ما خلأ قانونی برای برخورد با ناهنجاری های فرهنگی نداریم / برخورد بد با نمایش عمومی فساد

[ad_1]

ایسنا/ گلستان رئیس کل دادگستری استان گلستان در خصوص تکالیف قانونی ادارات و نهادها برای پیشگیری و برخورد با ناهنجاری های فرهنگی گفت: خلأ قانونی برای این امر وجود ندارد.

حیدر آسیابی در جلسه امروز شورای پیشگیری از وقوع جرم دادگستری با اشاره به اینکه در حوزه برخورد با تظاهرات مردمی مفاسد و در بحث عفاف و حجاب خلأ قانونی نداریم، گفت: سال 1384 سال فرهنگ است. شورای انقلاب که در مجوزهای آن بیش از 300 اقدام به عنوان اقداماتی برای 26 سازمان تعریف شده بود که باید اجرا شود.

وی با بیان اینکه متأسفانه وضعیت کنونی این حوزه به دلیل رها شدن اقدامات انجام شده در این حوزه است، گفت: این امر به این معناست که دستگاه های مسئول به وظایف خود عمل نکرده اند.

رئیس کل دادگستری استان گلستان با تاکید بر اینکه مجازات آخرین چاره برای خداشناسی و حجاب است ادامه داد: اولویت و تمرکز اصلی ما در این حوزه انجام فعالیت های فرهنگی و ترویجی است.

آسیابی گفت: در جلسه امروز به عمق این حوزه می پردازیم و در سه حوزه عملی ممیزی و بازرسی و گزارش دهی در راستای اجرای قانون کلامی و توسعه حجاب گام برداریم. ”

وی با اشاره به اینکه حسابرسی و مدیریت گروه های اجرایی نیز بر عهده حسابرس کل خواهد بود، خاطرنشان کرد: گزارش و نظارت بر فعالیت های کلی دستگاه ها بر عهده دبیرخانه امور اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم بوده است. استان

رئیس کل دادگستری گلستان گفت: امیدواریم با تلاش رگولاتوری و تعیین سازوکار عملیاتی و فعالیت دستگاه های دارای مسئولیت سیاست گذاری در حوزه الهیات و حجاب شاهد پیشرفت در شرایط فعلی باشیم. “

استاندار گلستان با اشاره به اینکه همکاری تنگاتنگ با قوه قضائیه برای اجرای برنامه‌های مبارزه با تظاهرات مردمی فساد بر عهده همه طرف‌هاست، گفت: برای تعطیلی کمپ‌های ویژه مناطق آسیب‌پذیر قاره از جمله النگ دره برنامه‌ریزی شده است.

زنگنه ادامه داد: در این طرح‌ها تمرکز هر مرحله در مرحله اول، مشارکت مردمی و با حضور فرماندهان خوب و پیشگیری از منکر و حمایت نهادهای فرهنگی از اقدامات انگیزشی همراه با اقدامات منفی است.

استاندار گلستان گفت: با انجام همه این اقدامات و برنامه‌ها و بهره‌گیری از توانمندی‌های همه دستگاه‌های مشخص شده و وظایف روشن آن‌ها، مطمئن هستیم که می‌توانیم این مکان را در بخشداری گلستان زنده کنیم. “

به گزارش ایسنا، امروز جلسه شورای پیشگیری از وقوع جرم دادگستری با حضور استاندار گلستان و مدیران سازوکار اقدام با موضوع ساماندهی رسیدگی به تظاهرات مردمی فساد در جامعه برگزار شد.

انتهای پیام/

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بایگانی‌ها