همه کشورهای اسلامی باید خواستار برگزاری همه پرسی در فلسطین شوند

[ad_1]

وی با تاکید بر اینکه برنامه ایران برای حل مشکل فلسطین مبتنی بر همه پرسی در سرزمین های اشغالی فلسطین است، گفت: در حوزه دیپلماتیک باید به این موضوع پرداخته شود و در جلسات دوجانبه مطرح شود و به عنوان طرح عملیاتی کمکی معرفی شود. از ملت های مخالف».

به گزارش ایسنا، محسن پاک آیین در مراسم افتتاحیه همایش بین‌المللی (رفراندم) با اشاره به عمق جنایات انجام شده علیه سیاه‌پوستان آفریقای جنوبی گفت: حتی آفریقایی‌ها هم باید به شهرهای متعلق به دیگر بروند. ویزا گرفتند سیاه‌پوستان نفرت‌انگیزترین مشاغل را داشتند حتی انگلیسی‌ها، اروپایی‌ها و آمریکایی‌ها از آپارتاید علیه سیاه‌پوستان استفاده کردند، اما دیدیم چه شد، هسته‌های محافظت‌شده ایجاد شد، مردم به صحنه آمدند و سال‌ها برای این مبارزات جنگیدند و جنگیدند. جریان انقلاب اسلامی به این حوادث سرعت بخشید.

وی گفت: عقب‌نشینی دیگر، فعالیت‌های سیاسی بود که در حوزه دیپلماسی انجام شد. گروه های ضد آپارتاید تشکیل شد و طی یک مبارزه طولانی موفق شد مفهوم ضد آپارتاید سیاه را به جهان معرفی کند و به جهانیان اطمینان داده شود که همه پرسی برگزار شود. به عبارت دیگر، این مجاهدت و مجاهدت طولانی با شهادت بسیاری از شهدا، جانبازان و پناهندگان و تلاش های سیاسی در عرصه بین المللی به جامعه جهانی این اطمینان را داد که باید در سایه همه پرسی ایجاد شود. عمومی. آرای نظام حاکم

دیپلمات سابق کشورمان همچنین گفت: اولاً رفراندوم علیرغم تحقیر غرب برپا شد و با ادامه دیپلماسی به واقعیتی معقول تبدیل شد، بنابراین آپارتاید در سال 1994 فروریخت و حتی نسل ماندلا آمریکا را از لیست تروریستی خارج نکرد تا اینکه 2008.

پاک آیین گفت: امروز نیز وضعیت رژیم صهیونیستی به همین منوال است. این رژیم در بسیاری از زمینه ها دست و پنجه نرم کرده است، در درون حکومت بی ثبات است و هنوز به حد نصاب لازم برای تشکیل دولت نرسیده است. ارتش همچنین گفت که در حال شکست دادن رود نیل تا فرات است، اما اکنون در محاصره است و گنبد آهنین کاملاً بی اثر است و آینده برای رژیم خوب نیست. در سطح بین المللی، نژادپرستی رژیم صهیونیستی علیه اعراب در مناطق مسکونی، گارد حقوق بشر را به واکنش واداشته و رژیم مبتنی بر آپارتاید رسما یک رژیم سیستماتیک در اسرائیل اعلام شده است.

وی گفت: در روابط خارجی با وجود ادعای آنها در زمینه عادی سازی روابط با کشورهای عربی، شاهد اختلاف نظر شیوخ در امارات و حتی عربستان سعودی بوده ایم. بحرین که با مشکلات مردمی مواجه است.

پاک آیین در ادامه مخالفت خود را اعلام کرد و گفت: باید تلاش های سیاسی و دیپلماتیک برای معرفی طرح عاقلانه و عادلانه جمهوری اسلامی ایران بر اساس رفراندوم بر اساس آرای اسکاتلند انجام شود و نظم در نظام حاکم باشد. سرزمین های اشغالی.»

یک دیپلمات سابق کشورمان خاطرنشان کرد: در حوزه دیپلماسی باید این طرح به دنیا معرفی شود و رفراندوم محور مذاکرات باشد و هر چند از طریق جامعه جهانی، سازمان ملل، آژانس سازمان ملل متحد پیگیری شود. همکاری اسلامی و جنبش غیرمتعهدها اما در دیدارهای دوجانبه با کمک کشورهای مخالف نیز باید این موضوع مطرح و در نهایت اجرایی شود. از تحقیر معمول و موقت کشورهای بزرگ نترسید. جامعه جهانی متقاعد خواهد شد که تنها راه عادلانه، برگزاری رفراندوم است تا اینکه انشاءالله هدف والای اصلاح طلبان و انقلابیون جهان نزد امام و رهبری محقق شود.

انتهای پیام/

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بایگانی‌ها