توضیحات استاندار کهگیلویه و بویراحمد برای کاهش 14 درصدی بودجه سال 1401 استان

[ad_1]

ایسنا/ کهگیلویه و بویراحمد استاندار کهگیلویه و بویراحمد کاهش 14 درصدی بودجه سال 1401 استان را تشریح کرد.

سید علی احمدزاده بعدازظهر چهارشنبه 18 اردیبهشت 1401 در دیدار با اعضای هیئت علمی و اساتید دانشگاه آزاد واحد یاسوج با بیان اینکه از ظرفیت های علمی دانشگاه آزاد آگاه است و اذعان دارد که از جایگاه خوبی در زمینه علمی برخوردار هستند. نمایندگی، افزود: هستند.

وی در خصوص نامگذاری سال تولید دانش بنیان و ایجاد اشتغال گفت: نامگذاری سال به این نام بیانگر این است که قدر کار علمی و تولید دانش بنیان را بدانیم و به تولید علم توجه ویژه داشته باشیم. مراکز ، که یک دانشگاه است.

حاکمان کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه باید اساس کار علمی گذاشته شود، گفتند: آمدن.

احمدزاده با آگاهی از مشکلات دانشگاه آزاد گفت: در اولین دیدار با رئیس جمهور در مورد مشکلات آینده و بحران اقتصادی دانشگاه آزاد صحبت خواهم کرد اما انتظار دارم خود دانشگاه کار کند و تولید کند. درآمد قبل از اینکه دشوارتر شود.

وی در خصوص فرصت ایجاد درآمد در حوزه زمین شناسی در دانشگاه، ادامه داد: قبل از هر گونه حمایت دولتی از دانشگاه آزاد می خواهم وارد عرصه بازرگانی و اقتصاد شود، از دانشگاه می خواهم که با کسب و کارها و ارگان ها و هر کدام تعامل داشته باشد. دیگر برای استفاده از آنها.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد درباره عدم استفاده از اعضای هیات علمی دانشگاه آزاد در مناصب دولتی اظهار داشت: اعضای هیات علمی دانشگاه آزاد در امور عملی هستند. ”

احمدزاده بر لزوم پیوند دانشگاه با کسب و کار تاکید کرد و افزود: کسب و کارهای بزرگ را به قاره خواهیم آورد. گچساران هم اکنون با پیشرفت فیزیکی 93 درصد پیشرفت فیزیکی دارد. پیشرفت شرکتی پتروشیمی دهدشت 40 درصد است و برای پتروشیمی دوم دهدشت، بانک‌ها آری، پیمانکار این پتروشیمی را تغییر می‌دهند و پتروشیمی آلساران دوم نیز 35 درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

توضیحات استاندار کهگیلویه و بویراحمد برای کاهش 14 درصدی بودجه سال 1401 استان

وی در خصوص پالایشگاه نفت مختار نیز گفت: ما هم به دنبال کوره هستیم و به دنبال سرمایه گذار در این زمینه هستیم. خوشحالم که دانشگاه آزاد وارد این صنایع می شود. حتی برای دیدار با آقای علی عسگری، رئیس هلدینگ خلیج فارس نیز آماده هستم.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد درباره طرح های پژوهشی دانشگاه آزاد گفت: طرح های پژوهشی این دانشگاه مورد حمایت است و منع قانونی ندارد. اگر در گذشته مشکلی وجود داشته باشد، کمبود وجود دارد. اتفاق افتاده است. “

احمدزاده گفت: دانشگاه آزاد نیاز به حمایت دارد تا بتواند روی پای خود بایستد. من فرقی بین دانشگاه آزاد و دولتی نمی گذارم.

وی با بیان اینکه بالغ بر دو هزار میلیارد تن منابع برای ایجاد اشتغال پایدار در استان تامین کرده است، خاطرنشان کرد: طی تماس تلفنی با کمیسیون تلفیق و بودجه مجلس گفتند که در کهگیلویه و بویرا به صورت تخصصی در زمینه اشتغال زایی فعالیت دارند. -مناطق احمد. از دانشگاه آزاد می خواهم در این زمینه به ما بپیوندد.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد با تایید اینکه تفاوتی در توان علمی و نیروی ویژه بین دانشگاه آزاد و دولتی و دانشگاه آزاد به عنوان قطب علم و تدریس نمی بینم، گفت: دانشگاه آزاد به بلوغ و ارزش علمی رسیده است. و باید برای اداره امور کشور استفاده شود.

