صادرات هندوانه از ایران به عمان ممنوع شد

[ad_1]

سازمان توسعه تجارت در جدیدترین خبر خود صادرات ۹ قلم محصول کشاورزی از ایران به عمان را ممنوع کرد.

به گزارش ایسنا، بخش مهمی از محصولات کشاورزی ایران به کشورهای منطقه و کشورهای حوزه خلیج فارس صادر می‌شود و این کشورها به دلیل موقعیت جغرافیایی، در طول سال بخش مهمی از محصولات کشاورزی خود را توسط ایران تولید می‌کنند. نیاز دارد.

این در حالی است که آغاز روند بازسازی اقتصادی در کشوری مانند عراق یا افزایش تعداد کشاورزی در کشورهایی مانند عمان، این کشورها را مجبور کرده تا در مقاطع زمانی خاص جلوی واردات محصولات کشاورزی را بگیرند.

در آخرین تحریم اعلام شده از سوی عمان، این کشور واردات 9 محصول کشاورزی را ممنوع کرده است. مهرداد فلاح – رایزن بازرگانی ایران در عمان – در نامه ای به معاونت تجارت خارجی و آفریقا فهرستی از کالاهای ممنوعه را اعلام کرد.

بر این اساس، عمان از ابتدای سال جاری میلادی اعلام کرده است که واردات هندوانه، خیار، گوجه فرنگی، گیاه بزرگ، ارزن، کلم، کاهو، کدو سبز و فلفل به این کشور ممنوع می شود.

طرف عمانی تاکید کرد که تجار قبل از دفع این محصولات باید مجوزهای لازم را دریافت کنند، اما با فرا رسیدن فصل برداشت محصولات داخلی عمانی، دولت عمان از این پس مقررات بازار و حمایت از کشاورزان داخلی را ممنوع خواهد کرد.

همچنین تایید می شود که این ممنوعیت فقط شامل کالاهای ایران نمی شود و همه کشورها مشمول این ممنوعیت هستند.

سازمان توسعه تجارت نیز در نامه ای به روسای اتاق های بازرگانی ایران و اتاق بازرگانی ایران و عمان این ممنوعیت را اعلام کرده است.

انتهای پیام/

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بایگانی‌ها