نیاز به راهکار سیاست تورمی برای اجرای نظام «تامین اجتماعی».

[ad_1]

معاون اسبق وزیر رفاه در خصوص ابلاغ سیاست های مشترک تامین اجتماعی از سوی رئیس قوه مجریه گفت: در شرایط کنونی مهمترین تهدید نظام اجتماعی کشور تورم و سیاست های تورمی است که باید به آن توجه شود.

محمدرضا واعظ مهدوی در گفت وگو با ایسناوی در این خصوص گفت: سیاست های کلی گروه های اقدام مختلف کشور بر اساس اصل 110 قانون اساسی کشور تدوین و توسط مدیرکل ابلاغ می شود که تجهیزات آن در «مشاوره تشخیص مصلحت نظام» ارائه شده است. . . از سال های گذشته سیاست های کلی در موارد و بخش های متعددی تدوین شده است که از جمله آنها می توان به سیاست های کلی نظام اداری و نظام سلامت اشاره کرد.

وی گفت: سیاست های مشترک تامین اجتماعی در این خصوص اندیشیده و بیان شده است.

رئیس انجمن علمی اقتصاد سلامت گفت: برنامه‌ها باید در نظام‌های برنامه‌ریزی برای دستیابی به اهداف مشخص مورد توافق قرار گیرند و برنامه‌های چند ساله سند بالادستی داشته باشند. برای اجرای آنها، به عنوان مثال، باید چهار برنامه پنج ساله و راه های دستیابی به آنها نشان داده شود.

واعظمه مهدوی ادامه داد: تدوین سیاست های نظام تامین اجتماعی از مدت ها قبل مطرح بوده و توسط کارشناسان در شورای خیرین مورد بررسی قرار گرفته است که در نهایت چند روز پیش تصمیم گیری و از سوی مدیریت معرفی شد. ما تجربیات ارزنده ای در کشور در مورد سیستم تامین اجتماعی داشتیم. گسترش بیمه سلامت، عملکرد بیمه اجتماعی روستایی، محقق شده است. قانون ساختار نظام جامع مزایا نیز در سال 1383 به تصویب رسید. در واقع، سیاست های مشترک تأمین اجتماعی، هسته و چارچوب کل نظام تأمین اجتماعی را برای دستیابی به اهداف آن ترسیم می کند تا مردم نسبت به آینده اطمینان داشته باشند و نگران نباشند. در مورد سن آنها

بیمه ها نمی توانند مستمری مناسبی را ارائه کنند

وی با تاکید بر اینکه تورم و سیاست‌های تورمی مهم‌ترین تهدید نظام اجتماعی کشور در شرایط کنونی است که منجر به افزایش قیمت‌ها و اجبار مزدبگیران و کارگران – احترام به شرایط سخت زندگی شده است. و قطعا ساختارهای بیمه ای قادر به تعدیل دریافتی و پرداختی خود برای تامین مستمری مناسب برای بازنشستگان، کارمندان و شاغلان نخواهند بود.

نیاز به راهکار برای سیاست های تورمی

استاد دانشگاه و معاون وزیر رفاه گفت: بنابراین نکته ای که در کنار ابلاغ سیاست های کلی بسیار حائز اهمیت است و باید مورد توجه قرار گیرد این است که برای جلوگیری از اعمال سیاست های تورمی و اقداماتی مانند افزایش نرخ تورم چه باید کرد. تبادل. سطح یا افزایش قیمت حامل ها انرژی و سوخت که اثرات زیادی از تورم دارند، در حال بررسی راه حل هستند.

وی ادامه داد: زمانی که تغییر سیاست در نظام ارزی یا سیاست‌های واردات در دستور کار قرار می‌گیرد، خودبه‌خود سیستم تامین اجتماعی کشور شکسته می‌شود و ممکن است تأخیر ایجاد شود، بنابراین همه دستگاه‌های حاکمیتی در کشور باید ساماندهی شوند. همه آنها باید اجرا شوند و اقدامات خوب و درست شورای ذی نفع به ثمر بنشیند.

معاون سابق بهزیستی بر لزوم یادآوری سیاست‌های ناقض نظام تامین اجتماعی از سوی مجمع تشخیص مصلحت نظام و شورای نگهبان به دلیل مغایرت با سیاست‌های کلی تامین اجتماعی تاکید کرد.

انتهای پیام/

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بایگانی‌ها