مدیران ماشین باید تلاش خود را مضاعف کنند

[ad_1]

ایسنا/ قم معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار قم گفت: اعتباری که در سفر هیئت دولت به اداره قم داده شده 9 برابر سال 99 و 98 است.

ابراهیم معتمدی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگاران با اشاره به سفر هیئت دولت به قم اظهار داشت: در سفر هیئت دولت با 156 طرح موافقت شد که از 6 طریق قابل پیگیری است. 77 پروژه معادل 48 درصد به مبلغ 2000 میلیارد تومان ریال و باید تا پایان تیرماه به بهره برداری برسد.

وی گفت: 2 درصد مجوز سرمایه گذاری هزار و 15 میلیارد تومان و 6 درصد مجوز تسهیلات 13 هزار میلیارد تومان است.

وی ادامه داد: 20 درصد به عنوان مجوز، 16 درصد به عنوان دستور بررسی و 8 درصد در رده اعتباری تقسیم می شود.

معتمدی خاطرنشان کرد: در صورت استفاده از تمام توانمندی های استان تا سقف 70 هزار میلیارد تومان وارد شده و پروژه های مربوط به بخش های مجوز، اعتبار و سفارش بررسی می شود.

وی با بیان اینکه تکمیل این پروژه ها منوط به استفاده مدیریت استان از ظرفیت ها با کار کارشناسی و جهادی است، تصریح کرد: در سه ماه گذشته ماشین آلات فعال در سهم جهادی بیش از 90 درصد آب و برق را تشکیل می دهند و در در همان زمان، لوازم خانگی کمتر از 10٪ از آب و برق را تشکیل می دهند.

وی با تاکید بر اینکه رسانه های این اداره کل باید پیگیر اقدامات دستگاه های مسئول در اعطای مجوز باشند، گفت: همه مدیران باید در قبال مسائل گذرنامه پاسخگوی رسانه ها باشند.

معتمدی با بیان اینکه از 156 مصوبه 88 درصد زیرساختی و 12 درصد غیر زیرساختی است، افزود: از مجموع 15 هزار و 229 میلیارد و 200 میلیون تومان، هزار و 15 میلیارد ریال در بخش سرمایه گذاری، 13 هزار و 221 مورد است. میلیارد تومان در بخش منابع و هزار و 993 میلیارد و 200 میلیون تومان در بخش ریالی تامین می شود.

وی گفت: از 156 مصوبه 30 پروژه مهم است که علاوه بر دستگاه های مسئول باید توسط معاونت های استانداری پیگیری شود.

به گفته وی، این پروژه ها شامل فرودگاه، مونوریل، دریاچه نمک، دامشهر، پروژه پرش مسکن، توید، زیرزمینی، برق، نمایش فرش، گلخانه سازی و خرید زمین وابسته به راه آهن است.

معاون استاندار قم گفت: 2 تیم در حوزه عملیاتی پس از تصویب از جمله سازمان برنامه در حوزه مالی و دفتر فنی امور عمرانی نیز در راستای پیشرفت شرکت ها تلاش می کنند.

بخش مسکن بیشترین تعداد مجوز را داشت

وی با بیان اینکه دولت با 18 پروژه بیشترین توافق سفر را در حوزه مسکن دارد، افزود: در حوزه اسرار راه 13، سلامت 10، آموزش عالی و پژوهش 10 راز، آسیب اجتماعی 8، اشتغال 7، آب 4 و شرکت های دانش 2 قطعنامه مورد موافقت قرار گرفته است.

وی درباره تعهد 55 میلیارد تومانی به وزارت نفت ادامه داد: به دنبال تعامل با وزارت نفت از پتانسیل نفتی سه پروژه دیگر از جمله درون یابی غیرهمسویی پردیسان کهک با برآورد برآوردی هستیم. 400 میلیارد تومان «و مونوریل اجرا می شود.

