لاوروف: ارتش روسیه اجازه انجام فعالیت های مجرمانه را ندارد

[ad_1]

وزیر امور خارجه روسیه در بیانیه ای گفت: اوکراین به سکویی برای سازمان پیمان آتلانتیک شمالی تبدیل شده است و ناتو با افزایش حضور خود در شرق تعهدات خود را زیر پا گذاشته است.

سرگئی لاوروف، وزیر امور خارجه ایسنا گفت: ارتش ما فقط پایگاه‌های نظامی در اوکراین را هدف قرار می‌دهد و هرگونه فعالیت مجرمانه از سوی پرسنل نظامی روسیه ممنوع است.

او گفت: «ما در حال بررسی جنایات نیروهای مسلح اوکراین و گروه ضد جنگ هستیم.» تحقیقات غرب در مورد حوادث و جنایات معمولاً با شکست مواجه می شود.

وزیر امور خارجه روسیه ادامه داد: «غرب و ژاپن از انتقاد از گردان آزوف در اوکراین حمایت و حمایت کردند.» ولودیمیر زلسنکی، رئیس جمهور اوکراین با وعده صلح به قدرت رسید، اما بعدا اعلام کرد که توافق مینسک قابل اجرا نیست.

لاوروف همچنین گفت که غرب به تهیه گزارش های ایدئولوژیک و انتشار آنها به عنوان حقیقت ادامه می دهد. هر آنچه در منطقه بوچا اتفاق افتاد یک نمایش است.

مدیر اجرایی روسیه گفت: هند برای قطع روابط با روسیه تحت فشار است.

وی گفت: اگر توافق مینسک اجرا می شد، بحران اوکراین هرگز اتفاق نمی افتاد.

ده ها جسد در اوایل این ماه در گورهای دسته جمعی یا در خیابان های نزدیک منطقه بوچا در نزدیکی کیف پیدا شد.

ولودیمیر زلینسکی رئیس جمهور اوکراین در جریان بازدید از شهر بوچا گفت: “آنچه در شهر بوچا اتفاق افتاد یک قتل عام بود.” ما عاملان بوچا را تحت پیگرد قرار خواهیم داد.

دبیر کل سازمان ملل همچنین خواستار تحقیق مستقل در مورد حادثه بوچا در نزدیکی کیف شد که وزارت دفاع روسیه آن را “محرک پلت فرم” مقامات اوکراینی توصیف کرد.

انتهای پیام/

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بایگانی‌ها