فقدان سواد سایبری در والدین؛ زنگ هشدار برای کودکان الف

[ad_1]

ایسنا/ چهارمحال و بختیاری مسئول دفتر منطقه ای گروه فضای مجازی سراج در چهارمحال و بختیاری گفت: برای جلوگیری از آسیب فضای مجازی به نسلی از کودکان و نوجوانان، این مکان و استفاده از آن باید توسط والدین تنظیم شود.

یزدان یگانگی در گفت وگو با ایسنا، درباره لزوم حمایت از کودکان در فضای مجازی و راهکارهای آن، اظهار کرد: امروزه شاهد استفاده بیشتر همه افراد جامعه اعم از کودکان و نوجوانان از فضای مجازی هستیم که درصد بالایی از این کاربران را تشکیل می دهند. فضا: «آنها راضی هستند و این موضوع می تواند برای این نسل ضرر داشته باشد.

مسئول دفتر منطقه ای گروه فضای مجازی سراج در چهارمحال و بختیاری گفت: کودکان و نوجوانان از حساس ترین گروه های سنی در هر جامعه ای هستند و بر تربیت این نسل در چند زمینه فراتر از سلامت جسمی و روانی تمرکز دارند. خیلی مهم. “

وی ادامه داد: آسیب های جسمی یکی از مسائلی است که کودکان و نوجوانان در اثر استفاده نامناسب از فضای مجازی به آن دست می زنند، مثلا خشکی چشم، آسیب های ستون فقرات و گردن، کم تحرکی و یعنی افزایش وزن و …. از جمله آسیب هایی است که فضای مجازی می تواند بر نسل کودک و نوجوان تأثیر بگذارد و اگر اقدامات حفاظتی مؤثری در این زمینه صورت نگیرد، می تواند آثار و آسیب های ناپایداری ایجاد کند که حتی در سنین بالا می تواند فرد را همراهی کند.

وی گفت: مشکلات روانی یکی از مواردی است که فضای مجازی را برای کودکان و نوجوانان آسیب می رساند. تروما به تدریج بر زندگی و رفتار افراد تأثیر می گذارد، یعنی به مرور زمان طولانی شدن آن وضعیت و رفتار فرد را تغییر می دهد و زندگی او را تحت تأثیر قرار می دهد و فرد دچار تنهایی، اضطراب، افت تحصیلی و … می شود.

مسئول دفتر منطقه ای گروه فضای مجازی سراج در چهارمحال و بختیاری گفت: البته نباید به فضای مجازی نگاه مضر داشت و باید تصور کرد که زندگی دومی در فضای مجازی برای همه ایجاد شده است، بنابراین اقداماتی که باید در این زمینه آموزش داده شود. این مکان ..

وی گفت: برای جلوگیری از آسیب فضای مجازی به نسل کودک و نوجوان، این فضا و استفاده از آن باید کنترل والدین باشد که برای افزایش سطح آگاهی و اطلاعات والدین ضروری است. البته بچه ها نباید از والدینشان باسوادتر باشند.» زیرا این یک ترس واقعی است و کودک می تواند والدین خود را فریب دهد.

یگانگی خاطرنشان کرد: والدین می توانند برای جلوگیری از آسیب جسمی به کودکان و نوجوانان ساعات محدود و مشخصی را برای استفاده فرزندشان از فضای مجازی تعیین کنند و پس از پایان آن ساعات فعالیت بدنی را نیز برای او تعیین کنند.

مسئول دفتر منطقه ای گروه فضای مجازی سراج در چهارمحال و بختیاری گفت: هدف گذاری استفاده از فضای مجازی با کودکان و نوجوانان یکی از راهکارهایی است که می تواند آنها را از آسیب های این مکان دور نگه دارد و به نفع نسل نیز باشد و این از قابلیت های پیشرفته فضای مجازی است. رشد می کند.

وی گفت: هدف گذاری استفاده از فضای مجازی با کودکان و نوجوانان به معنای جلوگیری از استفاده بیهوده از سایت ها و نرم افزارهای مختلف و استفاده از نرم افزار یا انیمیشن های مورد استفاده است و به نظر می رسد توسط والدین برای کودکان در هر سنی انتخاب و معرفی شود. والدین سالخورده را می توان برای یادگیری برنامه های کاربردی در تولید محتوا راهنمایی کرد، بنابراین استفاده از فضای مجازی با کودکان و نوجوانان را کنترل کرد و همچنین فرصت های یادگیری را فراهم کرد.

“، با انجام مراحل فوق، می توانیم از تمرین صحیح و مناسب استفاده کنیم. فضای مجازی توسط کودکان و نوجوانان کنترل می شود و آسیب ها در این زمینه به حداقل می رسد.

انتهای پیام/

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بایگانی‌ها