ورود خروجی به مهارلو با توسعه مراکز درمانی اداره می شود

[ad_1]

ایسنا/ فارس رئیس اداره کل محیط زیست فارس دریاچه مهارلو به آب ورودی اشاره کرد و گفت: جدول زمانی برای توسعه تصفیه خانه های شیراز در نظر گرفته شد و در صورت اجرا، آب ورودی مهارلو کنترل و تنظیم می شود. .

عطاپور شیرزاد در همایش پاکی به مناسبت روز زمین پاک روز پنجشنبه 1 اردیبهشت در پاسخ به سوال ایسنا مبنی بر اینکه چرا آلودگی هوای شیراز از ابتدای امسال مکرر بوده است، گفت: گرد و غبار عامل اصلی آلودگی در شهر شیراز است. شیراز و نه. آلودگی نسبت به سایر شهرها وجود عوامل متحرک که منبع اصلی خودروها هستند نیز بر آلودگی تاثیر می گذارد.

وی در خصوص این عامل گفت: محیط زیست بر معاینه فنی خودروها نظارت دارد اما برای زیرساخت های شهری نگاه شهر به آینده و ارتقای تجهیزات نیاز است.

رئیس محیط زیست فارس با بیان اینکه صنایع آلاینده نیز دارای رجیستری هستند که جابه جا می شود، گفت: کاهش.

پور شیرزاد همچنین در مورد دریاچه مهارلو و آب های وارد شده به آن اظهار داشت: اعتقاد بر این است که برنامه توسعه تصفیه خانه های شیراز در نظر گرفته شده است که در صورت اجرا کنترل می شود به مارلو سرازیر شده و حاکم است.

وی همچنین درباره معادن قلات و آلودگی ناشی از آن اظهار کرد: کارگروهی برای بررسی این موضوع تشکیل شده است. ”

پورشیرزاد زباله های معمول ورودی شهرها را شناسایی کرد و خاطرنشان کرد: ورودی های زیبای شهرها وجود زباله و پلاستیکی ندارند که شهرهای کوچک و کوچک باید کار کنند و نیستند، در زیبایی زمین و سلامت مردم عذرخواهی کنید. مردم.

وی با بیان اینکه تاکید رئیس اجرائیه بر محیط زیست گواه بر اهمیت این موضوع در کشور است، افزود: رئیس جمهور نیز با بیان اینکه توسعه زیرمجموعه محیط زیست است، بر اهمیت محیط زیست کشور تاکید کرد.

پورشیرزاد با بیان اینکه در نتیجه تغییرات اقلیمی در دنیا و کشور ما محیط زیست در وضعیت مناسبی قرار ندارد، گفت: فارس در چند حوزه با چالش هایی مواجه بوده است که باید حمایت از اصولگرایان برای آن مورد توجه قرار گیرد.

رئیس محیط زیست فارس گفت: باید به دنبال الگوی جدید حفاظت باشیم: رسانه زبان محیط زیست است که به روشنگری و تنویر افکار عمومی و آگاهی در این زمینه کمک می کند.

پورشیرزاد با بیان اینکه محیط زیست قاره شفاف و صادقانه با اصحاب رسانه است، گفت: ما هیچ رازی در محیط زیست نداریم و معتقدیم باید در این حوزه خلوص وجود داشته باشد.

وی در پاسخ به سوالات خبرنگاران در خصوص وضعیت تالاب ها گفت: تالاب های پاریس آب ندارند و بختگان نیز جاری است و سایر تالاب های استان وضعیت خوبی ندارند و رو به بهبود هستند.

رئیس محیط زیست فارس که در ستاد احیای تالاب های قاره فعالیت دارد، تصریح کرد: مطالعات دانشگاهی برای احیای تالاب ها در حال انجام است که امیدواریم موفق باشد، محیط زیست یک نهاد حاکمیتی است که سایر گروه ها را هماهنگ می کند.

وی با بیان اینکه 40 تا 50 درصد مشکلات تالاب ها با ساماندهی مسائل کشاورزی حل می شود، گفت: بعد از آب آشامیدنی فشار روی آب دادن به باتلاق ها است که خواهد بود و با آبی که وجود دارد. راضی ام، امید به احیای تالاب ها داده می شود.»

پورشیرزاد با بیان اینکه برای جلوگیری از خشک شدن تالاب ها باید مقداری آب رهاسازی شود، گفت: گرد و غبار یک چالش اجتماعی ایجاد می کند، بنابراین مدیریت اکولوژیک وجود دارد و برای تالاب ها و احیای آن ها اگر بر اساس آمایش سرزمین و اولویت های زیست محیطی انجام شود، تنها می توانیم. امید. بهبود. “

وی همچنین درباره آتش سوزی در مناطق پدافندی گفت: تحقیقات در این زمینه ادامه دارد
با مشارکت مردم تلاش می شود تا از آتش گرفتن مزارع جلوگیری شود.

پورشیرزاد درباره تالاب های هفت برم نیز اظهار کرد: تالاب های هفت برم دارای تاییدیه هستند و در چارچوب قانون فعالیت می کنند.

رئیس محیط زیست فارس درباره سد تنگ سرخ و جنجال های آن نیز اظهار داشت: توافق وجود دارد. منتشر شده توسط محیط زیست

انتهای پیام/

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بایگانی‌ها