یادداشت خبرنگار ایسنا از روز قدس 1401 یاسوج

[ad_1]

ایسنا/ کهگیلویه و بویراحمد راهپیمایی روز قدس 1401 که پس از دو سال به دلیل مشکلات تاجگذاری دو سال به صورت علنی برگزار نشد، امسال در آخرین جمعه ماه مبارک رمضان ساعت 10:30 صبح در یاسوج از میدان هفتم تیر، خیابان آیت الله طالقانی، خیابان حضرت صاحب (عج) . الزمان (عج) را به سمت مصلای بزرگ امام خمینی (ره) نگه دارید.

امروز همزمان با سراسر کشور هزاران نیرو در یاسوج جلوه های ظریف موجود در دوربین عکاسان و فیلمبرداران را ثبت کردند.

راهپیمایی استان کهگیلویه و بویراحمد امسال در 22 نقطه استان برگزار شد و مردم یاسوج در حمایت از عزاداران فلسطین و تحقیر شده مستکبران از ساعت 10:30 صبح تا میدان هفتم زمین تا مصلی تا مسجد روزه گرفتند. ستمگران دنیا رفتند.

راهپیمایی با قرآن و دعای فرج امام زمان (عج) آغاز شد و با فریاد «فلسطین پیروز، اسرائیل نابود شد»، «مرگ بر اسرائیل، مرگ بر آمریکا»، «قدس قلب» ادامه یافت. زلزله مظهر قدرت مسلمانان فلسطین در حال پیروز شدن است. اسرائیل نابود شده است. «آنها تهاجم به خاک فلسطین را محکوم کردند.

یادداشت خبرنگار ایسنا از روز قدس 1401 یاسوج

در این رژه عده ای از مردم و شرکت کنندگان با لباس های سیار محلی بویراحمدی حضور داشتند که یکی از جلوه های ویژه این رژه بود.

در مراسم رژه روز قدس امسال در یاسوج و همچنین سایر مراسم ملی و مذهبی، اقشار مختلف از جمله بانوان، کارگران، فرهنگیان، ورزشکاران، بسیجیان، کارگران و جوانان، مردم و مسئولان در کنار هم در این مراسم شرکت کردند. در راهپیمایی همه اقشار جامعه حضور داشتند.

جمع کثیری از ورزشکاران، پرسنل هلال احمر و آتش نشانان یاسوجی با لباس های ورزشی خود به سیل پرشور جمعیت پیوستند و تاثیر بسزایی در این رژه گذاشتند. در مسیر راهپیمایی مسئولان نظارتی، سیاسی، نظامی و انتظامی استان کهگیلویه و بویراحمد نیز در کنار مردم حضور داشتند.

پرچم های یاسوج حامل پرچم های فلسطین و دست نوشته هایی مانند «قدس لنا»، «فلسطین آزاد خواهد شد»، «فلسطین تنها نیست» و «قدس متعلق به مسلمانان است و باید به آنها بازگردانده شود» نوشته شده بود. سیستم ساکنان صهیونیست

تصاویر سردار سرلشکر حاج قاسم سلیمانی الگوی مبارزه جهان اسلام نیز در دست راهپیمایان بود که روحیه پرشور مردم پیشرو را زینت بخشید.

در میان جمعیت، حضور مادرانی به همراه فرزندان خردسالشان بود که پرچم جمهوری اسلامی و دست نوشته های حمایت از مردم فلسطین را در دست داشتند.

چند پسر با لباس پاسداران و دختران با چادر و روسری راهپیمایی کردند.

پدران و مادران نیز نوزادان خود را با کالسکه به رژه آوردند.

حضور دهه هشتادی ها در حاشیه راهپیمایی روز قدس نیز مشهود است.

یک بالگرد حامل چند عکاس و عکاس از مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد مشغول فیلمبرداری از این رژه بود.

آخرین جمعه ماه مبارک رمضان که یک سال پس از انقلاب اسلامی ایران برای حمایت از مردم فلسطین و مخالفت با رژیم صهیونیستی به ثبت رسیده است، روز قدس نامگذاری شده و هر ساله در این روز راهپیمایی ضد صهیونیستی برگزار می شود.

در پایان راهپیمایی قطعنامه ای در پنج بند قرائت شد و راهپیمایان با تکبیر و شعار الله اکبر با مفاد قطعنامه موافقت کردند.

در پایان این مراسم سواره نظام با حضور در مصلی امام خمینی(ره) در نماز سیاسی روز جمعه شرکت کردند.

به گزارش ایسنا، سید علی احمدزاده استاندار کهگیلویه و بویراحمد سخنران پیش از برگزاری مراسم نماز روز قدس و پذیرایی در یاسوج بود.

انتهای پیام/

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بایگانی‌ها