چشم انداز کمبود نفت به شدت افزایش یافته است

[ad_1]

قیمت جهانی نفت روز چهارشنبه به دلیل نگرانی ها در مورد کاهش تولید در روسیه، دومین صادرکننده بزرگ نفت جهان، و کمبود فزاینده عرضه افزایش یافت.

به گزارش ایسنا، به نقل از سنت سنت، هر بشکه نفت خام برنت با 59 سنت یا 0.6 درصد افزایش به 105.23 دلار در هر بشکه رسید، در حالی که نفت وست تگزاس اینترمدیت با 60 سنت یا 0.6 درصد افزایش به 101.20 دلار در هر بشکه رسید. هر دو شاخص در معاملات دیروز بیش از شش درصد رشد کردند.

ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه روز سه‌شنبه اوکراین را مسئول بن‌بست مذاکرات صلح دانست و گفت که مسکو به اقدامات ویژه برای خلع سلاح همسایه غربی خود ادامه خواهد داد.

تحلیلگران ANZ در یادداشتی نوشتند: پوتین گفت که مذاکرات صلح با اوکراین متوقف شده و عملیات نظامی همانطور که انتظار می رفت ادامه خواهد داشت. این امر خطر اختلال در عرضه در بازار نفت را افزایش می دهد.

آخرین آمار نشان می دهد که تولید نفت و میعانات گازی روسیه به زیر 10 میلیون بشکه در روز رسیده است که پایین ترین سطح از ژوئیه 2020 است که در نتیجه تحریم های بسیاری از کشورها اعمال شده است. کشور. بورس نفت

به گزارش خبرگزاری اینترفکس، نیکلای شولگینوف وزیر انرژی روسیه اواخر روز سه شنبه اعلام کرد که کشورش آماده فروش نفت و فرآورده های نفتی به کشورهای دوست در هر محدوده قیمتی است و هدف مسکو تضمین ادامه فعالیت صنعت نفت است. شولگینوف گفت: قیمت نفت در ابتدا بین 80 تا 150 دلار در هر بشکه ممکن است، اما هدف مسکو این است که صنعت نفت به کار خود ادامه دهد.

همزمان، گزارش هایی مبنی بر کاهش محدودیت های کرونری در چین منتشر شده است که امید سرمایه گذاران به بازار نفت را افزایش داده است.

به گزارش رویترز، آمارهای صنعتی نشان می دهد که تقاضا برای سوخت در ایالات متحده همچنان قوی است. به گفته منابع بازار، ذخایر بنزین ایالات متحده 5.1 میلیون بشکه و سایر منابع سوخت 5 میلیون بشکه کاهش یافت که بسیار بیشتر از پیش بینی تحلیلگران در نظرسنجی رویترز است.

انتهای پیام/

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بایگانی‌ها