یا خودمختاری نداشتیم، اما اکنون وضعیت به قدری وخیم است که ظرفیت اتاق خواب ها و علاوه بر آن هزینه آن ها بسیار بالا و داخلی است. وضعیت اقتصادی در حال حاضر من و سایر دوستانم نمی توانیم چنین مالیاتی را پرداخت کنیم. زیرا علاوه بر اقامت، هزینه های زندگی در تهران نیز بسیار بالاست.

انتهای پیام/

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بایگانی‌ها