عملیات آبیاری 8 هزار هکتار از تاسیسات اضطراری خراسان جنوبی آغاز شد.

[ad_1]

ایسنا/ خراسان جنوبی مدیرکل منابع طبیعی خراسان جنوبی درباره برنامه ریزی برای تثبیت شن ریز در مراکز اورژانس گفت: کار مراقبت و آبیاری بیش از 8 هزار هکتار از مراکز اورژانس استان آغاز شده است.

علیرضا نصرآبادی امروز سه شنبه 30 فروردین در حاشیه آغاز این طرح به اصحاب رسانه بزرگ اعلام کرد: این مراقبت و آبیاری در چند مرحله با اعتباری بالغ بر 16 میلیارد تومان تا پایان شهریور ماه سال جاری ادامه دارد.

به گزارش ایسنا، وی ادامه داد: این نهال ها شامل آرتیپلکس، زالزالک، توسکا، قیچی و ریواس است که گیاهانی کاملا بیابانی و تشنگی هستند.

مدیرکل منابع طبیعی و مدیریت آبزیان خراسان جنوبی با اشاره به اینکه خراسان جنوبی سومین منطقه بیابانی بزرگ و دومین منطقه بیابانی کشور است، گفت: این استان دارای 35 مرکز اضطراری فرسایش بادی با وسعت بیش از دو مرکز است. میلیون هکتار که در بیشتر آنها خاکستر گرد و غبار را می بینیم.

نصرآبادی خاطرنشان کرد: تشنگی طولانی مدت، تغییر اقلیم، برخی فعالیت های انسانی و چرای بی رویه دام باعث کاهش زادآوری و پوشش گیاهی منابع طبیعی و به دنبال آن افزایش کاهش جمعیت و قرار گرفتن در معرض گرد و غبار می شود.

انتهای پیام/

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بایگانی‌ها