شرح دعای روز بیست و دوم ماه مبارک رمضان و لطف خداوند بر اعمال بندگان

[ad_1]

در شرح دعای روز بیست و دوم ماه مبارک رمضان آمده است: «در قرآن آیه ای آمده است که هر اتفاقی که برای شما می افتد نتیجه اعمال زشت خودتان است. اما خداوند از بسیاری از اعمال بنده خود دوری می کند. این لطف است که بسیاری از اعمالمان را نزد خدا فراموش کنیم و اگر بخواهد همه اعمال ما را بشمارد، عدالت است. به یاد داشته باشید، اگر خدا بخواهد با ما منصفانه رفتار کند، کار ما آسیب خواهد دید. »

به نام خدا

«خدایا درهای فضل را بگشا و نعمتت را نازل فرما و توفیق بیماریت را نصیب گردان و در میان بهشتت یا دعوت دعوتت بگذار».

«خدایا امروز درهای فضل و کرامت را به روی من بگشا و برکاتت را به من عطا فرما و در شادی و سرور به من کامیاب گردان و در میان بهشتت بنشین ای دعا کننده. فقیر و درمانده.»

به گزارش ایسنا، آیت الله مجتهدی تهرانی در بیانیه ای با عنوان «اللهم على دربهاى فضل» مى گوید: خدایا درهاى فضلت را به روى من بگشا. خدا با فضلش معامله می کند و اگر بخواهد با عدالتش معامله کند، کار ما خراب می شود. عده ای در دعای قنوت می گویند: «خدایا ما این کار را از روی لطف انجام نمی دهیم و با آن موافق نیستیم، تو همین الان به من سر دادی، با من انصاف کرد تا اینکه او را به اعدام محکوم کرد، به او گفتند. سوگند پیغمبر در مورد زمانی که خودت خواستی خدا با تو عدالت کند. روزی مگس زدی و خدا داد و ستد کرد، پرواز کن تا خدا تو را اعدام کند.

در ادامه آیه ای در قرآن آمده است که هر اتفاقی که برای شما می افتد نتیجه اعمال زشت خود شماست. اما خداوند از بسیاری از اعمال بنده خود دوری می کند. این لطف است که بسیاری از اعمالمان را نزد خدا فراموش کنیم و اگر بخواهد همه اعمال ما را بشمارد، عدالت است. به یاد داشته باشید، اگر خدا بخواهد با ما منصفانه رفتار کند، کار ما آسیب خواهد دید.

آیت الله مجتهدی تهرانی در بیان فراز «و انزلنا علیکم صلوات» می فرمایند: اینجا می خوانیم که خداوند به ما برکت می دهد، چه برکاتی، برخی از افراد، چه عالم و چه بی علم، زندگی پر برکتی دارند، دستگیری و انجام کار خیر است. یک برکت، این صعود و سقوط یعنی داشتن زندگی پر برکت، اگر پول داریم باید کار خیر کنیم و اگر می دانیم شاگرد تربیت کنیم و کتاب های دینی بنویسیم.

این استاد اخلاق ادامه می دهد: همه طلاب و دفتریاران باید کار و تدریس داشته باشند و نگویند که شغل و شغل من جایگاه نماز در مسجد است. دنیا پر برکت است اگر دنیا دانش آموز را بیاموزد و جمع کند و تربیت کند.

این استاد برجسته اخلاق در ادامه می گوید: علامه مجلسی از کسانی بود که به عمر متبرک شد و ارزشمندترین کتاب ایشان «بحار» در 110 جلد است. از کسانی که تازه برای مطالعه به همایش ها می آیند، می خواهم که فقط دعا نکنند و با کار و تلاش خود به سطح جوادی آملی و حسن زاده آملی برسند.

آیت الله مجتهدی تهرانی همچنین درباره ظهور و سقوط «وفقنی فیه لمجبت مرزتک» توضیح می دهد: خدایا مرا در کارهایی که رضایت تو را جلب می کند موفق گردان. به یاد داشته باشید که کارهای خوب باعث شادی خداوند می شود. اگر بتوانیم به افراد مستحق کمک کنیم، به دختران بیچاره جهیزیه بدهیم، از خدا راضی هستم.

وی تصریح می کند: اگر این دعا را بخوانم اما کاری که خدا راضی است انجام ندهم فایده ای ندارد.

این استاد اخلاق در وصف «وسکنی فیه در میان بهشت» می‌گوید: خدایا مرا در میان بهشت ​​ساکن کن. من با فلسفه وسط بهشت ​​آشنا نیستم و شاید اولیا و انبیا در آنجا زندگی می کنند. به هر حال بهترین جای بهشت ​​وسط است و از خدا می خواهیم دعای روز بیست و دوم ماه مبارک رمضان را به ما عطا کند.

ایشان در توضیح قسمت آخر دعا می فرمایند: در آخر دعا «یا مجیب دعوت المتّارین» می خوانیم یعنی ای خدای مستجاب کننده دعای مستمندان، آن چند دعا را درباره من مستجاب کن. . .

انتهای پیام/

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بایگانی‌ها