شولتز: اوکراین سفر رئیس جمهور آلمان به کیف را نپذیرفت

[ad_1]

صدراعظم آلمان از تصمیم دولت اوکراین برای تعلیق سفر فرانک – والتر اشتاین مایر که قبلاً اعلام شده بود، شوکه شد و گفت که اوکراین سفر رئیس جمهور آلمان به کیف را نپذیرفته است.

به گزارش ایسنا، اولاف شولتز، صدراعظم آلمان روز چهارشنبه در گفت‌وگو با رادیو آلمانی RBB، تصمیم کی‌یف برای مخالفت با سفر فرانک والتر اشتاین‌مایر، رئیس‌جمهور آلمان به اوکراین را ناراحت‌کننده خواند و گفت: رئیس‌جمهور آلمان دوست دارد به اوکراین سفر کند و بسیار خوب خواهد بود اگر او بود. خوش آمدید.”

شولتز گفت: «من قبل از حمله نظامی روسیه به اوکراین به کیف رفتم و قصد ندارم به این زودی به اوکراین سفر کنم. من از آغاز جنگ اوکراین به طور منظم با زلنسکی در تماس بودم.

او از هماهنگی بین خود و زلنسکی ستایش کرد و گفت: بعید است که رئیس جمهوری پیدا کند که چنین روابط نزدیکی با من داشته باشد.

روز گذشته روزنامه آلمانی “بیلد” اعلام کرد که رئیس جمهور فرانک والتر اشتاین مایر قصد دارد به زودی به کی یف سفر کند، اما طرف اوکراینی قصد خود را اعلام نکرد و انتظار میزبانی و دیدار با وی را دارد.

روزنامه آلمانی به نقل از منابع دولتی اوکراین گزارش داد که رئیس جمهور آلمان قصد دارد به زودی به اوکراین سفر کند، اما کیف همچنان از نقش فرانک ناراضی است.-والتر اشتاین مایر در برقراری روابط با روسیه.

رئیس جمهور آلمان به دلیل مواضع قاطع خود در قبال مسکو و امیدهایش به دوستی با روسیه به طور گسترده مورد انتقاد قرار گرفت و در نهایت هفته گذشته به انتقادات فزاینده درباره تمایل این کشور به برقراری ارتباط با روسیه در سال های اخیر پاسخ داد.

اشتاین مایر گفت که در حمایت از خط لوله گاز روسیه به اروپا (شمال 2) اشتباهات سیاسی مرتکب شده است.

دو وزیر خارجه مرکل، صدراعظم سابق آلمان، برای اولین بار اعتراف کردند که روسیه در سیاست های خود اشتباه کرده است.

در برلین، تحت فشار و انتقاد شدید آلمان به دلیل برقراری روابط دوستانه با روسیه، اشتاین مایر گفت که حمایت از پروژه خط لوله گاز روسیه-اروپا، نورد، اشتباه آشکاری است. Stream 2.

انتهای پیام/

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بایگانی‌ها