سامانه طرح ملی حفظ کل قرآن کریم رونمایی شد

[ad_1]

با حضور حجج اسلام حمید محمدی، دبیر شورای توسعه فرهنگ قرآنی، مهدی اخوان صباغ، رئیس دارالقرآن الکریم، طرح ملی حفظ و حراست از عتبات عالیات ارائه و راه اندازی می شود. ، و حمید مجیدی مهر مرکز آموزشی مسائل قرآنی گروه اوقاف، حسین تقی پور، معاون آموزش و سنجش، سید جعفر صادقی، معاون برنامه ریزی و توسعه فناوری وزارت آموزش و پرورش گروه دارالقرآن الکریم و سایر اعضای گروه ملی. کمیته راهبری پروژه یادبود «چوان» در دارالقرآن الکریم برگزار شد.

به گزارش ایسنا، دبیر شورای توسعه فرهنگ قرآنی با تاکید بر اینکه باید کاری کنیم که سند راهبردی بزرگداشت قرآن در جامعه معرفی شود، گفت: می توانیم در حوزه وقف حمایت های قرآنی را توسعه دهیم. امروز قرآن در کشور گله داران بسیار کمی دارد و ما دامداران و گله داران زیادی برای مقاصد دیگر داریم; از این رو مرکز قرآنی اوقاف باید در زمینه گفت وگو و فرهنگ سازی کامل برای توسعه فرهنگ قرآنی تلاش کند تا کشور در عرصه قرآنی ارتقا یابد.

وی با تاکید مجدد بر لزوم پرورش معارف قرآنی و اجرای مشارکتی در عرصه قرآن، گفت: در این زمینه نیاز به کار چند رشته ای است و مهمتر از این هدف قرآن کریم است که شامل ارتقای ایمان، معرفت است. انسانیت و عمل در قرآن کریم، پس باید پس از تربیت حافظ، روندی طی شود که قرائت صحیح قرآن با درک مختصر و با افزایش ایمان، معرفت، انسانیت و عمل به قرآن محقق شود. قرآن.

محمدی تاکید کرد: در این جریان نباید غفلت کرد که صرف یادآوری حتی بدون درک معنا به ما یا این دو مربوط می شود، اما ارزش و معرفت دینی ندارد. بنابراین، ضمن اینکه معتقدیم ساختاردهی جریان‌های حفاظتی مهم است، باید به اهداف نیز توجه کنیم و از آنها غافل نشویم.

در این مراسم حجت‌الاسلام اخوان صباغ، تولیت دارالقرآن الکریم و با حفظ قرآن برای اخذ شهادت عمومی برای تعیین سطح محفوظات تلاش کرده است. ، به بهترین و روانترین روش اخذ سطوح تست حافظه جهت اخذ گواهینامه حفظ عمومی.

رهبر دارالقرآن گفت: در نتیجه حمایت های انجام شده، این توانمندی بسیار بالا رفته است و همچنین مرکزی را در گروه دارالقرآن برای دستیابی به این توانمندی ایجاد کرده ایم. بدین ترتیب از استقرار نظام تا ایجاد کمیته های فنی استان ها و تشکیل دبیرخانه در این خصوص و همچنین راستی آزمایی نهادهای خارج از نهادها مانند آموزش و پرورش، بسیج، سپاه، ارتش و مراکز و مراکز همایش ها تعریف شده است. خارج از مراکز قرآنی اقداماتی انجام شد.

اخوان یکشنبه گفت: بر این اساس یک سامانه کامل برای پوشش تمامی نهادها و تجهیزات راه اندازی شده است. بر این اساس، ورود اعضا به کمیته راهبری حفاظت، امکان اجرای مدرک توسط سایر نهادها و ارگان ها را نمی دهد و همه از طریق یک ابزار و سیستم واحد انجام می شود.

