مصلای کرمانشاه; پروژه ای 10 ساله که هنوز بدون توقف است!

[ad_1]

ایسنا/ سرمانشاه ساخت مصلای کرمانشاه در مهرماه 1390 با بازدید مدیرکل از استان کرمانشاه متوقف شد و اکنون پس از گذشت بیش از 10 سال از خاکبرداری، این پروژه در فونداسیون متوقف شده است.

مصلای کرمانشاه در مهرماه 1390 در زمینی به مساحت 120 هزار متر مربع در ضلع شرقی میدان شهدای کرمانشاه مورد حمله قرار گرفت. بر اساس برنامه اول، فاز اول پروژه شامل مسجد و بدنه با ظرفیت 50 هزار نفر، فاز دوم شامل احداث محوطه های پشتیبانی از قبیل آمفی تئاتر، کتابخانه، بیمارستان، کافه، سالن ورزشی، سالن غذاخوری و در نهایت سطح سوم فاز پروژه ساخت فضاهای تجاری جهت اداره امور مساجد انجام شد.

در زمان بررسی این پروژه، مسئولان منطقه قول داده بودند که در صورت تامین اعتبار مسجد کرمانشاه، ظرف مدت سه سال ساخته شود، اما پس از گذشت یک دهه از بازسازی و اکتشاف، این پروژه همچنان با پیشرفت 15 درصدی متوقف شده است.

حجت الاسلام جواد کرمی که آذرماه سال 1393 مسئولیت ساخت مصلای کرمانشاه را بر عهده داشت، در گفت وگو با ایسنا، با اشاره به تکمیل فونداسیون فاز اول مصلای کرمانشاه، مرحله اول، اظهار کرد: این پروژه به اتمام رسیده است. از این پروژه 15 درصد است.

کرمی از هزینه چهار میلیارد تومانی برای ساخت مصلای کرمانشاه خبر داده بود که سه میلیارد تومان از محل سفر مقام معظم رهبری به بخشداری کرمانشاه، 700 میلیون تومان توسط استاندار و 300 میلیون تومان توسط سیاست ائمه اطهار(ع) صورت گرفته است. مشاوره

کرمی قول داده بود در صورت توزیع این پول، فاز اول مصلای کرمانشاه طی دو تا سه سال آینده به بهره برداری برسد.

توقف طولانی پروژه

اما از آن زمان، پروژه تقریباً به خواب عمیقی فرو رفته و کار کمی روی آن انجام شده است. پروژه ای که می تواند محل مناسبی برای اجتماعات بزرگ مردمی و برپایی شعائر دینی باشد، حسی که چند سالی است کرمانشاه حسرت آن را می خورد و امید می رفت با ساخت مصلای کرمانشاه این خواسته محقق شود. .

حجت الاسلام محمدحسین ضیغمیان که هم اکنون مسئولیت ساخت مصلای کرمانشاه را برعهده دارد، در گفت وگو با ایسنا، درباره افزایش 15 درصدی فاز اول مصلای کرمانشاه اظهار کرد: در حال حاضر این مصلای کرمانشاه افزایش یافته است.

ضیغمیان تنها راه راه اندازی مجدد پروژه مصلی کرمانشاه را توزیع پول دانست و گفت: تنها مشکل پروژه مصلی کرمانشاه کمبود بودجه است و مصلی تا زمان تخصیص بودجه برای این پروژه ادامه خواهد داشت.

وی با بیان اینکه مصلی کشور دارای ردیف اعتباری است، گفت: به دنبال تخصیص ردیف اعتباری برای احداث این پروژه مهم هستیم که مورد نیاز شهر کرمانشاه است.

انتهای پیام/

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بایگانی‌ها