چرا دستخط افراد متفاوت است؟

[ad_1]

نویسنده ای معتقد است که دلایل زیادی برای عدم استقبال جوانان از این رشته وجود دارد: به عنوان مثال یکی از دلایل عدم فرهنگ سازی برای جوانان تبعیت از یک فرهنگ است. همچنین وزارت مدیریت برنامه خاصی برای حمایت از بزرگان و اساتید خوشنویسی ندارد.»

سیدعلی رییسی هنرمند خوشنویس با سابقه برگزاری نمایشگاه های انفرادی و انتشار کتاب در زمینه خوشنویسی است.

او که بنیانگذار سبک درمانی امضایی نیز هست به ایسنا گفت: درمان دستنوشته با دو چیز سروکار دارد. این رویکرد اولاً به دنبال توسعه و آراستن خط طبیعی انسان از طریق آموزش و ثانیاً ایجاد حالت شفابخش برای روح دانش آموزان است.»

او گفت: “نوع خط هر فرد به دلیل ساختار عصبی و ویژگی های روانی، سن، فرهنگ و شغل فرد است.”

رییسی می گوید: «البته دو خط دقیقاً با اثر انگشت یکی نیست و هر کسی دستخط منحصر به فرد خود را دارد.

این نویسنده درباره نتیجه این سبک اظهار داشت: با استفاده از این سبک، دست خط انسان ساختار هنری مناسبی پیدا می کند و استوار می ماند. این سبک برای افرادی که مفصل بحث کرده اند حالت درمانی نیز دارد. یکی دیگر از نتایج استفاده از این سبک صرفه جویی در زمان و هزینه است که در نهایت برای دانش آموز مفید است.

رییسی در پاسخ به این سوال که چرا خوشنویسی در بین جوانان بدشانس است، گفت: سوال شما جنبه های مختلفی دارد. یکی از دلایلی که باعث می شود این هنر در بین دانش آموزان جوان تا این حد ناگوار باشد، نبود دانش نامناسب و توصیه های کارشناسانه از سوی طراحان برنامه درسی و ویراستاران دوره راهنمایی برای کتاب های هنری دانش آموزان است.

وی گفت: صدا و سیما برای جوانان فرهنگ سازی و پیروی از فرهنگ غربی را انجام نمی دهد، وزارت مدیریت برنامه ای برای حمایت از بزرگان و معلمان خوشنویسی ندارد و فرهنگ نامطلوب خانواده ها در قدردانی از این هنر نیز از دیگر موارد است. دلیل اینکه موفقیت این هنر به اثبات رسیده و در نتیجه هنرمند جوان زمان آینده را در این عرصه نمی بیند یا از آن استقبال نمی کند. باور کن گاهی به خودم می گویم کاش نویسنده نمی شدم!

رییسی آینده خوشنویسی را پیش بینی کرد: آینده خوشنویسی به تغییر اساسی در هر آنچه گفته شد و خوشنویسی خارج از باندبازی و سیاست بستگی دارد.

انتهای پیام/

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بایگانی‌ها