لاوروف: نتیجه مذاکرات روسیه و اوکراین به کیف بستگی دارد

[ad_1]

سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه روسیه در تماس تلفنی با همتای ترک خود مولود چاووشو دات لو در مورد شرایط اضطراری بین المللی به ویژه تحولات اوکراین گفتگو کرد.

به گزارش ایسنا، سازندگی امروز روسیه، وزارت امور خارجه روسیه در بیانیه ای اعلام کرد که لاوروف و چاووش اوغلو در جریان اقدام نظامی مسکو در اوکراین وضعیت میدانی را بررسی کرده اند.

در این تماس، طرف روسی بار دیگر تاکید کرد که تمام مسئولیت وضعیت پیچیده انسانی در مناطق جنگی بر عهده دورترین گردان‌های ملی‌گرای اوکراین است که از غیرنظامیان به عنوان سپر انسانی استفاده می‌کنند و از فرار آنها از راهروهای انسانی جلوگیری می‌کنند.

لاوروف درباره دورنمای مذاکرات روسیه و اوکراین بر ثبات طرف روسی در اصول و مواضع اصلی خود تاکید کرد و گفت: نتیجه مذاکرات کاملاً به تمایل کی‌یف برای پاسخگویی به درخواست‌های معتبر ما بستگی دارد.

در این بیانیه آمده است که دو وزیر درباره اقدامات احتمالی مشترک در سطح وزارت امور خارجه و وزارت دفاع برای تضمین امنیت غیرنظامیان به ویژه اتباع خارجی در اوکراین گفتگو کردند.

بر اساس این گزارش، چاووش اوغلو از مسکو به دلیل حمایت از نیروهایش در نجات دشمنانی که توسط معترضان در داخل مسجدی در شهر ماریوپول در جنوب شرقی اوکراین نگهداری می شود، تمجید کرد.

انتهای پیام/

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بایگانی‌ها