گسترش معنویت و کمک به تحقق آن وظیفه هر افسر زیارتی مرکزی است

[ad_1]

ایسنا/ خراسان رضوی تولیت آستان قدس رضوی زیارت حضرت رضا (ع) را وسیله ای برای گسترش معنویت در کشور و کمک به تحقق آن را وظیفه همه مسئولان نظام جمهوری اسلامی دانستند.

حجت‌الاسلام احمد مروی در دیدار با مدیران اقدام استانی خراسان رضوی که در تالار حرم امام رضا (ع) برگزار شد، بر اهمیت معنوی دهه آخر ماه مبارک رمضان به سیره ائمه اطهار تاکید کرد و گفت: ائمه اطهار(ع) دهه آخر ماه مبارک رمضان را بسیار خاص می دانستند و بیشتر ساعات آن حضرت به عبادت، تلاوت قرآن و یاد خدا می گذشت.

وی در ادامه با بیان اینکه خدا را شاکریم که توفیق خدمت در شهرستان و کشور را به برکت ولی و ولایت حضرت علی علی بن موسی الرضا(ع) داریم، عنوان کرد: آیا رضا(ع) . اگر حضرت ثامن الحجج (ع) در این کشور دفن نمی شد امروز شهری مثل مشهد وجود نداشت.

تولیت آستان قدس رضوی شکر مسئولیت در مشهد مقدس را خدمتی شایسته و پسندیده به درگاه خداوند برای زائران و مجاوران حضرت رضا (ع) دانست و گفت: زیارت هیچ تأثیری در جایگاه جایگاه ندارد. امام در زندگی نیاز به آموختن رفتار و زندگی صادقانه داشت.

وی با تاکید بر اینکه سفر زیارتی به مشهد یک سفر تفریحی نیست، خاطرنشان کرد: سفر به مشهد با سفر به تفرجگاه فرق می کند. مردم نه برای سیاحت بلکه برای زیارت به مشهد سفر می کنند. بنابراین وظیفه همه مأموران است که موانع زیارت را برطرف کنند تا معنویت مردم را از این امامزاده به دست آورند.

تولیت آستان قدس رضوی گفت: آستان قدس نه تنها وظیفه ایجاد شرایط زیارتی را بر عهده دارد، بلکه وظیفه همه افسرانی که در جمهوری اسلامی به عنوان زیارت خدمت می کنند، یک شورای اسلامی است.

وی بیان کرد: مدیران و مدیران خراسان رضوی و مشهد علاوه بر وظایف قانونی خود در تامین امنیت مناسب، نظارت بر بازار و خدمات رسانی مناسب به مردم، در صورتی که نقص در انجام وظایف محوله موجب شود از طریق یکدیگر در اذهان زائران ایجاد شود. مشهد برای اینکه در آینده او را از سفر به این شهر بازدارند، پاسخگوی شریعت خواهند بود و در روز قیامت باید پاسخگو باشند، چرا که دست بشر را قطع کرده است. امام و حجت خدا.

وی ائمه اطهار(ع) را منجی عالم بشریت در دنیا و ماورای آن نام برد و با اشاره به دیدار اخیر خود با رئیس جمهور در سفر اخیر هیئت دولت به استانداری خراسان رضوی، گفت: فرهنگ و سایر نیازهای مردم، شما مسئله دولت را بدانید، سفر را نیز یک مسئله دولتی بدانید. مسئله هجرت به همه مسئولان کشور مربوط می شود، زیرا این حرم نوری وسیله ای برای کسب معنویت مردم است.

تولیت آستان قدس رضوی در پایان از همکاری دولت و مسئولان منطقه ای و شهرستانی با آستان قدس رضوی برای خدمت رسانی به مسافران حضرت رضا (ع) تقدیر و تشکر کرد.

رویکرد ولایتمداری حول محور حضرت رضا (ع) است.

در ابتدای این دیدار یوراقوب علی نظری استاندار خراسان رضوی در خصوص حکمرانی و هدف گذاری منطقه حول محور امام علی بن موسی الرضا(ع) بحث و تبادل نظر کرد و گفت: حضرت رضا(ع) فلسفه است. برای شهر آفرینی مشهد; بنابراین تمام تولیدات و نمایش این شهر باید حول محور فرهنگ رضوی باشد.

وی با بیان اینکه همه رفتارهای اجتماعی و فعالیت های فرهنگی در مشهد مقدس باید متناسب با فرهنگ رضوی و اعتلای حریم حضرت رضا (ع) باشد، گفت: حفظ حرمت زائر هولرت رضا (ع) است. خدمت و مسافرت مسئولیت اصلی و اساسی کلیه بخش های مرتبط است.

استاندار خراسان رضوی گفت: حتی از نظر زیرساخت های شهری نیز معتقدیم این زیرساخت ها باید در راستای خدمت رسانی به همسایگان و مسافران حضرت رضا (ع) باشد. به نوعی شرایط را برای انتقال آسان و ارزان مردم به میخانه حضرت رضا (ع) فراهم کرد.

همکاری آستان قدس با مدیریت شهری ستودنی است

همچنین در این جلسه سید عبدالله ارجعی شهردار مشهد ضمن ارائه گزارشی از فعالیت های شهرداری مشهد در چند حوزه، از همکاری آستان قدس رضوی با این شهر در اجرای پروژه های شهری تقدیر کرد و گفت: اهتمام آستان قدس رضوی به کمک به بازگشایی از بلوار بصیرت شهر شهید رجایی که بعد از 23 سال ساخته شده تشکر و قدردانی می کنم.

تکمیل پروژه های نیمه تمام، توسعه حمل و نقل عمومی، اجرای سریع عملیات زیرزمینی، رویکرد منحصر به فرد در تخصیص امکانات فرهنگی و اجتماعی برای بانوان، تدارک ویژه برای جانبازان و معلولان حوزه خدمات شهری، گسترش محله پارک ها، بهسازی ایستگاه های آتش نشانی، توجه به نظافت و روشنایی شهری و … از جمله برنامه های شهری است که به شدت در حال انجام است.

مشکلات انسانی شناسایی و برای حل آنها اولویت بندی می شوند

محسن داوری فرماندار مشهد نیز در سخنانی به سهم استاندار در تثبیت، ساماندهی و توانمندسازی حاشیه شهر مشهد پرداخت و گفت: رفع مشکلات باید اعتماد عمومی را افزایش دهد. با کمک ابزار مناسب

به گزارش روابط عمومی آستان قدس رضوی، وی ضمن ارائه گزارشی از اقدامات استاندار مشهد در ایام نوروز گفت: پارکینگ یکی از مشکلات اساسی مسافران در نوروز بود که بیش از 10 هزار پارک خودرو ایجاد می کنند. محدودیت‌های تردد مسافران نیز کاهش یافته و اقدامات خوبی در حوزه امنیتی به‌ویژه مبارزه با سرقت انجام شده است.

انتهای پیام/

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بایگانی‌ها