درک مفاهیم قرآن؛ عالی ترین شکل ارتباط در جامعه بشری

[ad_1]

ایسنا/ اصفهان معاون پرورشی و تربیت بدنی اداره کل آموزش و پرورش کاشان گفت: قرآن کتاب تربیت اخلاقی است و درک مفاهیم کمکی این کتاب آسمانی بالاترین وسیله ارتباطی در جامعه بشری است.

حسین محمودی امروز (یکشنبه، 13 اردیبهشت) در محفل انس با قرآن در دبیرستان کاشان، اظهار کرد: قرآن کلام خداست و بدون شک در هر سطحی که از مردم در آن تدریس استفاده کند، خواهد بود. موثر باشد ، سازنده و مفید برای زندگی بهتر.

وی گفت: آموزش قرآن و خواندن مستمر نیازمند ترجمه و تفسیر آیات آن است تا بتوانیم با درک معارف قرآن و بهره مندی از کلام قرآن، زندگی آگاهانه و سالمی داشته باشیم. خداوند. “

به گزارش ایسنا، معاون پرورشی و تربیت بدنی اداره کل آموزش و پرورش کاشان گفت: مایه ایمان است. و تربیت اخلاقی و هدایت جامعه بشری به بهترین الگوی زندگی که همه ابعاد زندگی را در بر می گیرد.

محمودی گفت: اگر درک معنای قرآن کریم در جامعه و مردم به ویژه نسل جوان و نوجوانی که پیام آن را درک و به کار می‌برند رشد گسترده‌ای پیدا کند، شاهد رشد و توسعه اخلاق، امید و مهربانی در جامعه خواهیم بود. . “

وی گفت: بررسی وضعیت تحصیلی دانشجویان در حوزه های قرآنی نشان می دهد که این دسته از دانش آموزان در فعالیت های علمی موفق تر شده اند و به یکی از ستارگان علمی تبدیل شده اند، به عنوان مثال مصطفی اصفهانیان که یاد اقیانوس را آغاز کرد. از طریق مدرسه و امروز او بهترین اقیانوسی در جهان است.

کارشناس علوم قرآنی وی افزود: تدبر در معنا و مفاهیم قرآن انسان را آگاه می کند اما تاثیر اصلی قرآن هدایت آن است که در زندگی مردم ضروری است و باید مورد توجه قرار گیرد.

سید مجتبی هاشمی گفت: نتایج تحقیق نشان می دهد که یکی از دشواری های تربیت انسان به دلیل شرایط غیرعادی اخلاقی است که باعث بروز بحران های اجتماعی و اخلاقی می شود که به سایر عرصه های زندگی نیز می رسد.

وی گفت: تربیت اخلاقی نشانه رشد و بالندگی شهروندان در عرصه ارتباط با جامعه و طبیعت است و باعث می شود تربیت انسان در ابعاد دیگر به تناسب رشد و توسعه پیدا کند.

این کارشناس علوم قرآنی گفت: همه آیات اقیانوس و کتب آسمانی از ما می خواهند که خوبی ها را بیاموزیم و به دیگران انتقال دهیم و با استفاده از آن راه کمال و سعادت انسان را هموار کنیم و جهان امروز نیز چنین خواهد بود. تزکیه معنوی و اخلاقی شهروندان سوالات جامعه را حل می کنند.

هاشمی تاکید کرد: به کارگیری آموزه های قرآنی موجب تقویت هوش معنوی می شود و به کار و فعالیت ما معنا و مفهوم می بخشد و به عرصه های زندگی فردی و اجتماعی و هر اقدامی که اعتبار بیشتری داشته باشد ملاک و الگو قرار می گیرد. عمل زندگی تنظیم شده است.

وی گفت: از نظر قرآن، افراد با معرفت معنوی رشد می کنند، ویژگی هایی مانند توانایی مقابله با سختی ها و شکست ها، خودآگاهی، درس گرفتن از تجربیات و شکست ها و تبدیل آن ها به فرصت را در خود پرورش می دهند.

همچنین کارشناس علوم تربیتی وی گفت: توسعه سلامت روان یکی از موضوعات اساسی در روانشناسی، روان درمانی و جامعه شناسی برای یافتن راه هایی است که عوارض کمتری داشته باشد و در این راستا اخلاق کاربردی مورد توجه قرار گرفته است.

میلاد فرخ گفت: سازمان جهانی بهداشت مهارت‌های زندگی را مهارت‌هایی می‌داند که کودکان و نوجوانان را قادر می‌سازد تا با چالش‌های روزمره از جمله مهارت‌های ارتباطی، همدلی، اعتماد به نفس، حل مسئله، تصمیم‌گیری، مدیریت استرس و تفکر انتقادی سازگار شوند و آنها را حل کنند. خلاق.

وی گفت: مفاهیم اخلاقی قرآن بر همه این مهارت ها تاکید دارد و فرد را ملزم می کند که مسئولیت کارهای خود را بپذیرد تا نحوه حل مشکلات و رفتار خود را بیاموزد و با کنترل خشم و مدیریت استرس خشونت را کاهش دهد.

فرخ تاکید کرد: آموزش با قرآن همراه با تفسیر و معنای آن در مدرسه فرصتی برای خودشکوفایی و رشد ذهنی دانش آموزان است و انس با قرآن می تواند برای این منظور موثر باشد.

همچنین برنده چهلمین دوره مسابقات بین المللی حفظ قرآن وی گفت: انس با قرآن مهم ترین نعمت و دستاوردی است که از زمان ذکر قرآن کریم به آن دست یافته ام و تمام آرامش و سعادت زندگی خود را از آموزش قرآن می دانم.

مصطفی اصفهانیان گفت: نگاه و احترام اطرافیان نعمت دیگری برای من در بحر مقدس است که شاید الگویی برای زندگی همه ما در جامعه امروز باشد.

وی بیان کرد: قرآن کتاب آسمانی ماست، بنابراین هرکس که با مفاهیم قرآن آشنا باشد مورد توجه مردم است و زبان و رفتار آن باید بر اساس آموزه های قرآنی باشد. .

برگزیده چهلمین دوره مسابقات بین المللی حفظ قرآن گفت: اگر زندگی ما بر اساس آموزه های کران باشد، سبک زندگی ما تغییر می کند و به گونه ای می شود که خیر و برکت خود را به ما و اطرافیانمان برساند. زیرا در دریای مقدس کار نیک مقرر شده است.

اصفهانیان گفت: در سال 1364 در کشورم در مسابقات بین المللی تونس مقام اول را کسب کردم و در مسابقات اندونزی در سال 94 مقام دوم را کسب کردم.

به گزارش ایسنا، محفل انس با قرآن با حضور محمدرضا تسویری، سخنگوی ارشد کشوری، مصطفی اصفهانیان، برگزیده چهلمین دوره مسابقات بین المللی قرآن و عترت و با همراهی مسئولان بسیج و دارالقرآن کاشان آخرین برگزار شد. روز رمضان.

انتهای پیام/

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بایگانی‌ها