معرفی نویسندگان و پژوهشگران برجسته «هنر انقلاب»

[ad_1]

چهره‌های «هنر انقلاب» امسال در هشتمین هفته هنر انقلاب وارد بخش پژوهش و نگارش شدند.

به گزارش ایسنا، به نقل از روابط عمومی حوزه هنری، دومین شب تقدیر از برگزیدگان هنر انقلاب با تقدیر از پژوهشگران و نویسندگان دوشنبه شب 21 فروردین ماه در میدان باز برگزار شد. جهان حوزه هنری

پس از اذان مغرب و تلاوت آیاتی از قرآن کریم توسط مرتضی یراقبافان، در ابتدای برنامه رسالت بوذری مهمان این مراسم از سجاد صفار هرندی رئیس پژوهشگاه فرهنگ و هنر اسلامی دعوت کرد. سخن، گفتار.

صفار هرندی گفت: به عنوان فردی که در مؤسسه فرهنگ و هنر اسلامی توفیق حضور دارم، خوشحالم که در یکی از شب‌های هفته هنر توجه ویژه‌ای به پژوهشگران فرهنگ و هنر انقلاب شد و شعار ما این است که روند آفرینش و تأثیر هنری تا زمانی که در قلمرو اندیشه و اندیشه و معرفت مورد توجه قرار نگیرد و تفسیر نظری آن یافت نشود کامل نخواهد بود.

وی گفت: از سوی دیگر هنر انسان برای گشودن چشم اندازهای جدید و آشکار ساختن راه های نو، نیازی به استفاده از دانش و اندیشه ندارد و ما پذیرای روح شهید بزرگوار سید مرتضی آوینی هستیم.

همچنین جمال رحیمیان معاون جهاد دانشگاهی کشور برای اهدای جوایز به روی سن رفت.

کیانوش متقدی به دلیل هدایت و گردآوری نمایشگاه “آینه در آینه” (موزه هنرهای معاصر) در بهمن و اسفند 1400 در مقابل هنر انقلابی در بخش پژوهشی به رسمیت شناخته شده و گنجانده شده است.

سیده راضیه یاسینی همچنین برای طرح پژوهشی «جریان اندیشه در مجلات فرهنگی و هنری پس از انقلاب اسلامی ایران» تجلیل شد.

همچنین همانطور که هست در نتیجه انتشار کتابهایی در زمینه دید بالا و عملکرد خوب و همچنین پیشرفت چشمگیر در پروژه تحقیقاتی “هنر طبیعی”. به عنوان چهره سال هنر انقلابی در حوزه پژوهش شناسایی شده.

عباس محمدی مدیر مرکز آفرینش های ادبی حوزه هنری به روی سن آمد و گفت: پس از دو سال فرصتی برای دیدار با هنرمندان فراهم شد. شما مهمان این مجموعه هستید. باید یادی از عزیزان درگذشته کنم و برای همه هنرمندان آرزوی سلامتی کنم. خداوند قلم شما را برکت دهد تا همچنان در مسیر مکتب بشریت بنویسید.

علی رمضانی، مدیرعامل خانه کتاب نیز برای دریافت جوایز پیر شد.

همانطور که هست ساخت رمان سه قسمتی برای نوجوانان دفاع مقدس و کسب عناوین متعدد از جشنواره های ادبی از جمله برنده جایزه ادبی شهید حبیب غنی پور برای رمان طوقی و نامزدی دو کتاب طوقی و زاغی در نوزدهمین دوره انتخابات. . بهترین کتاب سال دفاع مقدس الف او این جایزه را در سال 1400 دریافت کرد.

همچنین عبدالرحمن آنق برای دریافت نقش برگزیده دومین جشنواره شهید اندرزگو برای رمان «مطی خان» به عنوان چهره سال هنر انقلاب در میان نویسندگان به رسمیت شناخته شده و گنجانده شده است.

در ادامه مطلب حسین قربانزاده او برای رمان نوجوان «رد انگشتان اصلی» جوایز متعددی از جمله جشنواره داستان انقلاب و شهید اندرزگو را از آن خود کرده است. یکی دیگر از چهره های سال هنر انقلابی در بخش نوشتن

در نهایت در دومین شب از هفته هنر انقلاب، تابلوی نقاشی یادگاری با حضور تمامی چهره های برگزیده به ثبت رسید.

محمدمهدی دادمان، محسن مومنی شریف، علیرضا قزوه، مجدالدین معلمی، محمد زرویی نصرآباد، عباس حسین نژاد، عباس محمدی، حبیب احمدزاده، محمدعلی رجبی دوانی، کیانوش متقدی، علی قربانریش، ساش صدیشه، سعدی، سعدی، سادیاش، سادیاشی جمال رحیمیان، حسین کلهر، امیرحسین شفیعی، محمدعلی گودینی، مصطفی جمشیدی، منیژه آرمین، عبدالرحمن اونق، علی عزتی پاک، طاهره عباد، شهاب اسفندیاری و حجت الاسلام دیانی جنوب مسانی حضور داشتند.

انتهای پیام/

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بایگانی‌ها