فارس آمادگی اجرای کامل طرح ملی اسکان مسکن را دارد

[ad_1]

ایسنا/ فارس مدیرکل دفتر فنی استانداری فارس با اشاره به اقدامات انجام شده در راستای طرح ملی اسکان مسکن، از آمادگی استان برای تحقق اهداف چهار ساله این طرح خبر داد.

امیر حسین جمشیدی روز دوشنبه 15 فروردین ماه در نشست خبری با بیان اینکه تولید مسکن یکی از سیاست های اصلی دولت بود و در نتیجه پیگیری جهش تولید مسکن انجام شد، گفت: در شهرها بارها بر حسب متفاوت است. قیمت زمین 20 تا 50 درصد قیمت مسکن زمین موضوعی است و قانون مسکن مقرراتی برای کاهش این هزینه دارد.

جمشیدی یکی از راهکارهای کاهش تاثیر قیمت زمین بر قیمت تمام شده مسکن در طرح انتقال ملی را کاربری اراضی مرتبط با تاسیسات ملی و راه و شهرسازی عنوان و خاطرنشان کرد: همچنین شاهد اتفاقات خوبی در منطقه فارس و زمین از نظر کمی و مناسب بودیم. کیفیت ارائه شده

جمشیدی با بیان اینکه 5500 هکتار زمین تخصیص یافته و مراحل تصویب در چند کارگروه انجام شده است، از شناسایی 12 هزار هکتار دیگر از اراضی واجد شرایط خبر داد و گفت: آمادگی داریم 260 هزار هکتار را حمل کنیم. یک واحد مسکونی در منطقه فارس در محدوده فارس. 4 سال آینده.»

وی در خصوص شهرهای جدید مورد موافقت شورای عالی شهرسازی نیز گفت: هجوم کلانشهرها به شهرها و شهرستان های جدید منتقل می شود زیرا پتانسیل توسعه بیشتر در شیراز وجود ندارد.

مدیر اجرایی دفتر فنی استانداری فارس گفت: 4 نکته فرآیند صدور مجوز و شهرستان پیشنهاد شد. د تابناک حوالی لامرد نیز 4 سال پیش تصویب شده و در حال اجراست.

جمشیدی با اشاره به اینکه کیفیت و ساخت مسکن مهر به دلیل حجم و حجم کار در اجرا با مشکل مواجه شد، خاطرنشان کرد: و خودشان می سازند. بهترین کار برای بهبود کیفیت مسکن مهر است.

معاون مسکن اداره کل راه و شهرسازی فارس در خصوص تجمیع برنامه اقدام ملی مسکن گفت: این طرح برای متقاضیانی است که با توافقات صورت گرفته در مجموع به 414 هزار واحد مسکونی خواهد رسید. اما ممکن است پس از بررسی کاهش یابد. ”

محمدحسین حمیدی زاده با یادآوری اینکه تسهیلات برای اجرای مسکن به متقاضیان اعطا شده است، گفت: بازپرداخت تسهیلات به میزان 18 درصد و مابقی اخذ شده توسط داوطلبان به صورت اقساطی است.

معاون مسکن اداره کل راه و شهرسازی فارس در خصوص استفاده از پوشاک فرسوده گفت: با توجه به زیرساخت های موجود در چاپ، احتمال این امر وجود دارد، اما سوال اینجاست که آیا زیرساخت ها می توانند؟ این مردم را بپذیر.»

حمیدی زاده با بیان اینکه بیشتر زمین های این منطقه شکسته ملکی است و مردم باید از آن استقبال کنند و از امکانات ارائه شده استفاده کنند، گفت: باید مردم را تشویق کنیم که از تسهیلات خراب استفاده کنند زیرا مالکیت خصوصی بهترین راه خانه دار شدن است. “.

وی گفت: تا سال گذشته تسهیلات کمتر بود، اما امسال افزایش تسهیلات می‌تواند علاقه بیشتری ایجاد کند.

مدیرکل راه و شهرسازی فارس نیز در این نشست

سال گذشته تصرف بیش از سه میلیون و صد هزار متر مربع از اراضی ملی به ارزش 29 هزار حاکم ریشه کن شد.

محمودرضا طالبان گفت: 513 مورد تصرف فوری به مساحت 3 میلیون و یکصد هزار متر مربع و به ارزش 29 هزار کنترل با واحد شهرسازی و شهرسازی استان فارس و با همکاری دستگاه های ذیربط انجام شد. رفت و برگشت به بیت العلم.

طالبان گفته است: 28 حکم دادگاه به مساحت 418 هزار متر مربع به ارزش 4000 میلیارد حاکم در سال گذشته توسط واحد دفاعی اداره عمومی اجرا شده است.

انتهای پیام/

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بایگانی‌ها