وی با اشاره به اینکه اعتبار این فرآیند برای تمامی مراکز و دستگاه ها معتبر خواهد بود، گفت: تنوع آزمون و مدت زمان آزمون را در این طرح گنجانده ایم.در این سامانه افراد یک روز برای آزمون تعیین می کنند. .حتی می توانند روز امتحان خود را با هماهنگی موسسه تعیین شده انتخاب کنند.

سرپرست گروه دارالقرآن گفت: نکته کلیدی در این طرح، نظارت دقیق بر روند اجراست. تخمین می زنیم در ماه های اول این طرح بالغ بر صد هزار نفر در این سامانه ثبت نام کرده و برای دریافت مدرک اقدام کنند.

وی گفت: اگر نظام ارزش گذاری در کشور را به گونه ای بپذیریم که یادآوری قرآن ارزش و اعتبار داشته باشد و در یکسری فرآیندها از کسب درآمد گرفته تا خدمات دیگر برای آنها اولویت داشته باشد، به احتمال زیاد می توان این توانایی را در نظر گرفت. برای استفاده خوب “خوب

حمید مجیدی مهر، رئیس مرکز امور قرآنی گروه اوقاف نیز در این مراسم به لزوم اثبات در اجرای طرح و آزمون حفظ قرآن کریم پرداخت و گفت: آزمونی در این حوزه یکی از مهم ترین موارد است. نیاز دارد. که نباید از آن غفلت کرد.«برای تکمیل این روند، همه نهادهای مسئول باید حمایت خود را اعلام کنند و این کار را انجام دهند.

محمدمهدی بحرالعلوم معاون آموزشی مرکز امور قرآنی گروه اوقاف راه اندازی این سامانه را یکی از وظایف بزرگ طرح ملی حفظ قرآن برای موفقیت دانست.

معاون آموزشی مرکز مسائل قرآنی گروه اوقاف ادامه داد: این سامانه را راه اندازی و راه اندازی کنید و بدانید. که تمام اسناد خاص آینده فقط از طریق گروه دارالقرآن الکریم تهیه خواهد شد.

حسین تقی پور سرپرست معاونت آموزشی و ارزشیابی گروه دارالقرآن گفت: طرح ملی یاد و خاطره اقیانوس یکی از برنامه های کمیته راهبری کشوری گروه دارالقرآن الکریم است. توسط گروه دارالقرآن الکریم ساخته شد و در همین راستا سامانه مجازی طرح ملی حفاظت مشترک از اقیانوس نیز طراحی و راه اندازی شد.

وی با اشاره به اینکه در این سامانه اطلاعاتی قرآن آموزان، مربیان، معلمان و پژوهشگران دارای صلاحیت حفظ قرآن کریم بارگذاری شده اند، گفت: از این پس یادواره ها می توانند برای شرکت در آزمایش های پیش بینی شده وارد این سامانه شوند. برای حافظه مشترک قرآن کریم از یک نفر در کل شرکت کنید و بعد از قبولی به مرتبه حفظ عمومی قرآن برسید.

دارالقرآن سرپرست گروه در ادامه تحصیلات و ارزیابی خود: مؤسسات مجاز و پذیرفته شده. “

وی گفت: در حال حاضر دو طرح ویژه ذکر و ذکر مشترک در سطح کشور برای اخذ گواهی حفظ قرآن در حال برگزاری است و حافظان قرآن کریم می توانند با یادآوری هر مرحله از قرآن، محفوظات خود را در کارخانه ارزیابی کنند. فراتر. با ثبت نام در این سامانه و پذیرش، گواهینامه مناسب را از 460 مؤسسه و 180 بیت قرآن کریم مذکور دریافت نمایید.

علاقه مندان برای شرکت در آزمون های عمومی حفظ قرآن کریم می توانند به آدرس سامانه سنجش آزمون و صدور گواهینامه حفظ عمومی به یادمان اقیانوس مقدس به نشانی https://hefz.telavat.ir/ مراجعه کنند. مهمان/ جهت ثبت نام و اطلاعات بیشتر

انتهای پیام/.

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بایگانی‌ها