مصرف بی رویه و مصرف زیاد گیاهان دارویی باعث بروز بیماری می شود

[ad_1]

ایسنا/ مازندران یک متخصص طب سنتی مخالف این تصور غلط است که پانسمان مضر نیست مگر اینکه مفید باشد: مصرف نامنظم و مصرف بیش از حد گیاهان می تواند منجر به بسیاری از بیماری های دیگر شود.

یکی از نکات مهم در استفاده از گیاهان دارویی این است که به دو دسته تک و معمولی (مرکبات) تقسیم می شوند. این بدان معناست که زمانی که آنها برخی از گیاهان را به تنهایی می خورند و برخی و برخی دیگر آنها را با هم استفاده می کنند. از نوع تک می توان به گل گاوزبان، نعناع، ​​آویشن و … اشاره کرد. مرکبات ترکیبی از چندین گیاه است که نمونه های متعددی دارند.

امروزه برای بیماری فرد داروها فرموله و تجویز می شود. یک پزشک طب سنتی معتقد است که مصرف گیاهان دارویی به تنهایی تأثیر بسیار بیشتر و بهتری نسبت به نوع ترکیبی دارد، زیرا در حالت ترکیبی، سیستم ایمنی بدن به محض دریافت دارو است، زیرا ماده موثره چندین گیاه را در زمان دریافت می کند. یک بار.
گاهی اوقات باعث تحریک و ایجاد مقاومت در برابر درمان می شود.

ناهید پایی زاده در گفت وگو با ایسنا، با اشاره به اینکه بدن در برابر مصرف گیاهان دارویی رشد می کند، اظهار کرد: اگر از گیاهان دارویی به درستی استفاده نشود، مقاومت بدن در برابر درمان را افزایش می دهد. این امر در مورد گیاهان دارویی نیز صدق می کند، زیرا بدن در برابر داروها مقاوم می شود و به تدریج کارآمدتر و دیرتر می شود.

پایی زاده گفت: معده انسان مهم ترین عضو در ورود داروهای شیمیایی یا گیاهان دارویی و دروازه ورود به سیستم بدن انسان است. همین امر در مورد داروهای شیمیایی نیز صدق می کند که دارای عوارض جانبی یا عوارض جانبی هستند که توسط طلا در سراسر بدن پخش می شوند و حتی به کبد خود آسیب می رسانند.

وی در خصوص مشکلات کبدی که اکثر افراد جامعه با آن مواجه هستند، گفت: این عامل باعث شده بسیاری از افراد به داروهای گیاهی روی بیاورند.زیرا دارو اساس درمان است.مسکن های طب مدرن (شیمیایی).

این پزشک طب سنتی با بیان اینکه در طب جدید دیابت و فشار خون درمانی ندارد و تنها کنترل این بیماری ها انجام می شود، گفت: یکی از عوارض مصرف داروهای شیمیایی بیماری کبدی است و فرد مبتلا بیماری کبد چرب است و باعث اختلال در آنزیم های کبدی می شود، به همین دلیل است که بیشتر افراد جامعه به داروهای گیاهی روی می آورند.

پایی زاده از چندین سال استفاده از داروهای گیاهی در بسیاری از کشورهای جهان خبر داد و تاکید کرد: حتی در برخی کشورها مصرف بیش از حد داروها درمان یا حتی جریمه شیمیایی می شود.

وی یادآور شد: چند دهه پیش یک زن خانه دار ایرانی در واقع پزشک خانه بود و آشپزخانه او داروخانه خانگی بود. بسته به فصل و هر بیماری اعضای خانواده به خانواده تزیینات و دمنوش های گیاهی داده می شد و در واقع خوددرمانی در خانواده ساخته می شد که نیاز به مراجعه به پزشک را کاهش می داد.

وی با بیان اینکه در 5 سال گذشته افراد بیشتری به گیاهان دارویی روی آورده اند، گفت: این گیاه باعث ایجاد اختلالاتی مانند مشکلات کبدی، معده و کلیوی می شود که پس از مصرف مشاهده می شود.

پایی زاده یکی دیگر از دلایل تعصب انجمن در استفاده از داروهای گیاهی را تولید گیاهان دارویی به صورت شربت و قرص توسط برخی شرکت ها دانست و گفت: آنها از این قرص ها و شربت ها برای رفع نیازهای خود و برآوردن خواسته های خود استفاده می کنند. . نتیجه

وی نسبت به مصرف بی رویه گیاهان دارویی در جامعه هشدار داد و به این باور غلط مبنی بر اینکه مصرف زیاد گیاهان دارویی مضر است اگر مفید نباشد، تاکید کرد: به هیچ وجه نمی توان زیاد داروی گیاهی مصرف کرد. وجه تمایز طب شیمیایی با طب سنتی واژه ای است به نام اعتدال یا طبیعت.

این پزشک سنتی با تاکید بر اینکه یک پزشک یا مشاور ذیصلاح در طب سنتی گیاه باید با کارشناس ارشد کامل گیاه شناسی یا داروسازی تجویز یا تجویز کند، خاطرنشان کرد: توجه داشته باشید که اغلب اعضا دارای مزاج و طبع خاص بدن مثلاً بدن هستند. و ساقه های خشک سرد و خشک و گرم و مرطوب هستند و گیاهان دارای این ویژگی هستند.

پایی زاده گفت: تجویز بی رویه گیاهان دارویی درست نیست زیرا باید مزاج آن فرد و مزاج گیاه را بررسی کنیم و با توجه به این مولفه ها داروی مناسب به فرد داده شود. علاوه بر این، خلق و خوی اولیه فرد مختل می شود و بدن را به سمت خشکی، سرما، گرمی یا تری سوق می دهیم که عامل بسیاری از بیماری های دیگر است.

وی گفت: در طب سنتی فهرست دارو و فهرست بیماری ها وجود دارد و داروی هر بیماری را پزشک تجویز می کند.

این متخصص طب سنتی با اشاره به عوارض خاص مصرف داروهای گیاهی با تاکید بر اینکه باید این نکته را در جامعه تثبیت کرد، گفت: باید برای گیاهان دارویی تجویز شود که بسیار هوشمندانه باشد تا دارو بر روی آن فرد و بر همین اساس اثر عمیقی داشته باشد. اعتدال او.”

مهناز قبادی – خبرنگار ایسنا در مازندران

انتهای پیام/

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بایگانی‌ها