سطح دوگانه غرب در امور جهانی و کشورهای آزادی بخش

[ad_1]

یک کارشناس مسائل منطقه تاکید کرد: غرب برای مسائل نوظهور در حوزه خود تعاریف و معیارهای دوگانه ای را با آنچه کشورهای آزادیبخش دنبال می کنند در نظر می گیرد.

حسین کنعانی مقدم در گفت وگو با ایسنا، درباره رویکرد دوگانه غرب به توسعه جهانی و منطقه ای گفت: غرب به رهبری آمریکا استانداردهای دوگانه ای را در دنیا تعریف کرده و به اصطلاح دموکراتیک دارد و هر کجا که باشد. او از ابزارها به عنوان یک ابزار کنترلی به نفع خود استفاده خواهد کرد و اگر به ضرر او باشد رویکرد متفاوتی دارد.

وی گفت: به عنوان مثال در منطقه تروریسم، به نفع آمریکا، اقدامات صهیونیست ها، آل سعود و یا متحدان آنها تروریسم تلقی نمی شود، مگر در مواردی که جنبش های آزادی خواهانه و ملت های آزاد در خطر باشند، حق طلب کنند. «آنها از مفهوم تروریسم دفاع می کنند.

این کارشناس منطقه همچنین گفت: در بیان و تفسیر مفاهیمی مانند آزادی و حقوق بشر معیارهای دوگانه وجود دارد و عملکرد آمریکا در دنیا نسبت به اقداماتی که در عراق، سوریه، یمن و … انجام می دهند، متفاوت تفسیر می شود. «بله، آن روش‌ها متکبرانه هستند.

کنعانی مقدم خاطرنشان کرد: متأسفانه مجامع بین‌المللی نیز به دلیل حق وتو زیر نظر ابرقدرت‌ها هستند و در واقع قانون جنگل در نهادهای بین‌المللی است و هر چند هرکس که رهبری اقتصادی و قدرت بیشتری داشته باشد، حاکمیت دارد. این در مورد غمگین ترین های جهان صدق نمی کند.

وی گفت: متاسفانه برخی کشورها به دلیل نگرانی از تامین مالی آمریکا و اسرائیل مجبور به اظهار نظر نیستند و همیشه نگران این هستند که با بحران مالی مواجه شوند.

این کارشناس مسائل منطقه خاطرنشان کرد: در مورد اوکراین این اتفاقات به خوبی خود را نشان داد. قدرت های جهانی تجمع کردند، روسیه را تحریم کردند، بیانیه ها و قطعنامه های ضد روسی صادر کردند، اما روسیه مانع شد و هیچ اتفاقی نیفتاد.

وی همچنین درباره اقدامات اخیر رژیم صهیونیستی اظهار داشت: سه بحران واقعی در رژیم صهیونیستی وجود دارد. اول، بی تابعیتی و اختلافات در دولت بنت و بی ثباتی منجر به رقابت سیاسی و درگیری سیاسی می شود. آنها همچنین شاهد مهاجرت برگشتی هستند در حالی که مخالفت با رژیم صهیونیستی دیگر اقدامات جنایتکارانه را مجبور به غلبه بر این بحران ها کرده است.

انتهای پیام/

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بایگانی‌ها