شناسایی مشاغل مهارتی جدید در حوزه معرفت شناسی

[ad_1]

توسعه مهارت های فنی و حرفه ای، شناسایی مشاغل مهارتی جدید بر اساس دانش و ارائه آموزش های بر حسب تقاضا که نیازهای بازار کار را برآورده می کند از مهمترین فعالیت های شرکت گروه آموزش فنی و حرفه ای در سال جاری است.

غلامحسین حسینی نیا در گفت وگو با ایسنا، از برگزاری بالغ بر 695 هزار دوره مهارت آموزی برای کارگران و جوانان جویای کار در سال گذشته خبر داد و گفت: این تعداد آموزش توسط نهادهای دائمی دولتی و مراکز کارورزی رایگان ارائه شده است و این تعداد بیشتر است. na 212، 1750 نفر در مراکز دولتی تأسیس شده آموزش مهارتی رایگان دریافت کرده اند.

بر اساس آن، ۱۱ هزار و ۷۳۵ آموزشکده فنی و حرفه ای آزاد در ۶۲ رشته آموزشی با ۲۰۳۱ رشته حرفه ای در این دوره به آموزش مهارت پرداختند.

رئیس گروه آموزش فنی و حرفه ای در ادامه به فعالیت های این گروه در ادارات دولتی و غیردولتی پرداخت و گفت: گروه آموزش فنی و حرفه ای در نیمه دوم سال گذشته در اجرای استارت آپ ها به صورت مشارکتی موفق عمل کرده است. توسعه. و ادارات دولتی و غیردولتی این اقدامات با هدف مهار توانایی سازمان های دولتی و غیردولتی برای توسعه و رواج آموزش فنی و حرفه ای انجام می شود.

تدوین 147 استاندارد شایستگی و سنجش با همکاری وزارت جهاد کشاورزی و شرکت ملی گاز ایران، مشارکت 39 اتحادیه صنفی و آموزشگاه آزاد در برگزاری مسابقات ملی مهارت و انتصاب هیئت موسس دو موسسه خیریه مهارتی از جمله گام ها و دستاوردهای وی بود. . در دو دسته نامگذاری شده است.

حسینی نیا از برگزاری آزمون مهارتی ویژه ۸۳۴۴ راننده تحت پوشش سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای کشور خبر داد و گفت: این آزمون ها با هدف کاهش تصادفات جاده ای در ۱۴ محور کشور انجام شد.

معاون وزیر کار همچنین با اشاره به اجرای 60 کارگاه آموزشی تحلیل شغلی و شغلی با حضور کارشناسان بازار کار و صاحبان مشاغل سازمان ها و نهادهای مرتبط، پیش نویس آیین نامه حمایت از اشخاص حقیقی و حقوقی را به گروه آموزش فنی و حرفه ای ابلاغ کرد. : بر اساس برنامه اقدام یکساله مشترک با کانون اصناف مدارس آزاد، منابع آموزشی تهیه و همکاری لازم برای طراحی استعلامات جدید برای بیش از 442 عنوان سفارشی انجام شد.

حسینی نیا در پایان از اهمیت نیروی انسانی و مهارت به عنوان یکی از عوامل موثر در ارزیابی توسعه یک جامعه یاد کرد و سه عامل نیروی انسانی، فناوری و بنگاه دانش بنیان را پیشرو اقتصاد کشور دانست و گفت: شناسایی و ایجاد استانداردهای بین المللی و ارائه آموزش های شغلی دانش بنیان یکی از اقدامات سازمان آموزش فنی و حرفه ای 1401 است که با همکاری پیشکسوتان و صاحبان ایده دنبال خواهد شد.

انتهای پیام/

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بایگانی‌ها