احمدزاده در خصوص نگرانی اعضای هیات علمی از کاهش 14 درصدی بودجه منطقه ای 1401 تاکید کرد: بودجه این گروه کم نشده است، پیش بینی می شد برخی از پروژه ها ردیف اعتباری دریافت کنند اما به دلیل نبود ماده 23 با آن مواجه می شوند. . مشکلات حقوقی

وی گفت: در گذشته پروژه هایی توضیح داده شده اما ماده 23 پذیرفته نشده است. به همین دلیل مشکلاتی برای ما ایجاد شده است. پروژه های فاضلاب یاسوج، لنده، باشت، گچساران و چرام از جمله پروژه هایی هستند که ماده 23 برای این منظور پذیرفته نشده است.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه اعضای هیات علمی دانشگاه آزاد در طرح ملی انتقال مسکن که ساخت 40 هزار واحد برای استان است پیشرو خواهند بود، گفت: از سایر نهادها می خواهم با دانشگاه آزاد همکاری کنند.

توضیحات استاندار کهگیلویه و بویراحمد برای کاهش 14 درصدی بودجه سال 1401 استان

رحیم اکرامی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی کهگیلویه و بویراحمد نیز در این نشست گفت: نزدیک به 10 هزار دانشجو در سه واحد و یک مرکز دانشگاهی این دانشگاه در استان کهگیلویه و بویراحمد مشغول به تحصیل هستند. همچنین 2500 دانشجو در مدارس سما این دانشگاه مشغول به تحصیل هستند.

وی گفت: این دانشگاه دارای 235 هیات علمی، 235 کرسی استادی و 365 پرسنل است.

اکرامی گفت: دانشگاه آزاد دارای مزایای دانشجویی و گروهی فراوان، دارای امکانات و دارایی های بلااستفاده است و امیدواریم با طراحی و حمایت مدیریت گروهی اجرایی و اجرایی شود.

رئیس دانشگاه آزاد و واحد یاسوج کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به اصل 44 قانون اساسی مبنی بر اینکه بخشی از امور آموزشی و علمی کشور باید به بخش خصوصی و مردم واگذار شود، گفت: الف خود را در این زمینه نشان داد. دهه 90 و تعداد متقاضیان آن دانشگاه کاهش یافت و تعداد دانشگاه های مختلف جزء سرمایه گذاری های آزاد دانشگاه های استان است.

توضیحات استاندار کهگیلویه و بویراحمد برای کاهش 14 درصدی بودجه سال 1401 استان

اکرامی بیان کرد: رویکرد سال دوم دانشگاه آزاد با گذشته متفاوت است و نه تنها می خواهد پاسخگوی آموزش مردم باشد بلکه رویکرد فرهنگی و آموزشی نیز خواهد داشت.

وی ادامه داد: در سطح کشور به عنوان دانشگاه آزاد و دولتی بسیاری وجود دارند و دانشگاه آزاد به نظر می رسد وابسته باشد.

رئیس دانشگاه آزاد کهگیلویه و بویراحمد گفت: مؤسسات آموزشی غیردولتی باید در زمینه معافیت مالیاتی و بیمه حمایت و کمک شود. ارگان های دولتی در یکسری پروژه های تحقیقاتی با دانشگاه آزاد همکاری نکرده اند و چرا از این قابلیت استفاده نکنیم. در حالی که دانشگاه آزاد پتانسیل خوبی دارد و باید دیده شود.

اکرامی گفت: بیش از چهار سال است که دانشگاه آزاد با وجود عضویت در هیات امنا چهره مدیران را به خود ندیده و جایگاه آنها در هیات امنا همیشه خالی بود.

به گزارش ایسنا، حجاب و عفاف در استان، دانشگاه آزاد فاقد گروه در طرح ها و پروژه های پژوهشی واحد، اختصاص زمین برای اسکان اساتید و کارکنان دانشگاه آزاد، همکاری بین دانشگاهی، عضویت دانشگاه آزاد در شوراهای مناطق و جلسات، حل مشکلات پردیس در شهرستان سرابتاوه، حمایت از حوزه علمی و پژوهشی، ایجاد اتاق فکر دانشگاه ها به ویژه دانشگاه آزاد، استفاده از پایان نامه ها و مدارک تحصیلی دانشگاه آزاد، گنجاندن حقوق و مزایای اساتید دانشگاه آزاد در طرح همسان سازی استفاده از اساتید و اعضای هیات علمی دانشگاه آزاد و بانوان در حوزه استانداری از مهمترین درخواست های اساتید و اعضای هیات علمی دانشگاه آزاد از استاندار کهگیلویه و بویراحمد بوده است.

انتهای پیام/

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بایگانی‌ها