کلینیک شکاف کام و لب در البرز راه اندازی شد

[ad_1]

ایسنا/ البرز این جراح اطفال و دانشیار دانشگاه علوم پزشکی گفت: از هر 690 تولد زنده امکان تولد نوزاد با روش خوراکی پیشگیری از بارداری وجود دارد.

دکتر در گفت وگو با ایسنا، محمدمهدی خضروی: لب و کام یا شکاف لب و کام شایع ترین نقص مادرزادی صورت و جمجمه در نوزادان است و از هر 690 تولد نوزادی با شکاف کام، یک مورد است. لب ها می توانند متولد شوند

وی درباره انواع شکاف کام توضیح داد: سه نوع شکاف کام وجود دارد. شکاف لب به خودی خود، شکاف لب با شکاف کام و شکاف کام به خودی خود.

وی گفت: اندازه شکاف می تواند کوچک باشد یا به صورت یک شکاف بزرگ به بینی برسد. «شکاف کام یا شکاف کام ممکن است سوراخ کوچکی در نوک دهان باشد یا ممکن است شکاف کامی باشد که به داخل دهان کشیده شده است.

دکتر خضروی ادامه داد: موارد غیر سندرمی که شایع ترین علت شکستگی دهان است، معمولاً به دلیل تأثیر عوامل ژنتیکی توسط ژن ها است.

این جراح کودکان گفت: برخی عوامل محیطی مانند کمبود اسید فولیک، سیگار، چاقی مادر و اختلالات متابولیکی کنترل نشده از جمله دیابت کنترل نشده ممکن است در ایجاد شکستگی لب و کام نقش داشته باشد.

عضو هیئت علمی تصریح کرد: در هفته 18 تا 20 بارداری با کمک سونوگرافی سه بعدی، شکستگی لب یا شکاف لب مشاهده می شود. اگر لب یا کام شکسته در اسکن یافت نشد، معمولاً در بدو تولد و در ۷۲ ساعت اول تولد پیدا می‌شود.

جراح اطفال گفت: “بروشور و کابل توسط تیمی از متخصصان مختلف از جمله جراح اطفال، جراح فک و صورت، جراح گوش و حلق و بینی، جراح پلاستیک و ترمیمی، متخصص ارتودنسی، دندانپزشک اطفال، متخصص پروتز انجام می شود.” پزشک، متخصص ژنتیک و رادیولوژیست.

وی گفت: کودک مبتلا به شکاف لب معمولاً برنامه مراقبتی طولانی مدت دارد و درمان های اصلی شامل جراحی لب معمولاً زمانی که نوزاد بین 3 تا 6 ماهگی است و ترمیم شکستگی لب ها معمولاً بین 6 تا 6 ماه است. 12 ماه. “

دکتر خضروی گفت: حمایت تغذیه‌ای، ارزیابی شنوایی، ارزیابی رشد، گفتار درمانی و درمان‌های دندانی و ارتودنسی برای ارزیابی و درمان ناهنجاری‌های دندانی و مسائل مربوط به آن از جمله درمان‌های کلیدی در طول برنامه درمان کدگذاری شده برای کودکان تا 18 سال است. . ساله.» ادامه داد.

وی در پایان تاکید کرد: کلینیک شکاف کام البرز و تیمی مستقر در مرکز آموزشی و درمانی امام علی(ع) با هدف ارائه خدمات درمانی، تحقیقاتی و حمایتی به نوزادان، کودکان و نوجوانان دارای مجسمه سازی لب و کام در اولین فرصت- که به منظور اصلاح ناهنجاری ها و بهبود وضعیت زندگی راه اندازی شده است و این کلینیک آماده پاسخگویی و هماهنگی بین بخش ها به صورت شبانه روزی جهت سفرها، اقدامات درمانی و مشاوره های لازم مشترک می باشد.

انتهای پیام/

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بایگانی‌ها