چگونه یک مهندس عمران حرفه ای شویم؟

[ad_1]

وقتی بچه بودید از سنگ تراشی لذت می بردید؟ یا با ساخت قلعه های شنی در کنار دریا آشنایی دارید؟ اگر چنین است، ممکن است به مهندسی عمران علاقه مند باشید.

به گزارش ایسنا به نقل از ایران استخداماگر مهندس عمران هستید، یک پایتان در دفتر مهندسی است و پای دیگرش در کارگاه های ساختمانی! این بدان معناست که شما نباید از بحث با مدیران پروژه یا خریداران و سرمایه گذاران خسته شوید. مهندسان عمران باید با همه کار کنند تا پیشرفت کنند. بیایید با دنیای جذاب مهندسی عمران بیشتر آشنا شویم.

شغل تحصیلی در رشته مهندسی عمران

برای مهندس عمران شدن علاوه بر سابقه کار، به تحصیلات دانشگاهی نیز نیاز دارید. مدرک لیسانس در مهندسی عمران یا رشته های مرتبط با مهندسی عمران پل ورود به این شغل است. اما سپس با ساختارها و زیرساخت هایی که یک مهندس عمران می تواند طراحی، تعمیر و نگهداری کند، آشنا می شوید و به تخصص های مورد علاقه خود وارد می شوید.

بهترین راه برای ورود به این شغل، کارآموزی بعد از لیسانس یا در طول تحصیل است. به این ترتیب وارد بازار کار می شوید و در مسیر یادگیری قرار می گیرید و به مرور زمان یک مهندس عمران حرفه ای خواهید شد! در آن زمان اگر متوجه شدید که به تحصیلات عالی نیاز دارید، می توانید در آزمون کارشناسی ارشد شرکت کنید.

انواع حرکات در مهندسی عمران:

  • حمل و نقل
  • سازه
  • مهندسی و مدیریت ساخت و ساز
  • زمین لرزه
  • حفاظت غیر فعال
  • محیط زیست
  • مهندسی خطوط راه آهن
  • راه و ترابری
  • و…

مهندسان عمران همچنین باید حداقل به یکی از نرم افزارهای ETABS، Auto Cad، Matlab، Staad Pro، Plaxis Professional، SAFE، Revit و غیره تسلط داشته باشند.

مهارت های ضروری برای یک مهندس عمران

یک مهندس عمران برای موفقیت در کارش باید چندوظیفه ای داشته باشد. یعنی می تواند به طور همزمان به چندین کار مختلف مسلط شود و آنها را دنبال کند. برای انجام این کار، اقدامات باید به درستی اولویت بندی شوند.

مهارت های مورد نیاز برای مهندس عمران:

– توانایی برقراری ارتباط و توضیح کار ساده یا جزئی به مدیران، پیمانکاران، مشتریان و …

– امکان کار با نرم افزارهای مختلف در این زمینه

– ارائه بهترین راه حل برای مشکلات در محل کار

– توانایی تصمیم گیری و مدیریت بودجه و زمان

– مهارت های سطح بالا در ریاضیات و محاسبات صحیح

– مهارت نگارش مناسب برای تهیه گزارش و …

آینده کار مهندسی عمران و بازار کار چگونه است؟

هر جا صحبت از ثروت باشد، مهندس عمران در میان است! از پروژه های ساختمانی گرفته تا ساخت جاده ها، تونل ها، فرودگاه ها، سدها، پل ها و سیستم های آب و فاضلاب، مهندسین عمران مورد نیاز است. توجه داشته باشید مهندسان عمران برای مدیریت پروژه های ساختمانی ابتدا باید از سازمان نظام مهندسی ساختمان مجوز کار بگیرند. به عنوان مثال، موسساتی مانند شهرها و دفاتر صدور مجوز ساختمان فقط طرح هایی را می پذیرند که توسط مهندسان دارای مجوز طراحی شده اند.

همچنین مهندسین موفق در مقاطع تحصیلات تکمیلی قادر به کار در دانشگاه ها و مراکز علمی و تحقیقاتی در تمام مناطق کشور خواهند بود. برای اطلاع از تبلیغات اشتغال اصفهانتبریز، تهران و مناطق دیگر کلیک کنید.

استخدام مهندس عمران طبق قوانین و مقررات دولتی تایید شده است. بر اساس بودجه عمرانی دولت، میزان تقاضای نیروی کار در هر سال کار کنید ثابت شده است و این تأثیر مستقیمی بر بخش خصوصی دارد.

یک مهندس عمران چه وظایفی دارد؟

بیشتر طراحی و مدیریت پروژه های ساختمانی توسط مهندسان عمران انجام می شود. این مهندسان با ارزیابی سرمایه اولیه، مناسب بودن طرح و نیازهای سازه اطمینان حاصل می کنند که یک پروژه تکمیل می شود.

برخی از وظایف مهندسان عمران:

– تکمیل پروژه ها به موقع و بر اساس بودجه؛

– حل مشکل در فرآیند طراحی و توسعه پروژه؛

– اطمینان از رعایت پروتکل های ایمنی در پروژه؛

– ارزیابی پایداری پروژه ها و اثرات زیست محیطی آنها.

– مدیریت و کنترل پیشرفت پروژه؛

– تهیه نقشه با کمک نرم افزار، طراحی کامپیوتری و …

مهندسان عمران چه شخصیتی دارند؟

البته نمی توان دور مردم خط کشید و گفت که فقط از رشته عمران بهره نخواهید برد. اما چندین ویژگی شخصیتی می تواند به رشد فرد در این زمینه کمک کند.

برخی از ویژگی های مهندسین عمران:

– توانایی برنامه ریزی مستقل

– منطقی و منطقی

– علاقه به مدیریت و رهبری

– دقت بالا در کار

– علاقه به کارهای عملیاتی و فنی

– قدرت تحلیل و …

درآمد مهندسان عمران چقدر است؟

حقوق شهروندی در بخش عمومی توسط قانون مقررات خدمات کشوری تعیین می شود. شرکت های خصوصی نیز بر اساس وضعیت افراد، حقوق متفاوتی را برای افراد تعیین می کنند. یک مهندس عمران بر اساس نقش خود حقوق های مختلفی دریافت می کند که ممکن است شامل یک کارشناس، یک سرپرست یا یک مدیر باشد. این عدد در کشور ما از حدود 5 میلیون تومان شروع می شود و بسته به وضعیت فرد در آن گروه به 15 میلیون می رسد. برای مدیران هم بالای 15 میلیون است.

سخنان پایانی

اگر در رشته مهندسی عمران تحصیل کرده باشید، می توانید در شرکت های خصوصی و دولتی به صورت پروژه ای، تمام وقت یا پاره وقت مشغول به کار شوید. شما همچنین قادر به کار به عنوان یک مهندس مدیریت هستید، در این مورد معمولاً کار به عنوان یک پروژه تعریف می شود. حقوق و مزایای این شغل بسته به شهر و شرکتی که در آن کار می کنید متفاوت خواهد بود. اما در کل بازار کار غیرنظامی در شهرها درآمد بسیار خوبی دارد. شما می توانید پرچم ارسال کنید استخدام تبریزتهران، کرج، اصفهان و سایر مناطق در سایت مجموعه ایران.

پایان گزارش تبلیغات

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بایگانی‌ها