شرکت گاز استان زنجان مسئولیت خسارت وارده به پل تاریخی سردار را بر عهده گرفته است

[ad_1]

ایسنا/ زنجان مدیرکل میراث، فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع استان زنجان گفت: شرکت گاز منطقه زنجان بابت کاوش پیمانکار برای عبور از پل تاریخی سردار زنجان غرامت پرداخت می کند.

به گزارش ایسنا، و با اعلام روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان زنجان، مدیرعامل شرکت گاز استان زنجان از فعالیت پیمانکار برای عبور از کاوش بر روی پل تاریخی سردار در دفتر مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان زنجان

مدیرعامل شرکت گاز تقسیم استان زنجان در این جلسه گفت: این شرکت ضمن قبول ورشکستگی پیمانکار در این پروژه حاضر است تاوان تمام خسارات وارده به این پل تاریخی را بپردازد. پیمانکار، مشاور و مدیر پروژه نیز مورد انتقاد قرار گرفت.

رحیم سلیمانی نژاد گفت: از این پس در تمامی پروژه‌های گازرسانی و لوله‌کشی، پیمانکاران باید قوانین و مقررات میراث فرهنگی را بیش از گذشته در نظر داشته باشند و بیش از گذشته دقت کنند.

وی ادامه داد: مجموعه ها و موزه های تاریخی-فرهنگی مانند شناسنامه ها نشانه هویت تاریخی و ملی ما محسوب می شود و نبود آنها امری اجتناب ناپذیر است. حفظ آثار تاریخی و باستانی این است که فرهنگ و تمدن تاریخ تاریخی را بشناسیم و به همه دنیا بگوییم که ما ریشه داریم و ریشه مسئله مهم یک ملت است.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان زنجان نیز در این نشست گفت: شناسنامه هر کشوری آثار باستانی و میراث فرهنگی آن کشور است. این آثار باستانی است که قدمت، تاریخ و تمدن هر سرزمین را ثابت می کند; بنابراین، حفاظت و صیانت از آن ضروری است، به ویژه که نسل های آینده نیز باید از این میراث ارزشمند محافظت کنند. باید اقدامات لازم برای جلوگیری از این آسیب ها انجام شود.

امیر ارجمند گفت: پس از تماس با نیروهای یگان حفاظت پیمانکار پروژه، بلافاصله به محل رسیدند و عملیات را متوقف کردند و واحد حقوقی اداره کل میراث فرهنگی استان اقدامات لازم را انجام خواهد داد. دفتر فنی معاونت میراث فرهنگی نیز در حال برآورد خسارت است تا کار مرمت سریعا آغاز شود.

وی خاطرنشان کرد: حضور مدیرعامل و کارشناسان شرکت گاز نشان دهنده اهمیت تجهیزات بهره برداری و مردم این استان به آثار تاریخی است که برای کارکنان اداره کل میراث فرهنگی استان زنجان از ارزش بالایی برخوردار است.

انتهای پیام/

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بایگانی‌ها