لغو مالیات برای ادارات و سازمان ها

[ad_1]

مدیرکل اطلاعات و فناوری نوین توانیر گفت: بر اساس طرح کنتور هوشمند، چنانچه بانک ها، ادارات دولتی و خصوصی پس از ساعت اداری خارج از الگوی تعیین شده غذا بخورند، برق آنها قطع و در صورت بارگیری مجدد وصل می شود. کاهش می یابد. ”

هادی مدقق در گفت وگو با ایسنا، در خصوص آخرین وضعیت پروژه کنتور هوشمند، اظهار کرد: این طرح با اولویت مشترکان بزرگ آغاز شد و اکنون تقریباً برای هر 100 هزار نفر یک کارخانه بزرگ صنعتی بالای 30 کیلووات ساعت برق مصرف می کند. و بیشتر منابع کشاورزی. با بیش از 200000 ثبت کننده، کنتور هوشمند نصب شده است.

وی با بیان اینکه مابقی تا ماه آینده آماده می شود و در تابستان می توان اکثر کشاورزان و کسبه را از این طریق کنترل کرد، گفت: در گذشته به سیستم هوشمند مجهز بودند و برای مدیریت کشاورزی و صنعتی در نظر گرفته شده بود. کارگران بقیه مشترکین را نیز برای آنها نصب کنند. مشتركان دولتي و اداري، دستگاههاي اجرايي و بانكهايي هستند كه انتظار مي رود پس از مشتركان تجاري و كشاورزي خاتمه دهند.

تولید 500 مگاوات در تهران

مدیرکل اطلاعات و فناوری نوین توانیر با بیان اینکه این پروژه با اولویت کلانشهرها و به ویژه تهران انجام می شود، گفت: با نصب کنتورهای هوشمند در تهران برای مدیریت 500 مگاوات مدیران در آینده – تابستان طبق توافق صورت گرفته است. طبق مصوبه دولت تنظیم کالاها باید در ساعات اداری و غیر اداری انجام شود، در سال های گذشته فقط شاهد بودیم و در نهایت تذکر داده شد، اما امسال قرار است محدودیت هایی اعمال کنیم.

وی گفت: بر اساس این طرح، در صورت مصرف خارج از الگوی تعیین شده پس از ساعت کاری بانک ها و ادارات، برق آنها قطع می شود. آنچه ثابت شده این است که ادارات در ساعات غیر اداری 10 درصد مصرف می کنند. اگر بیشتر از این غذا بخورند، برق آنها قطع می شود؛ همه سازمان ها باید مدیر انرژی و تأسیسات داشته باشند که دستورالعمل های دولتی را اجرا کند، اما اگر این کار را نکرد. در صورت کاهش بار، برق آنها قطع می شود و دوباره وصل می شوند.

وی گفت: این یک طرح مجازات نیست و ما هزینه آنها را ممنوع خواهیم کرد. با توجه به اینکه ساختمان های دولتی و حتی خصوصی از هزینه های انرژی بی اطلاع هستند، امیدواریم با اجرای این طرح این مشکل برطرف شود.

نصب کنتور هوشمند برای مشترکین پرمصرف خانگی

مدیرکل اطلاعات و فناوری نوین توانیر در خصوص نصب کنتورهای هوشمند برای مشترکان خانگی گفت: در این کشور مشترکین خانگی هستند که مورد توجه قرار نمی گیرند. خانه زیرا هزینه های بالایی دارند و بیشتر آنها در باغ شهر زندگی می کنند که در آن کنتور هوشمند برای مدیریت بار نصب شده است.

مدقق، با بیان اینکه حساب های بالغ بر پنج میلیون تومان نیز برای مشترکان بالارده خانگی در نظر گرفته شده است، برای برخی از این مشترکین کنتور هوشمند تعبیه شده و مابقی آن را نصب خواهیم کرد. در بخش خانگی بر اساس قطعی برق نیست و تمرکز ما بر هشدارها و هشدارها است. اکثر تجمعات خانگی در این حوزه انگیزه مالی برای کاهش مصرف برق ندارند و باید از بحث های اجتماعی و فرهنگی برای مدیریت بار استفاده کرد.

چرا طرح درک ناقص است؟

وی درباره دلایل عدم توسعه طرح هوشمند گفت: مشکل اصلی نقدینگی است، بنابراین مهم‌ترین کار کمک گرفتن از شرکت‌های دولتی و غیردولتی است که می‌توانند در این بخش سرمایه‌گذاری کنند.

عاقبت روشنفکری دیمندی و مشرکین سه رده غیر اهلی

توانیر، مدیرکل اطلاعات و فناوری نوین می گوید: هوشمندسازی و شرکای سه لایه غیر داخلی دیمندی در بخش های تجاری، دولتی و کشاورزی امسال به پایان می رسد، اما زمانی که وارد بخش کوچک مسکونی و تجاری شویم، وجود دارد. بسیارند، گفت: قانون بودجه مقرر می دارد که اگرچه این قانون وجود دارد، اما مشکلات خاص خود را دارد. قطعا این امر مستلزم سرمایه گذاری در بخش غیردولتی است، روش هایی پیشنهاد شده است اما سرمایه گذاری که بخواهد در این بخش حضور داشته باشد هنوز اعلام نشده است.

هزینه نصب هر متر 800 هزار تومان می باشد

مدقق در خصوص هزینه نصب هر کنتور هوشمند گفت: در بخش خانگی و مشترکین تک لایه حدود 750 تا 800 هزار تومان هزینه دارد اما با ورود سرمایه گذار به این حوزه هزینه های مالی افزایش می یابد.

انتهای پیام/

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بایگانی‌ها