نقشه برداری سه بعدی از سطح ماه فقط با راه رفتن!

[ad_1]

نسل بعدی کوله پشتی های ماه ناسا به فضانوردان این امکان را می دهد که با راه رفتن روی سطح ماه، نقشه های سه بعدی از ماه تهیه کنند.

به گزارش ایسنا و به نقل از دیلی میل،ناوبری و کارتوگرافی کینماتیک کوله پشتی (KNaCK) یک اسکنر قابل حمل است که کوله پشتی را می پوشاند و از نور و لیزر برای اندازه گیری دامنه استفاده می کند.

لیدار یک فناوری سنجش از دور است که با چشمک زدن لیزر به سمت هدف و تجزیه و تحلیل نور منعکس شده، سرعت را اندازه گیری می کند. لیدار شبیه رادار است که گاهی اوقات رادار لیزری نیز نامیده می شود.

محققان ناسا و شرکای تجاری آن دستگاهی ساخته اند که نه تنها به فضانوردان در فضای بدون فضا کمک می کند، بلکه می تواند در زمین نیز استفاده شود.

از کاربردهای آن می توان به استفاده از آن در هنگام کوهنوردی در مناطق ناشناخته اشاره کرد. کوهنوردان اکنون می توانند از یک کوله پشتی برای دادن نقشه به سایر همراهان علاوه بر کسانی که ممکن است پس از آن به منطقه بیایند، استفاده کنند.

با استفاده از این ستون فقرات، فضانوردان می توانند مناطقی مانند دره های عمیق، کوه ها و غارها را در حین سفرهای سطح به سطح و پیاده به پا به دقت نقشه برداری کنند. آن‌ها حتی می‌توانند مکان‌های مهمی را شناسایی کنند که باید به آنها نگاه کرد.

KNaCK که شبیه کوله‌پشتی کوهنوردی است، از نوعی سرب به نام «موج پیوسته مدوله‌شده فرکانس» به اختصار «FMCW» استفاده می‌کند.

دکتر مایکل زانتی، دانشمند سیاره‌شناسی مسئول پروژه KNaCK می‌گوید: این حسگر ابزاری برای جهت‌یابی علمی و نقشه‌برداری از میدان‌های غیرمعمول است.

نقشه برداری سه بعدی از سطح ماه فقط با راه رفتن!

علاوه بر این، این دستگاه به اطمینان از ایمنی فضانوردان و فضانوردان در محیط‌های فاقد GPS مانند ماه کمک می‌کند و فوراً به محققان نشان می‌دهد که چقدر مسافت را طی کرده‌اند و تا زمانی که باید به مقصد برسند.

لیدار حتی در تاریکی کامل نیز کار می کند و نیازی به حمل دکل سبک سنگین از فضانوردان را از بین می برد.

با استفاده از این کوله‌پشتی، فضانوردان می‌توانند مکان‌های خاصی را که در آن سنگ‌های معدنی یا منحصربه‌فردی پیدا کرده‌اند شناسایی کنند تا دیگران به راحتی بتوانند برای کسب اطلاعات بیشتر به آن مناطق بازگردند. این برای فضانوردان ضروری است زیرا به دلیل کمبود منابع اکسیژن، زمان کمی در لباس های خود دارند.

این سخت افزار در اواخر آوریل در موسسه تحقیقات مجازی SSERVI ناسا (SSERVI) آزمایش سایت بزرگ دیگری را در سالن کیلبورن، نیومکزیکو انجام خواهد داد.

محققان اخیراً از این سیستم برای بازسازی نقشه های سه بعدی از یک مانع دریایی شش مایلی در مرکز فضایی کندی ناسا در فلوریدا استفاده کردند.

مهندسان مرکز فضایی کندی و مارشال به استفاده از KNaCK برای ارزیابی تأثیر طوفان ها بر فرسایش تپه های شنی و اطمینان از ایمنی ماموریت های آینده با ارتقای سیستم ادامه خواهند داد.

پس از آن، تیم KNaCK سعی خواهد کرد تا سخت افزار را کوچکتر کند. نمونه اولیه این کیف حدود 40 پوند (18 کیلوگرم) وزن دارد.

زانتی می‌گوید: «با استفاده از آخرین پیشرفت‌ها در فناوری Aeva، دستگاه نسل بعدی ما به اندازه یک قوطی نوشابه خواهد بود.

انتهای پیام/

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بایگانی‌ها