نتایج موثر روشی جدید برای درمان تومورهای جامد

[ad_1]

یک محصول جدید گیرنده آنتی ژن کایمریک (CAR T-cell) با ایمنی کافی، علائم اولیه کارآمدی را به عنوان یکی از درمان‌ها علاوه بر ترکیب با واکسن‌های پیام‌رسان نان (mRNA) در بیماران مبتلا به تومورهای جامد نشان داده است.

به گزارش ایسنا و به نقل از مدیکال اکسپرس، درمان سلولی آنتی ژن گیرنده T-chimeric گزینه های درمانی موجود برای بیماری های خونی را معکوس کرده است، اما استفاده از آن در تومورهای جامد چالش برانگیز بوده است.

جان هانن، انکولوژیست در موسسه سرطان اسکاتلند، گفت: «یکی از محدودیت‌های کلیدی این است که بیشتر پروتئین‌های روی سطح تومورهای سخت شده می‌توانند به مقدار کم در سلول‌های طبیعی وجود داشته باشند.» هلند با سلول‌های گیرنده آنتی‌ژن-کایمریک T-کایمریک را هدف قرار می‌دهد. چالش بعدی شامل پایداری محدود سلول های T-کایمریک گیرنده آنتی ژن در تومورهای جامد و دشواری ورود و خروج تومورها به مرکز توده است.

هانن و همکارانش در حال انجام اولین کارآزمایی بالینی انسانی برای ارزیابی ایمنی و اثربخشی سلول آنتی ژن-گیرنده T-chimeric هستند که آنتی ژن CLDN6 را هدف قرار می دهند. CLDN6 یک آنتی ژن اختصاصی تومور است که به طور گسترده در تومورهای جامد بیان می شود اما در کبد سالم وجود ندارد.

این درمان در مدل های بالینی در ترکیب با واکسن پیام رسان RNA کد کننده CLDN6 آزمایش شده است. همانطور که هانن توضیح می دهد، این درمان ترکیبی که BNT211 نام دارد، تکثیر سلولی گیرنده آنتی ژن گیرنده آنتی ژن گیرنده T و ثبات بالاتر آن در خون را تحریک می کند که در نهایت روند تخریب سلول های تومور را توسعه می دهد.

محققان بیماران مبتلا به تومورهای جامد را با آنتی ژن CLDN6 آزمایش کردند تا درمان را به تنهایی در ترکیب با یک واکسن مبتنی بر پیام رسان تایید کنند.

این کارآزمایی شامل دو بخش بود که در آن دوزهای بالا از سلول‌های T-کایمریک گیرنده آنتی ژن CLDN6 به تنهایی و در ترکیب با واکسن تخلیه لنفاوی برای کاهش تعداد سلول‌های T موجود در بدن برای کاهش استفاده شد. پس از تزریق سلول های T آنتی ژن گیرنده کایمریک به افراد، در قسمت دوم، ترکیبی از واکسن و سلول های T هر دو تا سه هفته یک بار به مدت بیش از 100 روز به بیماران داده شد. در مجموع 16 بیمار در زمان ارائه این گزارش تحت درمان قرار گرفتند.

تجویز واکسن آنتی ژن گیرنده سلول T-chimeric منجر به علائم غیرواگیر شبه آنفولانزا شد که تا 24 ساعت طول کشید.

هانن می گوید: «به نظر می رسد این درمان بی خطر است و عوارض جانبی محدود و کنترل شده ای دارد.

در بین 14 بیمار مورد ارزیابی از نظر اثربخشی، 6 بیمار پاسخ نسبی نشان دادند و میزان پاسخ کلی نزدیک به 43٪ بود. میزان کنترل بیماری 86 درصد بود. با این حال، هانن خاطرنشان کرد که این داده‌ها در مراحل اولیه هستند و بیماران درمان زیادی دریافت نکرده‌اند، بنابراین در حال حاضر نمی‌توان نتیجه‌گیری کلی کرد.

انتهای پیام/

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بایگانی‌ها