همکاری آمریکا و کره جنوبی در مذاکرات هسته ای با ایران

[ad_1]

یک نماینده دولت آمریکا در مورد ایران گفت واشنگتن و سئول به همکاری در مورد مذاکرات هسته ای در ایران ادامه خواهند داد.

به گزارش ایسنا، «رابرت مالی» نماینده دولت آمریکا در ایران روز پنجشنبه گفت: واشنگتن به همکاری خود با سئول درباره وضعیت مذاکرات هسته ای ایران ادامه می دهد.

به گزارش العالم، جونگ چویسو معاون وزیر امور خارجه کره جنوبی روز پنجشنبه گفت که با رابرت مالی صحبت کرده است.

در ارتباط با مالی، یک مقام کره ای گفت که او “بر پایان تلاش های کره برای بازگشت به تعهد مشترک به شورای امنیت سازمان ملل تاکید خواهد کرد” و رایزنی های نزدیک انجام خواهد شد.

چویزو گفت که او همچنین با انریکه مورا، هماهنگ کننده اتحادیه اروپا برای مذاکرات وین، در مورد طیفی از موضوعات از جمله شورای امنیت سازمان ملل صحبت کرده است.

دیپلمات کره جنوبی گفت: در حالی که مذاکرات برجام در آخرین مرحله پربار خود نیست، حمایت دیپلماتیک ما ادامه خواهد داشت.

از سوی دیگر، رابرت مالی در پیامی توئیتری نوشت: «من یک گفتگوی مفید با جونگ چویسو داشتم. ما به همکاری نزدیک با جمهوری کره در مورد ایران ادامه می دهیم و متعهد به حفظ هماهنگی نزدیک هستیم. ”

بدهی کره جنوبی به ایران در ازای خرید گاز میعانات گازی در دو بانک این کشور به ارزش هفت میلیارد دلار که از سپتامبر 2018 (شهریور 1397) تحت تحریم های آمریکا پرداخت نشده است.

در پایان سال گذشته، چوی جونگ کان برای گفت و گو با اعضای برجام و ایالات متحده به وین، پایتخت اتریش سفر کرد و ابراز امیدواری کرد که برجام در مورد موضوع پیچیده مسدود شدن دارایی های جمهوری اسلامی ایران “احیا” کند. در کره جنوبی به دلیل کمک تحریم های آمریکا.

انتهای پیام/

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بایگانی‌ها