مقدم عزیز: اصلاح طلبان برای موفقیت اصولگرایان در دولت و مجلس دعا می کنند

[ad_1]

قائم مقام دبیرکل حزب اعتماد ملی با بیان اینکه اصلاحات در انتظار شکست رقیب نیست، گفت: ایشان خواستار اصلاحات هستند و تاکید دارند که موسسان بتوانند مشکلات مردم را حل کنند.

اسماعیل گرامی مقدم در گفت وگو با ایسنا، در پاسخ به این سوال که چرا اصلاحات رابطه با مردم را بازسازی نمی کند، گفت: موضوع نباید سوء تعبیر شود. مردم با اصلاح طلبانی که الان باید ارتباط برقرار کنند عصبانی نیستند. اصلاح طلبان ارتباط تنگاتنگی با مردم دارند و مطالبات مردم را چه زمانی که در قدرت بودند و چه الان در قدرت نیستند بیان می کنند و از زبان مردم صحبت می کنند. مردم اگر از دست اصلاح طلبان عصبانی بودند به مخالفان رای می دادند اما در انتخابات اخیر حاضر به رای دادن نبودند. اکثر اصلاح طلبان هر زمان که در انتخابات شرکت کردند رای دادند.

این فعال سیاسی با بیان اینکه اولویت اصلاح طلبان در حال حاضر گفتگو با دولت است، گفت: اصلاح طلبان باید سد حضور در انتخابات را بردارند، اصلاح طلبان همیشه پیگیر مطالبات مردم هستند اما وقتی نمی توانند در انتخابات لیست ارائه کنند. صحبت با مردم مشکلی را حل نمی کند بلکه باید با دولت صحبت کرد.

وی گفت: اصلاح طلبان دائماً مطالبات مردم را در حوزه های اقتصادی و معیشتی، سیاست داخلی و خارجی مطرح می کنند و به دولت منتقل شده است. نه در قدرت. “اکنون صاحبان قدرت می توانند با مردم صحبت کنند. توسعه دهندگان وقتی در قدرت نیستند نمی توانند رئیس جمهور شوند. جامعه انتظار دارد که اصلاح طلبان خواسته های خود را بفهمند و بیان کنند و جنبش اصلاحات نیز همینطور است.

گرامی مقدم همچنین در پاسخ به این سوال که آیا اصلاحات در انتظار باخت رقیب است یا خیر، ادامه داد: من قبول ندارم که اصلاحات در انتظار باخت رقیب باشد. اصلاح طلبان همواره حامی منافع ملی و دلسوزانه کشور هستند. هر موقعیت سیاسی که سر کار بیاید، قطعاً برای او آرزوی سلامتی داریم. موفقیت هر جریان سیاسی در قدرت برای حل مشکلات مردم، خواسته اصلاح طلبان است، زیرا وقتی آن مشکلات حل شود، منافع ملی تامین می شود. این درست نیست که اصلاحات بنشیند تا رقیب شکست بخورد، در واقع اگر این جریان سیاسی موفق نشود مردم به اصلاحات روی می آورند، اما اینکه ما منتظر شکست رقیب باشیم اساساً درست نیست.

وی در نهایت گفت: دود از دست دادن جریان حاکم به چشم همگان و جریان های سیاسی می رود. او خواستار اصلاحات است و دعا می کند که این روند بتواند مشکلات مردم را حل کند، اما اگر به نتیجه نرسد، مردم و کسانی که به این رئیس جمهور و مجلس رای داده اند ناامید می شوند و اعتمادشان به کل دولت و این اعتماد از بین می رود. بازیابی آسان نیست اگر موسسان از فرصت رد صلاحیت رقیب استفاده نکنند و مشکلات مردم را حل نکنند، مردم از آنها روی گردان شده و به سمت رقیب خود حرکت خواهند کرد.

انتهای پیام/

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بایگانی‌ها