زلنسکی: روسیه از “گرسنگی” به عنوان سلاح استفاده می کند

[ad_1]

ولودیمیر زلنسکی در سخنرانی خود در پارلمان ایرلند تاکید کرد که این کشور در تراژدی که روسیه علیه کشورش به راه انداخته است، “بی طرف” نیست. او گفت که روسیه بنادر و رستوران ها را هدف قرار می دهد تا از «گرسنگی» به عنوان «سلاح» علیه مردم اوکراین استفاده کند.

به گزارش وب سایت ایندیپندنت، سناتورها و 45 دیپلمات خارجی در پارلمان ایرلند گرد هم آمدند تا سخنان ولودیمیر زلینسکی، رئیس جمهور اوکراین را بشنوند. رئیس جمهور کشور را در هفته ششم جنگ با روسیه نگه می دارد.

وی در این ویدئو می گوید: «از روز اول از اوکراین حمایت می کنید و این یک واقعیت است. با وجود اینکه کشوری بی طرف هستید، در برابر این فاجعه بی طرف نباشید».

زلنسکی گفت از همه شهروندان ایرلندی به خاطر حمایتشان از تحریم‌ها علیه روسیه «قدردان» است.

وی گفت: از حمایت مالی و بشردوستانه شما و از حمایت شما از مردم اوکراین سپاسگزارم.

با این حال، ولودیمیر زلنسکی خواستار رهبری بیشتر ایرلند شد.

او گفت: «فقط به آن فکر کن. 10 میلیون اوکراینی به دلیل جنگ از کشور فرار کردند. این چیزی نیست که ما نتوانیم بفهمیم. نیروهای روسیه در تلاش برای تصرف سرزمین اوکراین هستند. ما می خواهیم مطمئن شویم که روسیه به دنبال صلح است و می خواهد از شر ما خلاص شود. ببینید، من از شما می خواهم که رهبری بیشتری نشان دهید. من از شما می‌خواهم که از اتحادیه اروپا بخواهید تحریم‌های شدیدتری را علیه روسیه اعمال کند تا از توقف ماشین جنگی ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه اطمینان حاصل شود. ما باید تجارت با روسیه را پایان دهیم. ما باید روابط بین بانک های روسیه و سیستم جهانی را از هم جدا کنیم. منابع درآمد نفتی آنها را حذف کنید. روسیه بنادر دریایی و تأسیسات غذایی را هدف قرار می دهد تا از «گرسنگی» به عنوان سلاحی علیه مردم اوکراین استفاده کند.

زلنسکی گفت که یک انبار جدید که در آن مواد غذایی، سوخت و تجهیزات کشاورزی نگهداری می‌شد، «هوشمندانه» مورد اصابت موشک‌های روسی قرار گرفت.

رئیس جمهور اوکراین گفت: اجساد در خیابان های ماریوپل رها شده اند و معلوم نیست چند نفر کشته شده اند، اما این اختراع روسیه است که در بیشتر شهرها اجرا می شود.

او گفت: “شاید تا به حال نام این شهرها را نشنیده باشید.” “شاید به نظر ممکن نباشد، اما اینها درست است. اجساد در خیابان های ماریوپل دفن شده اند و مردم هنگام فرار در جاده ها کشته شده اند.” در چهل و دومین روز جنگ، حداقل 167 کودک کشته شدند، 927 مرکز آموزشی و 258 بیمارستان مورد حمله قرار گرفتند و 78 آمبولانس به آتش کشیده شد.

او گفت: «من متقاعد شده‌ام که کل اروپا می‌تواند به این جنگ پایان دهد و صلح و ثبات را به شرق اروپا بازگرداند. ما نباید بیش از این به تأخیر بیاندازیم.» هر چه تهاجم روسیه به اوکراین بیشتر طول بکشد، عواقب بدتری خواهد داشت. نه تنها برای قاره (اروپا) بلکه برای کشورهای همسایه نیز باشد.”

زلینسکی گفت: “بنابراین ما با هم کار خواهیم کرد و نشان خواهیم داد که اوکراین و ایرلند با هم می توانند بیش از آنچه که قدرت های بزرگ جهان تلاش می کنند تا نابود کنند، انجام دهند.”

ولودیمیر زلنسکی همچنین درگذشت پیر زاکرسسکی، روزنامه‌نگار ایرلندی کشته شده در اوکراین را تسلیت گفت.

او در پایان گفت: از شما ایرلند متشکرم. “صلح برای اوکراین.”

انتهای پیام/

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بایگانی‌ها