خضریان: در اجرای قوانین چک از سوی برخی بانک ها شاهد تخلف هستیم

[ad_1]

سخنگوی کمیسیون اصل 90 مجلس از بررسی مشکلات انتظامی با حضور مسئولان بانک مرکزی خبر داد و گفت: در ارتباط با ارسال پیامک برای دریافت کنندگان چک، بانک مرکزی از راه اندازی سامانه پیامکی خبر داد. آنها می توانند به ثبت نام، تأیید و سوابق گزارشگر چک دسترسی داشته باشند.

به گزارش ایسنا، علی خضریان در تشریح جلسه امروز کمیسیون اصل 90 مجلس شورای اسلامی، گفت: در این جلسه اجرای قانون چک با حضور صالح آبادی، رئیس کل بانک مرکزی و نمایندگان مورد بررسی قرار گرفت. از صدا و سیما و داوران.» اجرای قانون در کشور آثار و برکات زیادی داشته است، به طوری که شاهد کاهش بازرسی های برگشتی هستیم، اما در برخی حوزه ها شاهد تاخیر و تاخیر در اجرای این قانون هستیم که با حضور مسئولان ذیربط در ساعت 13:00 مورد بحث و بررسی قرار گرفت. جلسه امروز کمیسیون

وی ادامه داد: به عنوان مثال طبق تبصره 1 ماده 21 قانون انحلال رسیدگی، قاضی باید به بانک مرکزی امکان دسترسی آنلاین به تصمیماتی مانند ورشکستگی و غیره را می داد که تاکنون محقق نشده است. . گفت و گو در جلسه امروز شد.همچنین مواردی مانند بررسی سقف اعتباری چک، تایید و رتبه بندی متقاضیان و اتصال دستگاه های خودپرداز و کارت خوان به سامانه صیاد از دیگر مواردی است که بانک مرکزی باید پیگیری و اجرا کند. .

خضریان گفت: بانک مرکزی در نگرانی خود از آثار مخرب اقتصادی توضیح داد که؛ البته لازم به ذکر است که وظیفه کمیسیون اصل 90 بانک مرکزی در سال گذشته اتصال دستگاه های خودپرداز و دستگاه های کارت خوان به سامانه صیاد بود تا بانک مرکزی به این سامانه دسترسی عمومی داشته باشد اما برای اجرا برخی از این موارد بانک ها شکستند در صورت عدم اجرا تا پایان اردیبهشت، متخلفین احضار و طبق قانون با آنها برخورد خواهد شد.

یکی از اعضای هیأت رئیسه کمیسیون اصل 90 مجلس شورای اسلامی گفت: بحث بررسی های تایید شده برای ارائه تراز یکی دیگر از موضوعات مشکل ساز است. به عبارت دیگر، طبق قانون امکان صدور چک به عنوان ردیف وجود ندارد، بنابراین در حال بررسی راه های قانونی استفاده از چک به عنوان ردیف هستیم. ارسال پیامک به گیرنده چک یکی دیگر از مشکلات حل نشده است.

خضریان همچنین گفت: در جلسه امروز مقرر شد جلسه ای ماهانه با حضور مسئولان بانک مرکزی، کمیسیون اصل 90 مجلس و نمایندگان قاضی برای طرح مشکلات نیروی انتظامی و حل آن برگزار شود. همچنین در ارتباط با ارسال پیامک به گیرندگان چک، بانک مرکزی اعلام کرد که سامانه پیامکی طی چند روز آینده راه‌اندازی می‌شود و بر این اساس گیرندگان چک می‌توانند به ثبت نام، تایید و سوابق گزارشگر چک دریافت کنند. .

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس یازدهم گفت: برای حل این موضوع تحقیق کنید. همچنین دستورالعملی در خصوص رتبه بندی و سقف اعتباری تهیه شده است که قرار است به تدریج اجرایی شود، بنابراین مقرر شد در اولین جلسه شورای مالی و اعتباری این موضوع مطرح شود و در صورت رسیدگی شورا تایید. محدودیت های اعتباری و رتبه بندی های اعمال شده

خضریان خاطرنشان کرد: همچنین مقرر شد در خصوص دسترسی آنلاین بانک مرکزی به برخی تصمیمات، ایرادات ذکر شده توسط قضات بررسی و رفع شود. در این میان مقرر شد کمیته اطلاع رسانی با حضور مسئولان صدا و سیما، نمایندگان کمیسیون اصل 90 و سایر دستگاه های ذیربط تشکیل شود تا اطلاعات جامعی در این زمینه ارائه شود و برای استفاده از آن فرهنگ سازی شود. بازرسی ها و مقررات جدید

انتهای پیام/

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بایگانی‌ها