مسکو: ایالات متحده 60 “آزمایشگاه بیولوژیکی نظامی” در کنار روسیه و چین دارد

[ad_1]

روسیه می گوید که ایالات متحده در حال تقویت قابلیت های سلاح های بیولوژیکی خود در سراسر جهان با بهره برداری از شکاف های موجود در قوانین بین المللی است.

ایگور کریلوف، فرمانده نیروهای دفاع رادیویی، شیمیایی و بیولوژیکی نیروهای مسلح روسیه به شورای امنیت سازمان ملل گفت: «از سال 2005 حدود 60 سایت در مناطق مرزی با روسیه و چین با هزینه دولت آمریکا وجود دارد. ایالات متحده مدرن شده است.”

وزارت امور خارجه چین به کریلوف گفت: «امروز، پنتاگون 336 آزمایشگاه در 30 کشور را زیر نظر خواهد گرفت.

او گفت متابیوتا، بلیک و فیچ و CH-to-M-Hill پیمانکاران اصلی وزارت دفاع ایالات متحده هستند که مسئول ساخت تاسیسات بیولوژیکی و تجهیز آزمایشگاه های بیولوژیکی پنتاگون در سراسر جهان هستند.

دیمیتری پسکوف، سخنگوی رئیس جمهور روسیه امروز (چهارشنبه) گفت که آزمایشگاه های بیولوژیکی ایالات متحده سوالات زیادی را نه تنها برای روسیه بلکه برای همه ایجاد می کند و ایالات متحده وظیفه دارد اطلاعات کاملی در مورد آنها ارائه دهد.

در 31 ماه گذشته، رئیس کمیته پارلمانی روسیه برای مطالعه عملیات آزمایشگاه بیولوژیکی در اوکراین اعلام کرد که تحقیقات انجام شده توسط طرف اوکراینی تهدیدی برای روسیه و خود اوکراین و همچنین بین‌المللی محسوب می‌شود. انجمن.

هفته گذشته دوما و فدراسیون روسیه بر سر طرحی برای تشکیل کمیسیون مشترک برای بررسی فعالیت آزمایشگاه های بیولوژیکی در اوکراین به توافق رسیدند.

انتهای پیام/

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بایگانی‌ها