معتمدی با اشاره به واگذاری 924 هکتار زمین به استان گفت: 30 هکتار مربوط به ساماندهی اراضی برون شهری با اولویت پارک جوان به عنوان یکی از مراکز تفریحی قم، 20 هکتار در اختیار مددجویان قرار می گیرد. کمیته امداد 20 هکتار به بهره برداران اهدا می شود 50 هکتار برای توزیع به خانواده های شهدا، ایثارگران و جانبازان و 80 هکتار نیز برای جمع آوری ریل های متروکه در حاشیه شهرها اختصاص می یابد. جواب چهره

وی گفت: 5 هکتار برای توسعه ایستگاه راه آهن جمکران، 30 هکتار برای فاز دوم شهر سلامت، 48 و 32 هکتار زمین که بخش کلیدی پروژه های اطراف حرم، بافت شکسته و تاریخی، ساماندهی اسماعیل آباد و منازل است. زیر دکل

وی با بیان اینکه در حوزه بازآفرینی شهری 20 میلیارد تومان برای ساماندهی استان چهل اختران به حساب راه و شهرسازی واریز شد، گفت: بخشی از زمین به طرح واحدها برای ساخت مسکن ملی در شهر پردیسان و بخشی در 560 واگذار شد. هکتار ظرفیت 50000 نفر را دارد.

معتمدی ادامه داد: با توجه به ثبت نام 130 هزار نفر در طرح ملی مسکن، برای ساخت واحدهای باقی مانده باید به دنبال شهرکی در حوالی قم باشیم.

وی گفت: اختصاص 993 میلیارد تومان تسهیلات ازدواج جوانان، 60 میلیارد تومان برای تکمیل زیرساخت های میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، 60 میلیارد تومان برای تامین زیرساخت های صنعتی شهری، 150 میلیارد ریال تسهیلات برای 3600 طرح اشتغال زایی برای بانوان. سرپرستان خانوار تخصیص 60 میلیارد ریال اعتبار برای اجرای 450 طرح بر اساس اشتغال و سرمایه گذاری برای تولید البسه چادر مشکی از دیگر توافقات سفر هیئت دولت به استان قم است.

به گفته وی تامین و توسعه 2100 واحد مسکن مددجویان، پرداخت 3800 سرمایه گذاری مسکن، اختصاص 10 میلیارد تومان برای توسعه منطقه اسماعیل آباد، 10 میلیارد تومان برای ساخت مسکن مستضعفان، ساخت 1500 مسکن شهری. واحدها و هزار واحد روستایی مستضعفان با همکاری کمیته امداد و اختصاص 10 میلیارد تومان برای ساخت مسکن مستضعفان توسط بنیاد افراد غیرخصوصی از جمله موافقت‌کنندگان در بخش مسکن.

معاون استاندار قم گفت: ستاد فرمان امام و بنیاد مسکن نیز در دهانه شهر پردیسان در حال ساخت واحدهای مسکونی هستند که پیش بینی می شود هر 6 ماه بیش از 3 هزار واحد به متقاضیان تحویل داده شود. تا پایان شهریورماه امسال 5000 دستگاه در پردیسان تحویل می شود.

وی با بیان اینکه ایجاد نمایشگاه دائمی فرش و تشکیل کارگروه زیارت از توافقات حوزه اقتصاد است، ادامه داد: احداث چندین کلانتری، ساخت ستاد در شهرهای کهک و جعفریه، پرداخت 11000 تومان ضروری است. اعطای وام به نیازمندان، تامین تجهیزات گرمایشی به 7500 خانوار نیازمند، اجرای طرح های مشارکت اقتصادی-سرمایه گذاری 20 میلیارد پوندی با اولویت بانوان سرپرست خانوار و اختصاص 20 میلیارد به حرفه آموزی و کاردرمانی کامل. اردوگاه برای زندانیان مجوز دیگری است.

وی ادامه داد: اختصاص 10 میلیارد تومان برای تکمیل و تجهیز کتابخانه مرکزی و 10 میلیارد تومان برای تکمیل تالار تعزیه از جمله توافقات حوزه فرهنگی است.

