سفر دبیرکل سازمان ملل به آفریقا از امروز آغاز می شود

[ad_1]

به گزارش منابع خبری، دبیرکل سازمان ملل متحد برای همراهی با مسلمانان در جشن عید فطر و بررسی تاثیر جنگ اوکراین بر قاره آفریقا به غرب آفریقا می رود.

به گزارش ایسنا، ساختمان اسکای نیوز، فرهان حق، سخنگوی آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل متحد اعلام کرد که قرار است گوترش بعدازظهر شنبه گذشته وارد سنگال شود.

به گفته این سخنگوی، گوتیرز روز دوشنبه قبل از بازگشت به نیویورک و سپس به نیجریه روز دوشنبه به نیجر سفر خواهد کرد.

فرحان حق گفت که دبیر کل سازمان ملل متحد با ماکی سال رئیس جمهور سنگال که در اوایل سال جاری ریاست اتحادیه آفریقا را بر عهده گرفت، ضیافت افطاری خواهد داشت.

سخنگوی دبیرکل سازمان ملل متحد همچنین اعلام کرد که گوترش در مراسم عید سعید فطر با رهبران نیجریه و نیجریه نیز دیدار خواهد کرد.

در این سه کشور، دبیرکل با نمایندگان جامعه مدنی، رهبران مذهبی و خانواده‌های متاثر از خشونت و بی‌ثباتی در سواحل، از جمله خانواده‌های جابجا شده و پناهندگان، دیدار خواهد کرد.

حقتر همچنین توضیح داد که گوتیرز بر تأثیر تغییرات آب و هوایی بر جوامع آسیب پذیر، تأثیر جنگ اوکراین بر اقتصاد این کشورها و پیشرفت و چالش ها در بهبود وضعیت صرع ویروس کرونا در ایالات متحده سه کشور تمرکز خواهد کرد.

لازم به ذکر است که گوتیرز تورهای وفاداری ماه مبارک رمضان را در کار قبلی خود به عنوان کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل آغاز کرد، اما به دلیل ابتلا به ویروس کرونا متوقف شد.

انتهای پیام/

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بایگانی‌ها