وضعیت مشکوک طرح نوسازی 10 دانشگاه و پژوهشکده در سطح بین المللی

[ad_1]

رئیس جمهور خوارزمی با تایید مسکوت ماندن پروژه نوسازی 10 دانشگاه و پژوهشکده برتر کشور در سطح بین المللی، گفت: اکنون که دولت سیزدهم تشکیل شده، مشخص نیست این پروژه چگونه پیش می رود. ما همچنان منتظر انتشار سیاست وزارت علوم در این زمینه هستیم.

دکتر عزیزالله حبیبی در گفت وگو با ایسنا وی در بیان این مطلب آخرین وضعیت به‌روزرسانی پنج دانشگاه کشور به رتبه‌بندی بین‌المللی را مورد اشاره قرار داد و گفت: هدف از اجرای این طرح این بود که پنج دانشگاه و پنج پژوهشکده در سطح بین‌المللی پیشنهاد شوند، بنابراین تعدادی مؤسسه در آن شرکت کردند. فعالیت این دانشگاه ها و موسسات تحقیقاتی گزارش شد.

رئیس دانشگاه خوارزمی با تاکید بر حق دانشگاه‌ها و پژوهشگاه‌ها در دریافت بودجه سالانه گفت: متاسفانه این امر هنوز محقق نشده است، اکنون که دولت سیزدهم زمانی مشخص نیست برنامه فوق چگونه دنبال می‌شود. و همچنان منتظر انتشار سیاست های وزارت علوم در این زمینه هستیم.

حبیبی همچنین یادآور شد: حدود 20 دانشگاه و پژوهشکده در کشور برای مشارکت در برنامه فوق برنامه ریزی کرده اند تا 10 پژوهشکده از این تعداد به استاندارد بین المللی ارتقا پیدا کنند. اما پروژه نوسازی 10 دانشگاه و موسسه تحقیقاتی برتر کشور همچنان بین المللی است.

وی بیان کرد: قاعدتا باید در دولت جدید علائم تمدید 10 دانشگاه و پژوهشکده برتر کشور در سطح بین المللی مجدداً اعلام شود تا برنامه ریزی های لازم برای این نشان های جدید توسط مراکز انجام شود.

به گزارش ایسنا، طرح نوسازی 10 دانشگاه و پژوهشکده برتر کشور از حدود سال 96 به صورت بین المللی آغاز شد و بر اساس این طرح باید حداقل پنج دانشگاه و پنج پژوهشکده را در فهرست آثار خود قرار می دادیم. 200 دانشگاه و موسسه تحقیقاتی پیشرو در جهان.

انتهای پیام/

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بایگانی‌ها