فدراسیون دو و میدانی روسیه از تعطیلی ورزشکاران روسی ناراحت است

[ad_1]

رئیس فدراسیون دوومیدانی روسیه از محرومیت ورزشکاران روس از دو ماراتن تاشکند و دوشنبه انتقاد کرد.

به گزارش ایسنا و به نقل از خبرگزاری تاس، ایرینا پریوالووا، رئیس فدراسیون دوومیدانی روسیه از اینکه برگزارکنندگان مسابقات بین المللی در تاشکند و دوشنبه، بازیگران انرژی روسی را از حضور در این مسابقات منع کرده اند، به شدت ناراحت است.

پریوالووا گفت: “من بسیار ناراحتم که ورزشکاران ما در تاشکند و در روز دوشنبه اجازه شرکت در مسابقات را پیدا نکردند.” “شاید مردم تصمیم گرفته باشند در این شرایط سخت سیاسی اینگونه بازی کنند و به ورزشکاران ما اجازه رقابت ندادند. شاید نمی خواستند برای ورزشکاران ما مشکل ایجاد کنند، اما ممکن است یک سیاست خصمانه پشت آن داشته باشند.

پیش از این، استپان کیسلف، قهرمان ماراتن روسیه در سال 2019، به تاس گفت که برگزارکنندگان ماراتن تاشکند و ماراتن دوشنبه، پیشنهادهای او را برای شرکت در این رقابت رد کرده اند. به گفته این ورزشکار، سایر دوندگان روسی از جمله ریناس احمدوف و دینا الکساندرووا از حضور در مسابقات محروم شدند.

در نتیجه وخامت اوضاع در اوکراین، اتحادیه بین المللی اتحادهای ورزشی ورزشکاران روسیه و بلاروس را از شرکت در مسابقات جهانی، اروپا و الماس منع کرد. با این حال، این ممنوعیت به طور رسمی برای بسیاری از ماراتن های بین المللی اعمال نمی شود. بنابراین برگزارکنندگان مسابقه نیمه ماراتن در آلماتی قزاقستان به احمدوف اجازه شرکت دادند و او در نهایت پیروز شد.

ماراتن تاشکند و نیمه ماراتن دوشنبه هفته گذشته برگزار شد.

انتهای پیام/

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بایگانی‌ها