سفیر یمن در تهران: آتش می تواند دروازه ای برای توقف کامل خصومت باشد

[ad_1]

سفیر صنعا در تهران درباره آتش‌بس در یمن گفت این آتش‌بس می‌تواند دروازه‌ای برای پایان دادن به جنگ، لغو کامل تحریم‌ها و پایان دادن به آتش‌بس باشد.

به گزارش ایسنا، ابراهیم اله دیلمی سفیر یراحنی در تهران امروز (سه شنبه، 23 فروردین) پس از دیدار با حسین امیرعبداللهیان، وزیر امور خارجه ایران در گفت وگو با شبکه المسیره، اظهار کرد: با نیمی از سازمان ملل و کشورهای متجاوز مشورت کردیم.

وی تاکید کرد: این اسلحه در صورت جدی بودن نیات و اهداف طرف مقابل می تواند دروازه ای برای توقف جنگ و پایان دادن به لغو تحریم ها و پایان اشغالگری باشد. ”

الدیلمی به سخنان سید حسن نصرالله و مواضع ایران در مذاکرات وین و عربستان اشاره کرد و گفت: موضوع یمن باید با طرف یمنی در صنعا مطرح شود.

سفیر یمن خاطرنشان کرد: اقدام اخیر سعودی ها برای تشکیل شورای ریاست جمهوری در یمن غیرقانونی و تلاشی برای مقابله با حمله سعودی- آمریکایی است.

وی گفت: مذاکرات در وهله اول باید سعودی یمنی باشد و سپس به سمت روند سیاسی برای بازگشت یمن به حالت عادی خود می رویم.

الدیلمی همچنین خاطرنشان کرد: هیچ بحثی درباره موضوع یمن بدون صنعا برای ما مهم نیست و نگران عواقب آن نیستیم و این موضع را در خصوص مذاکرات ایران و عربستان در بغداد به عراق منتقل کرده ایم. “

به گزارش ایسنا، حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان امروز در دیدار با سفیر دولت آزادی ملی یمن در خصوص مقاومت یمن در برابر حملات ائتلاف و نگرانی از بحران یمن، لزوم ایجاد محاصره یمن اظهار نظر کرد. و برقراری آتش بس دائمی وی بر لزوم برقراری ارتباط یمن برای تعیین سرنوشت خود تاکید کرد.

وزیر امور خارجه گفت: مردم یمن با روحیه نزاع و تفاهم برای سرنوشت خود تصمیم می گیرند. ”

ابراهیم اله دیلمی سفیر دولت آزادیبخش ملی در ایران نیز از موضع دولت و ملت جمهوری اسلامی ایران در حمایت از یمن قدردانی کرد.

وی در این دیدار در جریان روند اطفای موقت آتش سوزی و آخرین تحولات وزیر امور خارجه کشورمان قرار گرفت.

انتهای پیام/

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بایگانی‌ها