گردشگران فضایی فردا به زمین بازخواهند گشت

[ad_1]

تاریخ بازگشت ماموریت خصوصی فضانوردان به فضای آکسیوم مجددا تغییر کرده و به تعویق افتادن این ماموریت زمان شروع چهار فضانورد ماموریت Crow-4 به ایستگاه فضایی را تغییر داده است.

به گزارش ایسنا و به نقل از اسپیس، انتظار می رود فضانوردان ماموریت خصوصی Axiom Space ایستگاه فضایی بین المللی را به مقصد زمین در روز شنبه، 23 آوریل ترک کنند. این چهار فضانورد ابتدا قصد داشتند پس از 10 روز اقامت در ایستگاه فضایی بین المللی در روز سه شنبه، 19 آوریل، به زمین بازگردند، اما بدی آب و هوا در باند آنها، این ماموریت را برای چند روز به تعویق انداخت.

چند روز بعد، برنامه جدید ماموریت اعلام شد. در صورت مساعد بودن هوا، کپسول دراگون فضاپیمای اسپیس ایکس در ساعت 20:35 شنبه، شرقی (05:05 یکشنبه به وقت تهران) و یکشنبه 24 آوریل (4 اردیبهشت) در ساعت 13:46 از ایستگاه فضایی جدا می شود. به وقت شرق (22:16 به وقت تهران).

مقامات آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در بیانیه‌ای در روز چهارشنبه (20 آوریل) گفتند، این تصمیم بر اساس وضعیت آب و هوا برای بازگرداندن اولین ماموریت خصوصی فضانوردان از ایستگاه فضایی برای بازگرداندن خدمه اسپیس ایکس و یک فضاپیما به زمین در ایمنی کامل گرفته شد.

این تیم قبل از خروج فضانوردان از ایستگاه فضایی به نظارت بر آب و هوا ادامه خواهد داد تا مطمئن شود که شرایط برای فضانوردان برای بازیابی یک ماموریت Ax-1 و یک کپسول دراگون مناسب است.

فضانوردان در 8 آوریل از مرکز فضایی کندی در فلوریدا با موشک SpaceX Falcon 9 ماموریت Ax-1 را آغاز کردند. این ماموریت توسط مایکل لوپز-الگریا، فضانورد سابق ناسا و کارمند عادی Axiom هدایت می شود.

سه خدمه دیگر هواپیما، لری کانر، مارک پتی و ایتان استیبه، هر کدام حدود 55 میلیون دلار هزینه کردند.

ماموریت Ax-1 توسط شرکت فضایی Axiom سازماندهی شد و توسط موشک ها و موشک های SpaceX مورد استفاده قرار گرفت.

در نتیجه به تعویق افتادن این ماموریت، ماموریت فضانوردان Crow-4 اکنون چند روز به تعویق افتاده است. کیل لیندگرن، رابرت هاینز و جسیکا واتکینز و سامانتا کریستوفورتی، فضانوردان Crow-4 قرار بود تا شنبه، 23 آوریل سفر کنند. شروع در ایستگاه فضایی بین المللی کپسول فضانوردان Crow-4 از پورت اتصال فعلی مورد استفاده توسط Ax- استفاده می کند. فضاپیمای خدمه 1 و مقامات ناسا می گویند که در حال برنامه ریزی دو روز بین بازگشت فضانوردان Ax-1 و سفر فضانوردان هستند. ساعت 4:15 صبح روز سه‌شنبه 26 آوریل (6 مه) به وقت محلی خواهد بود، به وقت شرق (12:45 به وقت تهران) خواهد بود و اگر ماموریت Crow-4 امروز تکمیل نشود، احتمال پرتاب وجود دارد. چهارشنبه و پنجشنبه

انتهای پیام/

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بایگانی‌ها