طب سنتی و طب اسلامی زیر نظر وزارت بهداشت است

[ad_1]

ایسنا/ لرستان یکی از اعضای کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی گفت: طب کلاسیک سنتی در تمام دنیا آموزش داده می شود و ما هرگز با طب سنتی کلاسیک مخالف نیستیم بلکه با تقلب مخالفیم.

دکتر در گفت وگو با ایسنا، یحیی ابراهیمی: ما مخالف طب سنتی نیستیم، اما با طب اسلامی که یک گروه جداگانه است مخالفیم.

وی ادامه داد: مجددا تاکید می کنیم که طب اسلامی و طب اسلامی باید بر عهده وزارت بهداشت باشد چرا که وزارت بهداشت متولی سلامت جامعه است.

یکی از اعضای کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی گفت: این طرح چندین بار از سوی دبیران قم مطرح شده است و کمیسیون بهداشت با این کار مخالفت کرد که وزارت بهداشت باید یک وزارتخانه باشد.

ابراهیمی گفت: اگر طب اسلامی و طب سنتی موضوعی دارد باید زیر نظر یکی از نمایندگان وزارت بهداشت قرار گیرد که در حال حاضر دانشکده طب سنتی و استاد آن را داریم.

وی گفت: چرا اصرار داریم که طب سنتی به یک تشکل جداگانه تبدیل شود و به هرکسی اجازه داده شود، این خیانت به مردم است.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی گفت: اگر زائران طب سنتی وزارت بهداشت را از دست بدهند و همه مجوز طب سنتی بگیرند، این موضوع علمی و منطقی نیست.

ابراهیمی گفت: در بحث حجامت مویرگ های وریدی گرفته می شود و دارای خون غلیظ و عوارض آن کاهش می یابد و پوست سالم موثرترین وسیله محافظت در برابر باکتری است و با فنجان پوست تا 100 سی سی آسیب می بیند. خون از بدن خارج می شود و چه اشکالی دارد که به جای 100 سی سی خون اهدا شود و 200 سی سی خون بدهد. جامی در اوایل اسلام پذیرفته شد زیرا امروزه هیچ امکاناتی برای اهدای خون وجود نداشت.

وی گفت: طب کلاسیک سنتی در تمام دنیا آموزش داده می شود و ما هرگز با طب سنتی کلاسیک مخالف نیستیم بلکه با تقلب مخالفیم.

انتهای پیام/

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بایگانی‌ها