جداسازی پارک ها برای ایجاد «محدودیت» قابل استقبال نیست

[ad_1]

یک وکیل دادگستری با اشاره به اختصاص فضا برای بانوان در 352 پارک تهران گفت: اگر تفکیک زنان در پارک ها با ایجاد تسهیلات بیشتر برای زنان و فرزندانشان همراه باشد، طبیعی و حتی خوب را در نظر بگیریم، اما اگر این جدایی اساس محدودیت آن است نمی توان از آن استقبال کرد.

به گزارش ایسنا، حدود یک هفته پیش ویدئویی در شبکه های اجتماعی منتشر شد که پل بوستان آفرینش شهر بجنورد را با دیواری بلند به دو قسمت مردانه و زنانه نشان می داد. شهردار بجنورد و یکی از اعضای شورای شهرش در توضیح این اقدام گفت: این پارک اساساً به پارک بانوان تبدیل شده است و دیواری که ساخته شده در راستای حصار کشی برای تبدیل آن به پارک بانوان بوده است.

در پی این اعلام خبر تفکیک جنسیتی پارک های تهران نیز به گوش رسید. این خبر با شایعه ای از سوی حجت الاسلام سید محمد آقامیری، یکی از اعضای شورای شهر تهران مطرح شد و گفت: در 352 بوستان و در قسمت کوچکی جایگاه مناسبی برای مادران و کودکان در نظر گرفته می شود تا مادران با بوستان خود بازی کنند. بچه ها با حجاب راحت تر

این عضو شورای شهر تهران همچنین گفت: تهران بیش از 2200 بوستان در 22 منطقه دارد که تنها 352 بوستان و یک گوشه به عنوان مادر و نوزاد ایجاد می شود.

ناصر امانی، یکی دیگر از اعضای شورای شهر تهران، فمینیسم برخی پارک ها را طرحی از سوی علیرضا زاکانی شهردار تهران توصیف کرد و گفت: معتقدم همه مناطق باید جزو یکی از پارک های تهران باشد. به گونه ای استفاده می شود که مادران به آن نیاز دارند. و با کودکانی که به پارک می آیند ملاقات کنید.

فریده غیرت، حقوقدان و فعال حقوق زنان در این خصوص گفت: ایجاد هر منبعی در هر زمینه ای مفید است و باید از آن استقبال کرد. اگر جدایی زنان در پارک ها فرصت بیشتری برای زنان و فرزندانشان به ارمغان می آورد، باید آن را عادی و حتی خوب بدانیم، اما اگر این جدایی یک محدودیت باشد، نمی توان از آن استقبال کرد. متأسفانه در چند سال اخیر شاهد نوعی محدودیت و محدودیت در اقدامات انجام شده بودیم، یعنی قصد داشتند محدودیت را نوعی تفکیک بدانند که در صورت اقدام اخیر مناطق شهری برای اختصاص فضا به زنان باید گفت. پذیرفته نمی شود. اما در صورتي كه اختصاص اين مكان ها به مادران و بطور كلي زنان اختصاص داده شود و پذيرفته شود. در مجموع نگاه منفی به رابطه زن و مرد صحیح نیست و رابطه زن و مرد باید به شکل صحیح و در بستر درست شکل بگیرد و دلیلی بر این نیست که ما رابطه مرد و زن را محدود کنیم. زنان.

وی در پاسخ به این سوال که آیا جدایی زن و مرد می تواند امنیت را برای زنان افزایش دهد؟ وی افزود: این دستاورد به نیت طراحان این برنامه بستگی دارد. اجرای این طرح می تواند به یک سری محدودیت ها منجر شود که در این صورت درست نیست. کسانی که چنین طرحی را پیشنهاد و اجرا می کنند باید جوانب مختلف آن را در نظر بگیرند و ببینند که آیا این طرح به دنبال امنیت برای زنان است یا خیر. جدایی زن و مرد همانطور که قبلا دیدیم نمی تواند امنیت را تامین کند. زن و مرد دو مخلوق خداوند هستند که وظایف و مسئولیت های خاص خود را دارند و دلیلی ندارد که ما از رابطه بین دو جنس تا این حد ترس داشته باشیم. خشونت، در صورت وقوع، نتیجه امتیاز ویژه ای است که به یک طبقه و محدودیت طبقه دیگر داده شده است.

انتهای پیام/

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بایگانی‌ها