معتمدی خاطرنشان کرد: در بخش کشاورزی نیز طرح هایی از قبیل توزیع 15 میلیارد تپه برای تثبیت شن و ماسه ریز، 6 میلیارد تپه حفاظت و حمایت از مناطق و جنگلداری، 20 میلیارد تپه برای نوسازی و نظارت بر هوای کامل سیستم و ارائه پیشنهاد و یک تغییر ایجاد کنید توافق یک گروه کاری و گروه دریاچه نمک.

وی گفت: چند برابر شدن محور پردیسان – کهک، تامین اعتبار پروژه عملیاتی بزرگراه شهید سلیمانی (بزرگراه قم – سلفچگان – رهجرد) و توزیع 70 میلیارد تومان برای تکمیل محور قم – آوه از دیگر توافقات است.

وی با بیان اینکه برای تست گرم مترو به 2 رام قطار نیازمندیم، گفت: قفل خط مترو را باز کنید. برای پیاده سازی. “

معتمدی گفت: در جلسات متعدد مشاوران حمل و نقل بر لزوم مونوریل و مونوریل به عنوان یک مکان استراتژیک در جابجایی ترافیک شهری و به عنوان یکی از خطوط دسترسی به حرم حضرت معصومه (س) تاکید کرده اند. گردشگری در قم بود «صبر کن.

بهره برداری از فرودگاه نظر شخصی رئیس جمهور است

وی با بیان اینکه ساخت فرودگاه بخشی از موافقت و نظر شخصی رئیس جمهور است، تاکید کرد: این طرح قطعا توسط سرمایه گذار فعلی اجرا می شود یا خیر و استقبال عموم، مراجع، علما و مدیران و سازمان های مسئول است.

وی گفت: در استان برای تکمیل طرح فرودگاه مشکلی نداریم و موظفیم آب، برق، گاز و زیرساخت های جاده ای را به فرودگاه برسانیم.

معاون استاندار قم انتظار داشت در ماه‌های آینده مشخص شود که سرمایه‌گذار فعلی به پروژه ادامه می‌دهد یا خیر و تاکید کرد: معتقدم پروژه به پایان می‌رسد.

ما در حوزه آب و فاضلاب واقعا مشکل داریم

وی با بیان اینکه در حوزه آب و فاضلاب مشکل واقعی داریم، گفت: در حالی که میانگین شبکه فاضلاب در شهرهای کشور 60 درصد است، در منطقه قم 41 درصد است. هیچ شهری نیست که شبکه فاضلاب معروفی نداشته باشد، ما باید تمام وقت خود را صرف کنیم و در شبکه فاضلاب ادامه دهیم تا به هر نحوی آن را تکمیل کنیم.

وی گفت: یکی از حیاتی ترین پروژه هایی که باید توسعه یابد تصفیه خانه فاضلاب است چرا که در بدترین شرایط آبی هستیم و متاسفانه دسترسی به آب شرب در منطقه قم بالاست.

معتمدی با اشاره به اینکه کیفیت آب منطقه قم به دلیل نبود شبکه مناسب مطلوب نیست، گفت: آب شرب در برخی نقاط شهر کیفیت مطلوبی دارد و برخی مناطق نیز بی کیفیت است.

در تابستان امسال کلیه ها در خانه پذیرفته نمی شوند

وی با ابراز امیدواری نسبت به رفع مشکلات زیرساختی کمتری در حوزه برق، خاطرنشان کرد: تا 2 سال آینده با همکاری و پیگیری مدیرعامل برق منطقه‌ای تهران می‌توان مشکلات برق را حل کرد. منطقه از جمله در کهک و شهرهای صنعتی.

وی گفت: برای تابستان امسال باید تمام ظرفیت ساختمان های شهری را جابه جا کنیم تا خاموشی در حوزه صنعتی به حداقل برسد و خاموشی در حوزه مسکن قابل تحمل نخواهد بود.

معتمدی افزود: سال گذشته در 69 روز، 438 جلسه شامل کارگروه و کمیسیون برگزار شد و مسائل بخش عمران برای حل برخی از حامیان که بیشتر در حوزه عمومی بود، بررسی شد. “

انتهای پیام/

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بایگانی‌ها