لاهوتی: آیا مجموعه ویدیوها واقعاً منجر به تلاش افرادی برای مهار سایبری شده است؟

[ad_1]

این نماینده سابق مجلس گفت: نمایندگان اطمینان دارند که طرح دفاع از فضای مجازی در برابر واکنش های ناخواسته مردم برعکس خواهد شد و نتیجه این طرح به دست برنامه ریزان نخواهد رفت و خواستار از بین نرفتن آن هستند. اثرات مثبت برای طراحان.

مهرداد لاهوتی در گفت وگو با ایسنا، با اشاره به موضوع طرح حفاظت از فضای مجازی در مجلس و مراجعه به شورای عالی فضای مجازی، گفت: امروز انسان را نمی توان در فناوری گم کرد. بنابراین اگر از فضای مجازی یا هر وسیله تکنولوژیک سوء استفاده می شود و برخی از قابلیت های این فناوری ها برای اهداف نادرست استفاده می شود، به جای ایجاد محدودیت و ممنوعیت، باید به دنبال راه حل و بهبود این وضعیت باشند.

وی یادآور شد: اگر به گذشته نگاه کنیم و روند خلاف آن را به یاد بیاوریم، متوجه می شویم که بسیاری از نتایج خوب به دست نیامده است. «یک بار در این کشور گفته می شد که ویدیو ممنوع است و پخش کننده ها باید توسط مسئولان جمع آوری شوند. البته مخالفت های زیادی با آن شد تا جایی که حتی برای جمع آوری فیلم به خانه ها آمدند، اما نتیجه همه اینها چه بود؟ آیا موفقیت لازم حاصل شده است؟

این نماینده سابق مجلس ادامه داد: وقتی ماجرای تصویری به پایان رسید، ماهواره ها وارد کشور شدند، دوباره درگیری پیش آمد و شاهد تشریفات قانونی بودیم یا بشقاب ماهواره را شکستیم و آن را برچیدیم، تجمع اما باز هم به مرور زمان سوال باید از شما بپرسند که موفقیت چه بوده است یا آیا نتیجه مناسبی پشت این اقدامات بوده است؟ آیا همه اینها به بهبود استفاده بخشی از جامعه با این ابزار کمک کرد؟ یا هدفی محقق شده است؟

لاهوتی با تایید اینکه امروز مردم خواهان چنین اقداماتی نیستند، گفت: مطالبات بشری خلاف جهت این اقدامات در حوزه فضای مجازی است و امیدوارم دوستان در مجلس این توصیه نماینده مجلس را بپذیرند. به مدت 12 سال در مجلس مطالبات مردم پیگیری می شود و آنچه از نمایندگان انتظار می رود توجه جدی به مطالبات مردم و چاره اندیشی برای وضعیت معیشتی و اقتصادی جامعه است.

وی گفت: مجلس اطمینان دارد که بررسی این طرح با واکنش منفی مردم مقابله می کند و نتیجه این طرح در اختیار برنامه ریزان قرار نمی گیرد. حتی اگر کسانی که این طرح را دنبال می کنند به این کار ادامه دهند، تاثیر مثبتی روی خود رکورد نخواهد داشت.

انتهای پیام/

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بایگانی‌ها